Γενικά Μπορειτε να μου πειτε τι φυλο ειναι το κοκατιλ μου;

kostaslina

PB New Member
Εγγραφή
28 Μαϊ 2009
Μηνύματα
35
Πόλη
Αθήνα
κανω ενα γκαλοπ γιατι δεν ξερω τι ειναι το καλο μου...
διαφωτιστε με...

:D



υ. Γ: φωτη σε πιστευω :) αλλα ας ακουσουμε και αλλες γνωμες 🙂
 

Συνημμένα

  • 03062009240.webp
    03062009240.webp
    49,5 KB · Προβολές: 169
αν ειναι πανω απο χρονο ειναι κοριτσακι!
φοραει δαχτυλιδι; Ποσο καιρο το εχετε;
 
Αγγελε της ειχαν πει οτι ειναι 4 μηνων αλλα φοραει μπλε δαχτυλιδακι κλειστου τυπου.

Αρα ειναι τουλαχιστον πανω απο εξι μηνων.Αρα:D προκειται για κοριτσακι.
 
κοριστακι πρεπει να ειναι κατα 99% τουλαχιστον. Γιατι εχει πολα στιγματα, συνηθος τα αρσενικα περλε εχουν λιγα στιγματα... Και μετα τα χανουν ή παραμενουν ακομα λιγοτερα...
κελαϊδαει μερ υυθμο; Ή απλα τσιριζει;
 
ευχαριστω που απαντησατε...
μου ειπαν στο πετ σοπ οτι ειναι γεννημενο τελος το '08 και στο μαγαζι το παραλαβανε πριν 1 βδομαδα πριν το παρω εγω. Εγω το εχω απο τισ 27 του μηνος.λαθος εγραψα 4 μηνων... φοραει δαχτυλιδι μπλε. Και τα γραμματα ειναι ΝΒ08...
 
οταν ειναι σε ηρεμια κανει ενα 'τρρ' πολυ γλυκο. Αλλα αν του μιλαμε εντονα κτλ 'η του βαλω cd με ηχους πουλιων κανει σαν τρελο. Κλεινω τα αυτια μου γιατι κουφαινομαι. Πωσ να περιγραψω τον ηχο που κανει; μαλλον σαν 'ουι' κοφτο, συνεχομενο αλλα πολυ πολυ εντονο...
 
Και εγω νομιζω πως ειναι κοριτσακι γιατι το κοκκινο στα μαγουλα του δεν ειναι πολυ εντονο!
 
paidia, den mporeite na eiste toso sigoyroi oti einai koritsaki... ama den tha do tin oura kai ta anixta ftera tou pouliou den tha po oti einai thiliko...
 
αφου δεν ειναι πολυ μωρο... Και ειναι περλε... λογικα κοριτσι ειναι... Τα περλε κοκατιλ ειναι θηλυκα...
 
Ναί σωστά και το δικό μου είναι ακριβός έτσι λίγο πιο μεγάλο σε ηλικία (1,7 χρονόν)και είναι θηλυκό!
 
Για εμένα, σίγουρος διαχωρισμός φύλου στα Κόκατιλ (όλων των ειδών, περλέ και λουτίνο) χωρίς εξέταση DNA και χωρίς παρατήρηση των πτερών και της ουράς, γίνεται από το κελάϊδισμα.
Μονότονο φίου-φίου-φίου, σημαίνει θηλυκό κόκατιλ
Φουί-φι-φι, φουί-φι-φι και φουί-φουίουου (παρόμοιο με το σφύριγμα θαυμασμού, που κάνει ένας άντρας για μία όμορφη περαστική γυναίκα), σημαίνει αρσενικό κόκατιλ
 
den to proseksa... ama exei perasei tin pteroria tote nai...
alla den einai ola ta perle 100% thilika. iparxoun kai eksereseis...spania, alla iparxoun...
 

Συνημμένα

  • Show-young_pearl_cockatiel_male-JG-271x358.webp
    Show-young_pearl_cockatiel_male-JG-271x358.webp
    14,5 KB · Προβολές: 101
mlt, - sostos!
Omos 7% apo ta arsenika den tragoudoun.
Kai 2% apo ta thilika tragoudoun san kanarinia!
 
Πωλινα αυτο της φωτογραφιας ειναι αρσενικο περλε. Και δεν ειναι σπανιο. Τα αρσενικα περλε εχουν πολυ λιγες περλες οπως αυτο που εβαλες ενω τα θηλυκα πολλες. Οπως αυτο τις Λινας.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
Back
Top