Φροντίδα Μπορώ να παραγγείλω custom κλουβί στην Κλουβοτεχνική;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TheBigL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

TheBigL

PB Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.911
Πόλη
Αθήνα
Γνωρίζεται αν μπορώ στην κλουβοτεχνική μπορώ να φτιάξω custom κλουβί;Να τους πω για παράδειγμα διαστάσεις και να μου το φτιάξουν;
 
Δεν γνωρίζω Λάμπρο αλλά φαντάζομαι με ένα τηλεφώνημα μπορείς να μάθεις άμεσα και να πεις και σ' εμάς :)
 
Γνωρίζεται αν μπορώ στην κλουβοτεχνική μπορώ να φτιάξω custom κλουβί;Να τους πω για παράδειγμα διαστάσεις και να μου το φτιάξουν;
Πριν μερικούς μήνες (πασίγνωστος εκτροφέας) έγραψε πως η εταιρεία κατασκεύασε και του δώρισε δύο ή τρεις μεγάλους κλωβούς και απλά περίμενε τις σχάρες.
Δεν είμαι σίγουρος αν ήταν η συγκεκριμένη εταιρεία ή κάποια άλλη.
Είμαι όμως σίγουρος πως αν ρωτήσεις θα μάθεις... και μαζί με σένα και μεις.
Ελπίζω να μας ενημερώσεις.
Λογικά αν δεν είναι κάτι τρελό με υπέρμετρα μεγάλο κόστος θα στο ετοιμάσουν... κάποιος είχε πει... όλα έχουν την τιμή τους... Πιθανόν να είχε δίκιο, άσχετα αν εγώ διαφωνώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Τα παντα φτιαχνουν παιδια. Εμενα μου εχουν φτιαξει 2 ειδικες κατασκευες. Αλλα μονο μεσω πετ σοπ. Οι ανθρωποι ειναι χονδρεμποροι, δεν εχουν σημειο λιανικης πωλησης ωστε να εξυπηρετουν τον καθενα ενδιαφερομενο. Σε email που ειχα στειλει, μου ειχαν διευκρινισει τα παραπανω.
 
Εγω την ζευγαρωστρα που εβαψα απο την κλουβοτεχνικη ειναι, αλλα δεν εχω ιδεα απο που την βρηκα να πω την αληθεια...😛
 
Πας στην Θηβών 440 στο Ιλιον.

Μπαίνεις μέσα.

Ζητας... Τον Θανάση.

Του λες... Τι θες.

Του ξαναλες... Πόσο θα κοστίσει.

Θα σου πεις να περιμενεις να ρωτησει.

Του αφήνεις και ένα τηλέφωνο... Και φεύγεις.

Αν σου πει...όχι... Τότε λες ότι σε στέλνω εγώ.😛.

Ολα γίνονται, αρκεί να πλερώνεις.

Πλερώνεις;

Ολα είναι εύκολα.
 
Πας στην Θηβών 440 στο Ιλιον.

Μπαίνεις μέσα.

Ζητας... Τον Θανάση.

Του λες... Τι θες.

Του ξαναλες... Πόσο θα κοστίσει.

Θα σου πεις να περιμενεις να ρωτησει.

Του αφήνεις και ένα τηλέφωνο... Και φεύγεις.

Αν σου πει...όχι... Τότε λες ότι σε στέλνω εγώ.😛.

Ολα γίνονται, αρκεί να πλερώνεις.

Πλερώνεις;

Ολα είναι εύκολα.
Τώρα μου το λες; Σήμερα πήγα σε αυτό στην Θηβών 440 γιατί είχα δει είχε μια κλούβα κινέζικη σε διαστάσεις που μου αρέσανε και φθηνό. Το πρόβλημα όμως ήταν ότι δεν είχε θήκες για εξωτερικές ταίστρες. Κάτι τους ανέφερα για κλουβοτεχνική αλλά μου είπανε αν θέλω να παραγγείλω αλλά δεν ρώτησα για custom διαστάσεις. Σκέψου τραβήχτηκα από Παλιό Φάληρο μέχρι το Ίλιον. 🙂Σύμπτωση όμως να μου αναφέρεις το μαγαζί σήμερα :).Λες να τους πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω;
 
Μπιλυ δηλαδή δίνουν και λιανική στην κλουβοτεχνική;
Με απόδειξη ταμειακής μηχανής δηλαδή;
 
Νομίζω όχι φίλε.Απλά από pet shop εννοεί να πάω να το παραγγείλω. Στην κλουβοτεχνική έστειλα email χθες αλλά απάντηση δεν πήρα ☹
 
στην κλουβοτεχνικη στο καματερο εαν πας και τους παρακαλεσεις κατι μπορεί να πετύχεις!

Νομίζω όχι φίλε.Απλά από pet shop εννοεί να πάω να το παραγγείλω. Στην κλουβοτεχνική έστειλα email χθες αλλά απάντηση δεν πήρα ☹
Απο κοντά γίνονται αυτά!
 
Θα σου ελεγα να πας δεν έχεις να χάσεις κατι! Είναι καλα παιδια! Απλα μπορεί να σου κοστίσει!
 
Βασικά μου αρέσει ένα κλουβί 'νέου τύπου' το λέει η κλουβοτεχνική. Θα το ήθελα πιο μεγάλο λίγο στο μήκος.Αν μου πούνε οκ αλλά με πολλά λεφτά τότε με βλέπω να το παραγγέλνω από το karderines που το έχουνε 60 ευρώ.
 
Βασικά μου αρέσει ένα κλουβί 'νέου τύπου' το λέει η κλουβοτεχνική. Θα το ήθελα πιο μεγάλο λίγο στο μήκος.Αν μου πούνε οκ αλλά με πολλά λεφτά τότε με βλέπω να το παραγγέλνω από το karderines που το έχουνε 60 ευρώ.
Ποιο λες;

είχα δει είχε μια κλούβα κινέζικη σε διαστάσεις που μου αρέσανε και φθηνό

Διαστάσεις, τιμή;
 
Για το νέου τύπου έλεγα αυτό ΚΛΟΥΒΑ ΟΡΟΦΟΣ ΝΕΟΥ ΤΥΠΟΥ karderines.gr/shop/Πτηνά/Εξοπλισμός-Πτηνών/Κλουβιά-Σύνδετα-εκτροφείου/ΚΛΟΥΒΑ-ΟΡΟΦΟΣ-ΝΕΟΥ-ΤΥΠΟΥ-1
Το κινέζικο ήτανε αν δεν κάνω λάθος με 30 ευρώ και οι διαστάσεις του 76x40x45 κάτι τέτοιο χωρίς να είμαι σίγουρος για το πλάτος ή το ύψος
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
... Το κινέζικο ήτανε αν δεν κάνω λάθος με 30 ευρώ και οι διαστάσεις του 76x40x45 κάτι τέτοιο χωρίς να είμαι σίγουρος για το πλάτος ή το ύψος
Με χώρισμα;
 
Αυτό κανονικά μου είπε η υπάλληλος έπρεπε να έχει χώρισμα αλλά τους ήρθε χωρίς χώρισμα. Κάτι τέτοιο πρέπει να μου είπε. Εγώ δεν το είδα ότι είχε χώρισμα. Καλό ήτανε απλά θα ήθελα οι ταίστρες να είναι εξωτερικές.
 
εγω λαμπρο που εχω κατι κινεζικες τις εφτιαξα μονος μου εξωτερικες και την εκανα να χωριζει στα τρια!
 
Γίνετε να κόψω τα κάγκελα εγώ και να φτιάξω δηλαδή εξωτερικές;
 
Back
Top