Φροντίδα Μπορώ να παραγγείλω custom κλουβί στην Κλουβοτεχνική;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης TheBigL
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παραξενεύθηκα ρε φίλε.. Κι εγώ θυμόμουν ότι έχεις ένα πουλάκι. Οπότε δεν μπορούσα να καταλάβω τι το θέλεις τόσο μεγάλο κλουβί. Προφανώς κάτι έχεις στο μυαλό σου που δεν το ξέρουμε.
 
Κοίτα. Για την ώρα θα μείνω με αυτό το καναρίνι καθώς θηλυκό Timbrado δεν βρήκα. Οπότε για θηλυκό πάμε το Νοέμβρη.Άρα αναπαραγωγή του χρόνου.Ίσως πάρω και άλλο ένα ζευγάρι το Νοέμβρη. Το θέμα είναι αφού θα έχω ένα μόνο του να μην του έχω ένα μεγάλο κλουβί σαν 'κλούβα πτήσης'; Γυναίκα δεν θα έχει να μην έχει χώρο για να χαίρεται; :) Αλλά ίσως είναι μεγάλο ναι.60 εκ. Μήκος είναι οκ για ένα πουλάκι;Υπόψην λες να κόψει το κελάηδημα λόγω πτήσεων; 🙂
 
Συνήθως τα μικρότερα κλουβιά ευνοούν το κελάηδημα. Αλλά κι εγώ σε κλούβα 2 μέτρων τα΄χω και χαλάνε κόσμο. Γενικά όμως δεν είναι ''μανιτζέβελα'' - βολικά τα μεγάλα κλουβιά. Φυσικά, για το πουλί είναι καλύτερο το τεσσάρι από τη γκαρσονιέρα..
 
Σίγουρα μεγάλο κλουβί (60 εκατοστά) για να αθλείται πετώντας από τη μια πλευρά στην άλλη.
Εγώ τα αρσενικά μου τα έχω σε 60ρες ζευγαρώστρες το καθένα και χαλάνε τον τόπο με το τραγούδι τους.
Το μόνο μείον είναι οι διαστάσεις που θα πρέπει να έχεις χώρο να τα βάλεις!
 
Back
Top