Αναπαραγωγή Μωρά cockatiel

Το ένα δεν με αφήνει να το πιάσω καθόλου, το άλλο που είναι πιο μικρό είναι πολύ ήμερο, με αφήνει να το χαϊδεύω και του αρέσει (απ' οτι φαίνεται). Αλλά γενικά επειδή είναι η πρώτη φορά που βγάζω cockatiel δεν τα πολυέβγαζα απ τη φωλιά όταν ήταν πιο μικρά και δεν με έχουν συνηθήσει.
 
Τι κριμα κι εγω νομιζα πως θα ητανε εξημερωμενα! Αυτο που σε αφηνει, να το πιανεις και να ασχολεισαι μαζι του οσο πιο πολυ μπορεις για να το κρατησεις στην εξημερωμενη κατασταση και να δεθει μαζι σου! Και το αλλο θα επηρεαστει θετικα αν σας βλεπει να παιζετε και να περνατε καλα! Εχεις σκοπο να τα κρατησεις και τα 2 τα μωρα;
 
Μάλλον θα κρατήσω μόνο το ένα γιατί δεν έχω χώρο για άλλα κλουβιά.☹
 
Sinxaritiria! Katapliktika! Prospatise na ta pareis sta xeria opos mporis pio sixna...tora pou einai mikra mporeis eykolo na ta eksimerosis... Bravo sou!
 
να σου ζησουν! Θα ελεγα ομως καλυτερα να τα βαλεις μεσα σε δροσερο μερος γιατι μαλλον ειναι επικινδυνη η ζεστη γι αυτα καθως δεν ειναι συνηθισμενα στις μεσογειακες θερμοκρασιες!
και μιας κ λεμε για μωρα, επειδη εδω κ 1 χρονο ψαχνω απελπισμενα αλλα δε βρισκω πουθενα μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει που 8α μπορουσα να βρω 1 μωρο κοκατιλ? Σας παρακαλω, αν ξερετε κατι ειδοποιηστε με! Ευχαριστω! 🙂
 
μπορεις να βρεις μικρα κοκατιλ σε εφημεριδα με αγγελιες, εχουν σχεδον παντα ειδικα στην χρυση ευκαιρια.
 
κουκλακια τα μικρα, κουκλακια και οι γονεις! Γενικα τα κοκατιλ ειναι πανεμορφα, τα λατρευω και με βλεπω να παιρνω κι αλλη παρεα στον Πελοπιδα! ασχετο, αλλα προσεξα οτι στον πατο της φωλιας ειχε πριονιδι, ενω τα μπατζι δεν θελουν τιποτα! Να τα χαιρεσαι!
 
Το πριονίδι το βάζω για να μπορώ να καθαρίζω εύκολα τη φωλιά. Όταν έχει μικρά θέλει 2-3 φορές την εβδομάδα καθάρισμα γιατί κουτσουλάνε πολύ.
 
Back
Top