Γενικά Νέο κοκατίλ, Και το όνομα αυτού Κίμπα!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης niva2gr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Χμμμ... Φρόνιμη; Μπααα!
Απλώς εδώ νυστάζει!
Γενικώς είναι πολύ ζωηρή μέσα στο κλουβί, αλλά και έξω όταν είναι της αρέσει να οργώνει τους καναπέδες και να μασουλάει τις μανσέτες! Επίσης έχει ερωτευτεί ένα ψάθινο, φούξια ποντίκι, στο οποίο μιλάει και δείχνει μεγάλη τρυφερότητα!
 
Λοιπόν...
Η Κίμπα μεγάλωσε, ηρέμισε, ...
Το κορίτσι είναι πάρα πολύ ήσυχο και έχει αρχίσει να σκουραίνει περισσότερο το πρόσωπό της και το ράμφος της. Μόνο κάθε φορά που γυρνάω στο σπίτι ξεσηκώνει τον κόσμο στις φωνές μέχρι να την βγάλω έξω.
:DΔιαβασα αυτα, ειδα και το βιντεακι και... Καταλαβα πως ειναι ησυχη😛... 😀Μικρο, ζωηρο κοριτσι λοιπον!
 
Είναι τέλεια για εμένα. Έχει όλα τα χαρακτηριστικά που μου αρέσουν. Είναι ήσυχη όσον αφορά τη φωνή, είναι ζωηρή και περίεργη, είναι χαδιάρα όταν θέλει, αλλά πολύ ανεξάρτητη, και, αν και μερικές φορές το παίζει "υπεράνω" αποζητάει την παρέα και το δείχνει. Μιά φορά κατέβηκε απο το κλουβί της και ήρθε και με βρήκε στην τουαλέτα τάχαμου ψάχνοντας τον χώρο. Όμως πρέπει να μάθει ακόμα κάποια πράγματα όσον αφορά το θέμα του φαγητού και του μπάνιου.
 
Μπραβο Μαρακιχαιρομαι που ηρεμισε η Κιμπουλα! Εχει ομορφυνει πολυ απο την τελευταια φορα! Σιγα σιγα θα μαθει και τα υπολοιπα!
 
εμενα μου φενετε πως εχει γινει ποιο ανοιχτοχρωμη, στο βιντεο φενετε υσιχο πουλακι...
θα μαθει οτι πρεπει να μαθει... Να την χαιρεσε και να την καμαρωνεις.. Οπως την καμαρωνω και εγω.. Μεσα απο τις φωτο και απο αυτα που μου λες!
 
Άγγελε, ίσως να έχει γίνει πιο ανοιχτόχρωμο το φτέρωμά της. Μάλλον θα είναι και ο φωτισμός. Αλλιώς το πρόσωπό της έχει γκριζάρει και το ράμφος της σκουραίνει μέρα με τη μέρα. Πάντως την καθημερινή ώρα της με το κορδόνι την τιμάει δεόντως!
 
Κουκλιτσα ειναι η ατιμουλα!
Μου αρεσει γιατι ειναι και νταρντανα...
Να γινουμε συμπεθερες κοπελια, ταιριαζει με τον Ρουλη! Χιχιχιχιχι
 
Κουκλιτσα ειναι η ατιμουλα!
Μου αρεσει γιατι ειναι και νταρντανα...
Να γινουμε συμπεθερες κοπελια, ταιριαζει με τον Ρουλη! Χιχιχιχιχι

Θέλουμε να μας κάνετε και την προίκα μας όμως!
Δεν είναι και ξεβράκωτη η κόρη βεβαίως-βεβαίως, αλλά θέλουμε και ο γαμπρός να μπορεί να ταΐσει την οικογένειά του.
 
Θέλουμε να μας κάνετε και την προίκα μας όμως!
Δεν είναι και ξεβράκωτη η κόρη βεβαίως-βεβαίως, αλλά θέλουμε και ο γαμπρός να μπορεί να ταΐσει την οικογένειά του.

να'τα μααα:Dααας
 
Βρε κουμπάρα, άσε μας να κανονίσουμε τα του γάμου! Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς συμπέθερους! Ολόκληρη κόρη μαζί με προίκα δίνω!
 
Βρε κουμπάρα, άσε μας να κανονίσουμε τα του γάμου! Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς συμπέθερους! Ολόκληρη κόρη μαζί με προίκα δίνω!
γιατι βρε; :Dεγω σ εμποδιζω;
 
ειναι μικρο το κοριτσι για παντρολογιματα... Ο ρουλης εχει το τηλεχειριστηριο για "νυφη"... 😀
 
Μην νομίζεις Άγγελε! Και η Κίμπα βρήκε το πρώτο της ερωτικό σκύρτημα! Τον ροζ ποντικό! Είναι μικρή ακόμα για γάμο αλλά μιά χαρά για εφηβικό φλέρτ!
 
πρωτα θα ερθει ο γαμπρος απο εμενα... Να του βαλω κανονες και μετα... Ουτε το φτερο δεν θα της πιασει...
 
Τι τον περασατε τον Ρουλη κανα προικοθυρα;

Εχει και εξοχικο κυρα συμπεθερα στον Ωροπο...



Θέλουμε να μας κάνετε και την προίκα μας όμως!
Δεν είναι και ξεβράκωτη η κόρη βεβαίως-βεβαίως, αλλά θέλουμε και ο γαμπρός να μπορεί να ταΐσει την οικογένειά του.
 
Εντάξει. Εμείς βάζουμε την κυρίως κατοικία και εσείς βάζετε το εξωχικό. Εντάξει, κλείσαμε. Όμοως για να εξηγιόμαστε, μετά τον αρραβώνα τέρμα τα τηλεκοντρόλ!
 
Back
Top