Ασθένειες Να ανυσηχώ με τη συμπεριφορά του Σενεγάλης μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gio-pepe
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
το οτι ηρθε αμεσως στο χερι μου μετα λογικα το εκανε γιατι ηταν φοβισμενος μαλλον. Αλλα γιατι δεν ερχοταν στην αρχη και εφευγε;
 
αλλα γιατι δεν ερχοταν στην αρχη και εφευγε;
Επειδη περνουσε καλα εκει που καθοταν και ειχε αντιθετη αποψη απο τη δικη σου.:D

Οταν απλωνεις το χερι σου για να ανεβει να δειχνεις αποφασιστικοτητα και να μην το απλωνεις δειλα δινοντας του την ιδεα οτι αν θελει θα ανεβει και οτι εσυ δεν του το ζητας, αλλα απλως σκεφτηκες μηπως και ηθελε να ανεβει στο χερι σου εκεινη τη στιγμη. Να βαζεις το χερι σου μπροστα στην κοιλια του λεγοντας κοφτα και αποφασιστικα αλλα οχι φωναχτα μια λεξουλα. Εγω π.χ. λεω "Up". :)
 
μπορώ να βγάζω τον σενεγάλης μου στο μπαλκόνι; Ενοείε μέσα στο κλουβι. Και να ναι υπο ποιες συνθηκες;
 
μπορώ να βγάζω τον σενεγάλης μου στο μπαλκόνι; Ενοείε μέσα στο κλουβι. Και να ναι υπο ποιες συνθηκες;

Εγω θα σου προτεινα τις ωρες που μπορεις να καθεσαι κι εσυ μαζι του εξω ωστε να μπορεις να τον επιβλεπεις αλλα να εχει και παρεα κι οχι μεσα στο μεσημερι. Καλυτερα οταν ειναι λιγο πιο δροσερα, το πρωι η το απογευμα. :)

Προσοχη στα αρπακτικα και στα εντομα αν εχετε πολλα. 😉
 
οχι. Καταρχιν εχω κατεβασμενη τεντα. Εντομα νορμαλ. Αρπακτικα καθολου.

περισσοτερο ρωτησα για τον αερα αν τον ενοχλει.λεω μηπως ειναι ευαοσθητα στο αν φυσαει κλπ
 
οχι. Καταρχιν εχω κατεβασμενη τεντα. Εντομα νορμαλ. Αρπακτικα καθολου.

περισσοτερο ρωτησα για τον αερα αν τον ενοχλει.λεω μηπως ειναι ευαοσθητα στο αν φυσαει κλπ


Αν δεν εχει κανει μπανιο πιο πριν η αν εχει στεγνωσει καλα πριν καποιες ωρες δεν θα εχει προβλημα. :) Φανταζομαι μιλαμε για αερακι σε φυσιολογικα επιπεδα... 😉
 
γιατι πολλες φορες τον βλεπω να ανοιγει το στομα του χωρις να βγαζει καν κραυγη;
 
Απο τη ζεστη το ανοιγει. Πρεπει να κανουν μπανιο το καλοκαιρι. Για τον αερα μη φοβασε ειδικα τωρα το καλοκαιρι δεν εχουν προβλημα.
 
Back
Top