Φροντίδα Να αφήσω μόνη την Κοκατιλίνα μου ή να της βρω ταίρι;

Τον ρωτησα πως θα μεταφερθεί κ μου ειπε σε χαρτοκουτο παροτι προτεινα να πληρωσω κλουβακι μεταφορας
Ναι καλύτερα
Γιατι το χαρτόκουτο λιγάκι ριψοκίνδυνο και για τόσες ώρες
Μήπως ειναι λιγάκι ρίσκο η όλη μεταφορά ;
 
Η αληθεια ειναι οτι κι εμενα με προβληματιζει η μεταφορα του, μου εγγυηθηκε οτι θα ειναι απολυτα ασφαλες σε χαρτοκουτο,

Το χαρτοκουτο απο παπουτσια ηταν οντως ευρηματικό, αλλα δεν ξερω αν θα μπει σε τετοια διαδικασια, εγω οταν ξαναμιλησω μαζι του θα του το στειλω γιατι ακομη αναμενονται αποτελεσματα dna, μπορει παλι να μαστε η Γουεντυ κι εγω ατυχοι
 
Το χαρτοκουτο απο παπουτσια ηταν οντως ευρηματικό, αλλα δεν ξερω αν θα μπει σε τετοια διαδικασια, εγω οταν ξαναμιλησω μαζι του θα του το στειλω γιατι ακομη αναμενονται αποτελεσματα dna, μπορει παλι να μαστε η Γουεντυ κι εγω ατυχοι
Θετικές σκέψεις
Μπορεί να εισαι τυχερή και να ειναι αγοράκι
Αλλα εγω θα φοβόμουν για τη μεταφορά
Αν εσυ εισαι καλα με αυτο, εντάξει.
Αλλα θα ταξιδεύει τοοσες ώρες και θα ειναι και σε χαρτόκουτο;
 
Δεν παθαίνει τίποτα στο χαρτοκουτο!Έχουν ταξιδέψει πολλά πουλάκια μέσα σε αυτό και δεν έπαθαν απόλυτος τίποτα!
Και φυσικά θα μπει μέσα στο λεωφορείο και όχι στις αποσκευές!
Σίγουρα ο εκτροφέας θα το βάλει και τροφουλα μέσα και θα είναι οκ!
 
Το να κάνεις ένα ταξιδάκι να δεις και το χώρο και τα πουλάκια που έχει ο εκτροφεας το έχεις σκεφτεί; Από το να σου έρθει ένα μαδημενο πουλάκι ή κάπως αλλιώς απ ότι το περίμενες (μην πω νεκρό και γίνω υπερβολική) χίλιες φορές να χαλάσεις λίγα παραπάνω έξοδα να κάνεις το ταξιδάκι σου και να γυρίσεις με το πουλάκι σου σωο και αβλαβες! 😉
 
Γι αυτο προτιμησα να απευθυνθω σε εκτροφεαπου προσεχει τα πουλάκια του, για να εχω ενα υγιες παπαγαλο. Σιγουρα το ιδανικο θα ηταν να το παρω η ιδια με τα χερια μου κι οχι να ταξιδέψει μοναχουλι σε κουτι, η ιδεα δεν μου αρεσει, εχω ρωτησει εδω στηνΒορεια Ελλαδα καποιους που βρηκα κ που θα πηγαινα οδικως να το παρω, δεν ειχε ομως κανεις

Ολο αυτο το διαστημα που ρωταω κ ψαχνω νιωθω λες και αναζητω το πιο σπάνιο ειδος παπαγαλου!
 
Ολο αυτο το διαστημα που ρωταω κ ψαχνω νιωθω λες και αναζητω το πιο σπάνιο ειδος παπαγαλου!
Κάνε υπομονή. Δε χρειάζεται βιασύνη και στο τέλος θα βρεις την κατάλληλη παρέα για τη Γουέντη. Θα είσαι σε συνεχή αναζήτηση και όποτε βρεθεί. Να τη χαίρεσαι!
 
Εχω ψαξει παντου, μεχρι και facebook εκανα που δεν ειχα μπας και βρω εκει, τιποτα… μαλλον δεν ειναι και η εποχη τους. Τελικα απευθύνθηκα σε εναν απο Αθηνα που μου ειπε οτι εχει ενα 3 μηνων και αναμένουμε τεστ dna για να ειμαστε σιγουροι οτι ειναι αγορακι. Δεν μου αρεσει η ιδεα του πολυωρου ταξιδιου αλλαξει πιστεψε με το εψαξα, ρωτησα, εβαλα αγγελίες και τζιφος

Βρηκα τον Tzavegio που πολλοι απο εδω ειπαν τα καλυτερα.
Καλημερα αν μπορει να σου στειλει οTzavegio πουλακι μην το σκεπτεσε καθολου! Ειναι πολυ καλος ο Γιωργος εμπειρος και πολυ ενταξι ανθρωπος ειναι αθηνα και εχω παρει απο αυτον λουρακι για το ζακο μου και μεσο αυτου εχω κανει και τεστ dna τομ εχω συναντησει και με εχει βοηθηση πολλες φωρες σκεψου πως το τεστ το εκανα μου εστειλε την απαντηση και ειχα ανχωθει για να το πληρωσω σε αυτον αφου εκεινος ειχε στειλει τα χρηματα και εκεινος που ελεγε να μην ανχονομαι οποτε μπορεαψ θα βρεθουμε και του τα δινω

σκεψου ομως πως αν το κανεις ζευγαρακι υπαρχει και το εδεχομενο να ψυλοαπομακρινθει απο σενα αφου θα εχει το παρεακι της εγω παντως θα το ζευγαρωνα πιστευω πως ειναι καλητερα γιαυτο αλλα και για σενα

Γι αυτό ρωτάμε κύριε Γιάννη πως το κάνει η Αριάδνη τη στιγμή που αναφέρει πως το κόβει.
Ακριβώς αυτό εξηγώ... ίσως με όχι όση σαφήνεια χρειάζεται αλλά είναι δύο διαφορετικού τύπου δαχτυλίδια..

Για πλαστικά φαίνονται.
Είναι πλαστικά... Δεν είναι σιλικόνης.
 
Τον ρώτησα κι εγώ τον κ. Γιώργο, γιατί είχα φόβο μήπως είναι επικίνδυνο.
Μου εξήγησε πως γίνεται.
Η μεταφορά γίνεται σε τέτοιο κουτί
κουτι μεταφορας_o.webp
Είναι σκοτεινό για να μην στρεσσάρεται το πουλί.
Στον πάτο βάζει ροκανίδι.
Για τροφή μήπως πεινάσει βάζει κεχρί σενεγάλης και για υγρά μήλο.
Το κουτί παραδίδεται χέρι με χέρι και περιμένει ο ίδιος μέχρι την αναχώρηση του λεωφορείου για να μην υπάρξει πρόβλημα μετακίνησης.
Έχει στείλει πανελλαδικά και σε νησιά, χωρίς ούτε ένα περιστατικό με πρόβλημα.
Όπως και ο Μάρκος, γνωρίζω τον άνθρωπο και τον εμπιστεύομαι.
Τώρα από κει και πέρα, κάθε μεταφορά έχει ένα άγχος για όλους μας.
 
αφου τον ξερει και η Μαρια ολα καλα γιατι για να λεω και την αληθεια δισκολα κανω τον εγκιητη για καποιον αλλα μου εκανε εντύπωση η σοβαροτητα και η υπευθυνότητα του και ανακατεύτηκα στο θεμα
 
Παιδια σας ευχαριστω για την ανταποκριση, εμπιστευομαι απολυτα την εμπειρια του συγκεκριμενου εκτροφεα. Ελπιζω να ειναι αγορακι ωστε την επομενη φορα να σας δειξω φωτογραφιες με το νεο φιλαρακι μας. Οσο για το οτι μπορει να απομακρυνθεί απο μενα η Γουεντυ το εχω υποψιν μου, απλα θεωρω οτι θα ναι ωραιο να εχω ενα ερωτευμενο κι αγαπημενο ζευγαρακι και μακαρι αργοτερα και την οικογενεια τους κι οχι εγωιστικα να το θελω να αγαπά μονο εμενα
 
θεωρω οτι θα ναι ωραιο να εχω ενα ερωτευμενο κι αγαπημενο ζευγαρακι και μακαρι αργοτερα και την οικογενεια τους κι οχι εγωιστικα να το θελω να αγαπά μονο εμενα
Με αυτη τη φραση με κάλυψες ΑΠΟΛΥΤΆ εμενα μιας και εγω με αυτη τη σκεψη πορευομαι στη σχεση μου με τα πουλακια μου!
 
Back
Top