Αναπαραγωγή Να βάλω για αναπαραγωγή καναρίνια που θα πάρω τώρα;

Big Brother τα έχεις κάνει τα πουλάκια βρε Κυριάκο.
 
@Myra , Μιράντα το καταλαβα. Τι να πεις @Stavros , Σταυρο.
 
Και γω το κανω καμια φορα, αν σκοπευω να αφησω το φως του μπαλκονιου ανοιχτο για καποιο λογο.. Αν αυτη ηταν ολη κ ολη η ενοχληση τοτε ενταξει... Μην ενοχλησε περισσοτερες φορες βεβαια.. :)
 
Την περίοδο της αναπαραγωγής ενοχλουμε οσο λιγοτερο μπορούμε το ζευγάρι. Θεωρώ οτι σκεπάζοντας την φωλιά προκαλούμε στρες στο ζευγάρι. Φυσικά ο καθενας απο εμας εχει την δυνατότητα να ακολουθεί δικους του κανόνες, κλλά στο τέλος της αναπαραγωγής που θα κάνουμε ταμείο όπως είχε πει και ο @misalouris , Γιάννης το αποτέλεσμα δεν θα μας δικαιώνει.
 
Φυσικα και καλο ειναι να μην ενοχλουμε καθολου το ζευγος και τη φωλια, και να μην αλλαζουμε το περιβαλλον τους. Αν ομως το κανει, και η καναρα του ειναι δεκτικη δεν βλεπω το προβλημα.

*εγω αναφερομουν σε απλο κλουβι οτι σκεπαζω, δεν ειχα πειραξει τη ζευγαρωστρα.
 
και πριν που τα σκεπασα
Για ποιο λόγο το κάνεις αυτό?

Συμφωνώ με τον Κώστα...
Την περίοδο της αναπαραγωγής ενοχλουμε οσο λιγοτερο μπορούμε το ζευγάρι. Θεωρώ οτι σκεπάζοντας την φωλιά προκαλούμε στρες στο ζευγάρι. Φυσικά ο καθενας απο εμας εχει την δυνατότητα να ακολουθεί δικους του κανόνες, κλλά στο τέλος της αναπαραγωγής που θα κάνουμε ταμείο όπως είχε πει και ο @misalouris , Γιάννης το αποτέλεσμα δεν θα μας δικαιώνει.

ενταξει παιδια θα τα παρω και θα τα αφησω του χρονου δεν ειμαι απ εκεινους που κανουν τ κεφαλιου τοθς επιδη ειμαι πρωταρεια 2 ζευγαρια εβγαλα 5 πουλια και καθονται τωρα δευτερη γεννα.. Να βγαλω ολα μαζι 10 και θα προσπαθησω να γινω εκτρπφεας, σιγα σιγα θα τα πολλινω του χρονου θα εχω με τα πουλια που θα βγαλω περιπου στα 10 ζρυγαρια
Εδώ άλλα λες φίλε μου... No offense.. :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top