Αναπαραγωγή Να βγάλω τα άσπορα αυγά από τη φωλιά;

Σε ποιες ενωσεις εχεις βαλει σιλικονη, δηλαδη μπορουν τα πουλια να την τσιμπολογησουν;
Το κοστος του plexi θα ειναι πολλαπλασιο απο το να πας να παρεις σωστο εξοπλισμο να κανεις την δουλεια σου.

Ψαχνεσαι τοσο πολυ για την διατροφη τους και τα συμπληρωματα (και καλα κανεις) αλλα στο θεμα του εξοπλισμου κανεις "εκπτωσεις" περα απο καθε λογικη.
το ποιο φτηνό κλουβη εδώ που είμαι έχει 100 ευρω και δεν υπάρχουν ζευγαροστρες, έχουν μόνο τεράστια κλουβιά (κλούβες θα έλεγα)
 
το ποιο φτηνό κλουβη εδώ που είμαι έχει 100 ευρω και δεν υπάρχουν ζευγαροστρες, έχουν μόνο τεράστια κλουβιά (κλούβες θα έλεγα)
Εφόσον έχεις πρόσβαση σε κουνελοσυρμα, δοκίμασε να φτιάξεις ζευγαρώστρα με αυτό.
 
το ποιο φτηνό κλουβη εδώ που είμαι έχει 100 ευρω και δεν υπάρχουν ζευγαροστρες,
Νίκο κάνε μια έρευνα στο διαδίκτυο, υπάρχουν πολλά διαδικτυακά καταστήματα που θα βρεις τα πάντα σε λογικές τιμές και στα στέλνουν στο σπίτι.
 
Απο την γειτονικη Γερμανια μπορεις να βρεις τα παντα.




Aν και παλι δεν σε βολευει η αγορα εκει θα προτεινα να πας σε εναν σιδερα εκει στην περιοχη σου, να σου φτιαξει εναν σκελετο απο το μεταλλο που σε βολευει (αλουμινιο πχ) και πανω εκει να δεσεις το κουνελοσυρμα.
Η σε ενα ξυλουργο να σου φτιαξει κατι αντιστοιχα σε ξυλο, κατι που θα εχει την μορφη των κλουβιων της αγορας.
 
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το εάν είναι φυσιολογικό αυτό που γίνετε.
Λοιπόν βλέπω την θυλικια ενώ έχει στην φωλιά 3 αυγά περίπου 10 ημερών και τα κλωσαει, βγαίνει από την φωλιά για 20 δευτερόλεπτα την βατεβει ο αρσενικός και ξανά μένει στην φωλιά. Είναι οκ αυτό?
 
Back
Top