Γενικά Να το αγορασω αυτο το κοκατιλ;

... Θα σου πρότεινα να περιμένεις κάποιο αλλο πουλάκι. Μου φαίνεται λιγο ταλαιπωρημένο.
Φώτη, δεν μπορείς ΠΟΤΕ να καταλάβεις τη ηλικία του κοκατίλ απο το λοφίο.
 
πολυ καλα πουλια θα βρεισ στο κεντρο τησ Αθήνασ. Εκει στη λαχαναγωρα. Εχει και σχετικα μικρεσ ηλικιεσ και πολυ καλα πουλια. Οσοι εχουν παρι ειναι ολα οκ!
 
πολυ καλα πουλια θα βρεισ στο κεντρο τησ Αθήνασ. Εκει στη λαχαναγωρα. Εχει και σχετικα μικρεσ ηλικιεσ και πολυ καλα πουλια. Οσοι εχουν παρι ειναι ολα οκ!
Στην Αθήνα που εννοεις;; Γιατι αν εννοεις στα δυο πετ σοπ στην οδο Αθηνας καλυτερα να μην παει ο ανθρωπος! Ολα τα πουλια ειναι αρρωστα εκει και χαλια οι συνθηκες που τα εχουν. Μεσα στη βρωμα!
 
στην οδο Αθηνας πιγα και εκει μαβρα χαλια αλα πουλια πσοφια αλλα αροστα με πλιγες καν δεν βικα στο κοπο να ροτισω... Κριμα παντος τα καιμενα τα ζωακια☹
 
Ηρακλαρα αυτα τα δυο πιο πολυ για παζαρι τα κανεις παρα για πετ σοπ.. Εχουν συζητηθει πολλα θεματα γυρω απο αυτα τα πετ σοπ.. Αλλα...
 
Κατσε παληκαρακι μου γιατι νομιζω ανγχωθηκες... Πες μας λιγο ποσα λεφτα διαθέτεις αν επιτρεπετε και τι κοκατιλ ψαχνεις, δεν εινια ολα τα πε σοπ σαν της αθηνάς... Εχει και κάποια που εινια πολυ καλα και καθαρα.. Και αν θέλεις γραφε με μικρα γιατι ειναι σαν να φωναζεις...
 
στην οδο Αθηνας πιγα και εκει μαβρα χαλια αλα πουλια πσοφια αλλα αροστα με πλιγες καν δεν βικα στο κοπο να ροτισω... Κριμα παντος τα καιμενα τα ζωακια☹

Ο Αλέξανδρος σου προτείνει να πας σε καθετο δρόμο της οδου Αθηνάς, ενα στενο παραπέρα απο την Σοφοκλεους. Υπάρχει ενα μαγαζι ακριβως στην λαχαναγορά που εχει παντα πολυ προσεγμενα πουλιά. Τα καναρίνια του ειναι παντα καθαρά, διαλεχτα και περιποιημενα. Και τα υπολοιπα πουλιά ειναι σε πολύ καλυτερη κατασταση απο αυτά της οδου Αθηνας. Πρόκειται για ενα μικρό μαγαζι. Πρόσεχε όμως γιατι στον ιδιο πεζόδρομο υπαρχουν άλλα 2 ακομα μικρά μαγαζια που δεν εχουν ιδιαιτερα προσεγμενα πουλιά. Καλη επιτυχια στην επιλογή σου.:)
 
τα λεφτα ποθ διαθετω ειναι περιου 50 ευρο γεια το κλουβι και αλλα 80 με 100 γεια το κοκατιλ
 
Ε κομπλε εισαι! Παρε αν ειναι απο κανεναν εκτροφεα.. Ταισμενο στο χερι.. Τι ψαχνεις στα πετ σοπ... Με 100 ευρουλακια πιστευω βρισκεις ενα ταισμενο στο χερι... Αν θέλεις πληροφοριες για κανεναν εκτροφεα πε μου με πμ!
 
Ο Αλέξανδρος σου προτείνει να πας σε καθετο δρόμο της οδου Αθηνάς, ενα στενο παραπέρα απο την Σοφοκλεους. Υπάρχει ενα μαγαζι ακριβως στην λαχαναγορά που εχει παντα πολυ προσεγμενα πουλιά. Τα καναρίνια του ειναι παντα καθαρά, διαλεχτα και περιποιημενα. Και τα υπολοιπα πουλιά ειναι σε πολύ καλυτερη κατασταση απο αυτά της οδου Αθηνας. Πρόκειται για ενα μικρό μαγαζι. Πρόσεχε όμως γιατι στον ιδιο πεζόδρομο υπαρχουν άλλα 2 ακομα μικρά μαγαζια που δεν εχουν ιδιαιτερα προσεγμενα πουλιά. Καλη επιτυχια στην επιλογή σου.:)
Απο αυτον ακριβως εχω αγορασει εγω τον Ιβαν μου, κοκατιλ,τον εχω 8 χρονια τωρα και δε μου εχει παρουσιασει προβλημα-περα μονο απο το οτι δε μου κανει μωρα... 😡
 
Ειναι ακριβωσ εκει που λεει η georgina. Γιαυτο σου διευκρινισα την λαχαναγωρα. Εχει πολυ καλα πουλια και ειναι πολυ καθαροσ. Που ειναι και αυτο πολυ συμαντικο.
 
σε ενα pet shop στο περιστερι ειναι κοντα στον παιζοδρομο... Καπιο καλο pet shop ρε παιδια στιν περιοχη του περιστεριου που να μ προτινατε;
Το πετ στην οδο Σαρανταπορου εννοεις; Επειδη μενω περιστερι και ξερω τι παιζει...
Εγω εκει που ψωνιζω και ειναι αξιοπιστα ειναι στην Κωνσταντινουπολεως στο φαναρι στην γωνια :)
 
Οχι πιο χαμηλα, σε ενα βενζιναδικο απενταντι, δεν θυμαμαι νουμερο συγκεκριμενα για να σου πω.
 
νομιζω πως εχω παει και εγω εκει. Αυτο δεν ειναι που εχει zako macaw Lovebird cocatiel και αλλα; Παντος εγω για να ειμαι σηγουρος για τα πουλακια μου πηγαινω στα λοσια στο pet city εκει εχει τα παντα απο τροφες παιχνιδια παπαγαλους και κτηνιατρο
 
Βικτωρία μιλας για το πετ που εχει ενα υπεροχο μπόξερ;αν ναι απο κει πηραμε
το κλουβι του nam nam παντως και στην Αχαρνων υπαρχει ενα pet world
το οποιο ειναι περιποιημενο μαγαζι καθαρο εχει πολλες τροφες και παιχνιδια
για παπαγαλους και πολυ καλους υπαλληλους(γνώστες)
 
Γιαννη ναι σε αυτο λεω και συγκεκριμενα εχει δυο μποξερ ειναι μαμα και κορη.:)
Σε αυτο που λες δεν εχω παει αλλα θα το επισκεφτω συντομα!
Τις προαλλες πηγα στο Αιγαλαιο στο Pet boom, ειχε φανταστικα αξεσουαρ για παπαγαλους,τρομερη ποικιλια για ολα τα μεγεθη και ολα τα γουστα. Οπως επισης βρηκα ενα τρομερο κλουβι για το ζακο μου!
Παντως τα πουλια του δεν μου φαινοντουσαν καλα δεν ηταν και τοσο περιποιημενα!
 
Back
Top