Γενικά Να το αγορασω αυτο το κοκατιλ;

Ηρακλη αν εχω καταλαβει σωστα ψαχνεισ ενα κοκατιλ που να ειναι υγειεσ και εμφανισιακα ομορφο. Η γνωμη μου ομωσ ειναι οτι ενα κοκατιλ σε κερδιζει με τον χαρακτηρα του και οχι τοσο με την εμφανιση. Καλο θα ηταν οπου ξαναβρεισ κοκατιλ να πλησιασεισ κοντα στο κλουβι και να τα παρατηρισεισ καλα και να δεισ πωσ συμπεριφερονται και υστερα διαλεγεισ αυτο που σου εχει κανει εντιπωση ο χαρακτηρασ του.Φιλικα παντα!
 
αλεχ εχεις δικιο και μαλον αυτο θα κανω! σιμερα πιγα σε ενα petshop που μ προτινε η victoria (πεδεφτικα λιγο να το βρω αλα τελικα το βρικα) διστιχος δεν ειχε cocatil του ειχαν τελιοση και μου ειπε οτι 8α φερι τιν τριτη αλλα προσεκσα και τα αλλα ιδι πουλιον που ειχε(Lovebirds,kanarinia και αλλα διαφορα ιδι) τα κλουβια τους ιταν πεντακαθαρα η ποτιστρες νερου γιαλιζανε! το μονο που εχω να κανω ειναι να περιμενω μεχρι να φερι cocatil και φισικα οσο μπορο να ενιμερονομε μεχρι να το παρω! Σε τι αποσταση πρεπι να ειμαι γεια να τα παρατιρισω; Γτ οταν εισαι πολι κοντα ειναι καπως ανισηχα... Και κατι ακομα τον ροτισα και τις τιμες και μου φανικαν πολι πιο ικονομικες απο αλλα petshop που επισκευθηκα και μου φανικε λιγο παρακσενω εσεις τι λετε;
 
Αυτο που σου λεει η Βικτωρια ειναι πολυ καλο πετ κι οπως παρατηρησες κι εσυ οι ποτιστρες του γυαλιζαν!

Να καθεσαι λιγο μακριουτσικα 1 μετρο οσο παει για να μην πανικοβαλλονται και γινονται αναγκαστικα ζωηρα!

Οι τιμες του ειναι φυσιολογικες, γιατι ειμαι 1 χρονο πελατισσα και εχω ανακαλυψει πως δεν ειναι κλεφτης κι απατεωνας!
 
και κατι ακομα σιμαντικο που κσεχασα τον ροτισα αν μπορι να μου κοπσι τα φτερα πτισησ και μου ειπε φισικα και μπορουμε τι λετε να κανω να τα κοπσι o petshopas η οταν το παω στο κτινιατρο καλιτερΑ; Στο μακρι μελον μολις αποκτισω τιν εμπιρια π χριαζετε λεω να αγωρασω ενα 2ρο cocatil γεια να τα ζευγαρωσο γεια αυτο 8α αγωρασω ενα μεγαλω κλουβι απο τορα γεια να μιν χριαστη στο μελον να αγοραζω αλλα κλουβια αλλα δεν κσερω τι 8α ιταν καλιτερα σε διαφορα ποστ εχω διαβασι οτι ειναι καλιτερα να περνεις προτα το 1 και μετα το αλλο σε μερικα petshop λενε να παρω και τα 2, στο σιγεκριμενω pet δεν ροτισα και εχω αυτι τιν απορια
 
και κατι ακομα σιμαντικο που κσεχασα τον ροτισα αν μπορι να μου κοπσι τα φτερα πτισησ και μου ειπε φισικα και μπορουμε τι λετε να κανω να τα κοπσι o petshopas η οταν το παω στο κτινιατρο καλιτερΑ;
καλυτερα παρτο σε ενα κτηνιατρο να το κανει.
που ξερει ο πετσοπας;
 
και κατι ακομα σιμαντικο που κσεχασα τον ροτισα αν μπορι να μου κοπσι τα φτερα πτισησ και μου ειπε φισικα και μπορουμε τι λετε να κανω να τα κοπσι o petshopas η οταν το παω στο κτινιατρο καλιτερΑ;


Να σε ρωτησω..
Σε ποιο απο τα 2 πηγες στην Κωνσταντινουπολεως;
Σε αυτο που ειναι διπλα στην εκκλησια;

Εμεις σου λεγαμε το πιο πανω!

Αν ειναι αυτο που ειναι διπλα στην εκκλησια μην τοναφησεις να σου κοψει τα φτερα πτησης! Θα στο πετσοκοψει!
Μια φορα ετυχε να παρουμε παλια ενα Lovebird και το φυσηξε απο κατω για να δει το φυλο του!

Καλυτερα στον κτηνιατρο!

Αν ειναι ταισμενα στο χερι και 2 μαζι να παρεις, αν ασχολεισαι βεβαια πολυ, γιατι 2 πουλια διπλασιος χρονος θα παραμεινουν ημερα!

Αν παρεις αγριο οπως σου εχουμε ξαναπει δεν ειναι σιγουρο οτι θα ημερεψει και μονο του να το εχεις για παντα που λεει ο λογος...



καλυτερα παρτο σε ενα κτηνιατρο να το κανει.
που ξερει ο πετσοπας;

Ο πετσοπας που ειμαι πελατισσα τα κοβει αψογα!

Ας μην ειμαστε τοσο απολυτοι καλυτερα!
 
Ο πετσοπας που ειμαι πελατισσα τα κοβει αψογα!

Ας μην ειμαστε τοσο απολυτοι καλυτερα!
παντως εγω προσωπικα δεν θα εμπειστευομουνα εναν πετσοπα να κοψει τα φτερα του πουλιου μου!
 
το pet σηοπ εναι στιν κςνσταντινουπολεως 126 διπλα απο τιν εκλισια και λεγετε ζωοκηπος ειναι 1 γονιακο μαγαζι και το ονομα του ειναι δελης ιωαννης (στιν μεγαλι εκλισια οχι στιν μικρι που ειναι πιο κατο!)
 
παντως εγω προσωπικα δεν θα εμπειστευομουνα εναν πετσοπα να κοψει τα φτερα του πουλιου μου!

Αν ειχες παπαγαλο και αν ειχες δει την δουλεια του πετσοπα, που παω εγω θα μπορουσες να εκφερεις γνωμη!

Γενικα πολυ επιθεση και πολυ κριτικη σε πετσοπαδες και δεν ειναι σωστο να τους παιρνει ολους η μπαλα!
Υπαρχουν και καλοι επαγγελματιες!

Απο που ψωνιζεις τροφες και πουλια;
Οταν πας σαν πελατης να υποθεσω οτι τους καλημεριζεις χαμογελαστος η τους αγριοκοιταζεις και τους φωναζεις που εμπορευονται ζωα;
 
τλκ αυτο ειναι το πετ ; Στιν κωνσταντινουπολεως η οχι; Μπορι καπιος να μου πη που κοντα ειναι γτ η κωνσταντινουπολεως ειναι πολι μεγαλι;
 
τλκ αυτο ειναι το πετ ; Στιν κωνσταντινουπολεως η οχι; Μπορι καπιος να μου πη που κοντα ειναι γτ η κωνσταντινουπολεως ειναι πολι μεγαλι;


Ηρακλη μου διαβαζε προσεκτικα τα ποστ!
Σου ειπα οτι εμεις σου προτειναμε αυτο που ειναι πιο πανω απο αυτο διπλα στην εκκλησια 😉

Η Κωνσταντινουπολεως ειναι μεγαλη αλλα εχει 2 πετ!
Αυτο που ειναι διπλα στην εκκλησια και αυτο που ειναι πιο πανω στα πολλα φαναρια!
 
Back
Top