Αναπαραγωγή Νεοσσός βγήκε από το αυγό του και πέθανε κατευθείαν

Δεν ξερεις ποσο χαίρονται τα περισσοτερα μελη του φορουμ οταν τους δινεται η ευκαιρια να βοηθήσουν. Οχι μπελας, το αντιθετο μαλλον εισαι, μια ευκαιρια να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον και να νιωσουμε καλύτερα :)
για πλακα το ειπα! τοσο καιρο ενιωθα σαν μπελας αλλα τωρα οχι!😎

για να ξερεις το λεω: αν δεν ξερεις πια ειναι η τζονη ειναι το παλιο κακαρικι μου το ειχα τοσο καλα εκπαιδευμενω μου ανεβαινε στον ωμο μου φαντασου! Μου λειπει και δεν θα το ξεχασω ποτε! Πεθανε... απο ακαρεα!☹
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Kρίμα. Τώρα οσο προχωράς θα μαθαίνεις ετσι ωστε να μη χανεις πουλάκια άδικα :)
Ακόμα και οι χειρότερες εμπειρίες μας μπορούν να γίνουν μαθήματα για το μελλον, οπως συμβαίνει σε όλους μας.
 
Χριστίνα, αν δεν μπερδεύτηκα στο διάβασμα του θέματος, κατάλαβα ότι στο άλλο ζευγάρι των Μπάτζι που έχεις, έβαλες φωλιά. Αν όντως συμβαίνει αυτό, σκέψου σε παρακαλώ να τη βγάλεις άνετα, πριν πυροδοτήσει την αναπαραγωγική διαδικασία η ύπαρξη της φωλιάς και κάνε υπομονή έως το Φθινόπωρο που ειναι σαφέστατα καταλληλότερη η εποχή για ζευγάρωμα από ό,τι τώρα που είμαστε ήδη σε μεγάλη ζέστη
 
Χριστίνα, αν δεν μπερδεύτηκα στο διάβασμα του θέματος, κατάλαβα ότι στο άλλο ζευγάρι των Μπάτζι που έχεις, έβαλες φωλιά. Αν όντως συμβαίνει αυτό, σκέψου σε παρακαλώ να τη βγάλεις άνετα, πριν πυροδοτήσει την αναπαραγωγική διαδικασία η ύπαρξη της φωλιάς και κάνε υπομονή έως το Φθινόπωρο που ειναι σαφέστατα καταλληλότερη η εποχή για ζευγάρωμα από ό,τι τώρα που είμαστε ήδη σε μεγάλη ζέστη
Nαι όντως δεν το ειχα σκεφτει! Θα την βγαλω! Ευχαριστώ
 
τι ενοεις αρχες σεπτεβρη
Αναφέρομαι στην αναπαραγωγή. Συζητάμε αρχές Σεπτέμβρη για το ποια θα ειναι η διατροφική προετοιμασία που θα πρέπει να γίνει για ένα διάστημα, ώστε έπειτα να βάλεις φωλιά και να έχεις μια επιτυχημένη αναπαραγωγή.
 
Back
Top