Ασθένειες Νεοσσός budgie με πολύ ανοιχτά πόδια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης peterl
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
ναι, αλλα ποσο καιρο να το αφησω ετσι;
Χρειάζεται πολύ καιρό ίσως και μήνα. Επειδή ίσως κατά διαστήματα ξελασκάρει, όταν το φτιάχνεις θα κοιτάς και την εξέλιξη του προβλήματος. Όσο χρειαστεί θα το αφήσεις.
 
παιδια τελικα το πηγα σε πτηνιατρο και μου ειπε το του εχει βγει το ποδι και αυριο θα το συζητησουμε για το τι θα κανουμε... Θα μπορεσει να επανελθει;
 
Γιατί αύριο να συζητήσετε; Πως το εξήγησε;
 
ενα μουγκριτο εβγαλε... (συγνωμη και για την εκφραση)... Μου ειπε χαρακτηριστικα.."Λοιπον,του εχει βγει το ποδι για αυτο ειναι πιο στραβο απο το αλλο.. Να το φερεις και αυριο και θα δουμε τι θα κανουμε" αυτο μονο 😡😕 ουτε αν θα επανελθει δεν μου ειπε... Μολις τον ρωτησα μου λεει θα δουμε αυριο!
 
Τι να σου πω βρε Ανδρέα... Ελπιζω εκτός απο το να μουγκρίζει, να ξέρει και να βάζει πόδια στη θέση τους.
Ρωτά τον πάντως τι μπορεί να κάνει, πριν το κάνει, κι αν ξαναμουγκρισει, μην κωλωσεις, επέμεινε στα ερωτήματα σου.
 
ενταξει ρε παιδια αλλα εχω και το ανχος μου με εβλεπε δεν μπορουσε να μου πει για το τι μέλλει γενέσθαι
 
Έχεις δίκιο να έχεις άγχος. Μήπως πρέπει να βρεις άλλον γιατρό όμως; Που βρίσκεσαι εντός Αττικής ή αλλού;
 
Σε χωριό 15 λεπτά από τον Πύργο στην Ηλεία και 1 ώρα από Πάτρα... Τι να πω άμα δεν μπορεί να κάνει κάτι αυτός,θα πάω σε άλλον...
 
Εντάξει, μην αγχώνεσαι τόσο πολύ, κατα μια έννοια θα γίνει το καλύτερο δυνατό.
 
Πολύ φοβάμαι ότι ο κτηνίατρος αυτός κάνει λάθος. Προσωπικά μου φαίνεται ξεκάθαρα για splayed leg. Πάρε κι άλλη γνώμη. Πώς βγήκε το πόδι σε νεοσσό που δεν έχει βγει ποτέ απο τη φωλιά;
 
Πόσο δύσκολη η επαρχία ρε γαμωτο...
Εάν το πόδι έχει βγει τελικά, μπορεί να φτιάξει; Και εάν είχε βγει, δε θα πονουσε όταν το έφερε μπροστά για να τα δέσει;
 
  • Like
Αντιδράσεις: peterl
παιδιά τελικά μου είπε δεν είναι σοβαρό είναι εκ γενετής να πάρει βιταμίνες να δυναμώσουν οι μύες έτσι μου είπαν και οι άλλοι αν και οι περισσότεροι δεν ήξεραν... Τι να κάνω τελικά; Εγώ λέω να το ξανά δέσω...

DSC_0018.webp η πρασινη περιοχη ειναι ευθεια τελειως δεν λυγιζει, το ροζ μονο κουναεικαι το κοκκινο μια χαρα το κουναει αλλα ειναι λιγο ''εκτως''τοπου
 
Τι θα πει δεν είναι σοβαρό; Μπορεί να μην πεθάνει από αυτό αλλά δεν μπορεί να ζησει. Πρέπει να το δέσεις σύμφωνα με τα παραπάνω βίντεο. Όσο πιο μικρό τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες να στρώσει.
 
με το ποδι ομως που δεν μπορει να το λυγισει; Ειναι σαν οδοντογλυφιδα
 
με το ποδι ομως που δεν μπορει να το λυγισει; Ειναι σαν οδοντογλυφιδα
Τελικά αν κατάλαβα καλά υπάρχει πρόβλημα και στα δύο πόδια; Και παρόλα αυτά σου είπαν ότι δεν είναι σοβαρό?
 
Αυτό που είναι μπροστά δεν λυγίζει καθόλου;
 
Back
Top