Αναπαραγωγή Νευρικό θηλυκό budgie σε αναπαραγωγή

Σκούρο καφέ δεν είναι ..έντονο ροζ ίσως θα έλεγα.μήπως για αυτό έχει τόση νευρικότητα;
Σίγουρα θα παίζει κάποιο ρόλο αυτό αλλά εγώ πιστεύω και ο μικρός χώρος. Τα δικά μου πριν τα βάλω σε ζευγαρωστρα να έχει το καθένα το χώρο του ήταν αρκετά νευρικά και χτυπιοντουσαν κι όλας.
 
Κατάλαβα..ty demmy .το θέμα είναι ότι τα πήρα από την βλαμμένη την αδερφή μου να μην τα φάει η γάτα της και τα έχω αγαπήσει τους πήρα εγώ το κλουβακι manitova .αν έβλεπες που τα είχε. Θα με καταλάβαινες έχω ζρυγαρωστρσ από τα καναρίνια μου .θα δω.το βλέπω ότι τον κυνηγαει
 
Για αναπαραγωγή
Να προσθέσω ότι για την αναπαραγωγή δεν αρκεί το κλουβί να είναι μεγάλο, πρέπει να έχει και διαχωριστικό το οποίο χωρίζει το κλουβί στα δύο και λύνει πολλά πιθανά προβλήματα.
Το θυληκο είναι έτοιμο; Πώς το βλέπεις;
Κοντινές φωτογραφίες με φυσικό φως θα βοηθήσουν να καταλάβουμε.
 
Κατάλαβα..ty demmy .το θέμα είναι ότι τα πήρα από την βλαμμένη την αδερφή μου να μην τα φάει η γάτα της και τα έχω αγαπήσει τους πήρα εγώ το κλουβακι manitova .αν έβλεπες που τα είχε. Θα με καταλάβαινες έχω ζρυγαρωστρσ από τα καναρίνια μου .θα δω.το βλέπω ότι τον κυνηγαει
Καλά έκανες και τα πήρες αφού η κατάσταση ήταν τέτοια. Περίμενε και άλλα άτομα να σου πουν κάποια πράγματα πάρα πάνω γιατί εγώ δεν έχω ασχοληθεί με αναπαραγωγή.
 
Το ξέρω Ιωάννη έχει διαχωριστικό όχι τυφλό ξέρω τι λες.αν και εγώ δεν νομίζω να φταίει τό κλουβί μάλλον είναι υστερικιά και πρέπει να ξαναφούντωση η θυληκια...κρατώντας τον αρσενικό πιστόλι γεμάτο
[automerge]1616349621[/automerge]
Το ξέρω Ιωάννη έχει διαχωριστικό όχι τυφλό ξέρω τι λες.αν και εγώ δεν νομίζω να φταίει τό κλουβί μάλλον είναι υστερικιά και πρέπει να ξαναφούντωση η θυληκια...κρατώντας τον αρσενικό πιστόλι γεμάτο
Αυριο Βγάλω φωτό με φως σήμερα είχε μουνταδα ,😁
 
Τελευταία επεξεργασία:
@aggelos 1218 αρκετά θηλυκά budgie είναι δύστροπα,και έχουν περίεργη συμπεριφορά ειδικά άν κάτι τα ενοχλεί, φρόντισε να αλλάξεις κλουβί, και να τους βάλεις παιχνίδια να ασχολούνται.
 
Το κλουβί είναι ακατάλληλο για αναπαραγωγή. Θες 60άρα ζευγαρώστρα. Το τόνισαν άλλα μέλη παραπάνω, το τονίζω κι εγώ γιατί το θεωρώ πολύ σημαντικό και πολύ βασικό για μια επιτυχημένη αναπαραγωγή. Ανέβασέ μας μια φωτογραφία που να φαίνεται καθαρά το ράμφος της και ο χαλινός. Μπορεί το θηλυκό σου να είναι νεαρό αρσενικό. Αν όντως είναι θηλυκό σίγουρα δεν έχει αναπαραγωγική διάθεση.
 
Back
Top