Ασθένειες Ξένο σώμα σε ράμφος budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης giotaki28
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
προσπαθω να βαλω χαρτι αλλα δεν το αφηνει με τιποτα
Δεν μπορεί να γίνει εκτίμηση στο πλαστικό. Με προβληματίζει το πράσινο στα ούρα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο βρίσκεται όντως στα ούρα ή ξεπλύθηκε από το περίττωμα λόγω των υγρών στα οποία κολυμπάει.
 
αυτο σκεφτηκα κ εγω! Ειναι κιολας στο σημειο που επανω ειναι το νερο... Κ τωρα που το ειδα παλι δεν υπαρχει καθολου το πρασινο υγρο. Κ επειδη διαβασα λιγο αυτο που ειπες, δεν ειδα κατι που να δειχνει οτι κατι εχει...
 
Τελευταία επεξεργασία:
H "βιταμινη χυμα" που πουλανε στα pet δεν προσφερει κατι στο πουλακι, ουσιαστικα ειναι σακχαρα και υδατανθρακες χαμηλοτατης διατροφικης αξιας.
Μπορεις εναλλακτικα να δινεις καλα βρασμενο αυγο ή καποια επωνυμη συσκευασμενη αυγοτροφη.
Απο φρουτα και λαχανικα;

Ως υποστρωμα του κλουβιου μπορεις να βαλεις αμμο για να αποφευγεις οσμες και υγρασια.
 
ναι το απογευμα θα εχω το νεο μας κλουβι κ την αμμο. Αυγο μποροκολο μαρουλι μηλο εχω δοκιμασει αλλα τιποτα.
κ εγω επειδη ειμαι αρχαρια ελεγα πως για να μην τρωει δεν της αρεσουν κ σταματησα να δινω,
 
ναι το απογευμα θα εχω το νεο μας κλουβι κ την αμμο. Αυγο μποροκολο μαρουλι μηλο εχω δοκιμασει αλλα τιποτα.
κ εγω επειδη ειμαι αρχαρια ελεγα πως για να μην τρωει δεν της αρεσουν κ σταματησα να δινω,

Θα πρεπει να επιμείνεις και καποια στιγμη θα δοκιμασει... Δοκιμασε διαφορετικα κοψιματα!
 
βαλαμε epithol με μια μπατονετουλα αλλα μου τη δαγκωσε καποια στιγμη εχω προβλημα;
Με μια φορά δεν θα πάθει κάτι αλλά η επιθολ περιέχει ιώδιο αν δεν κάνω λάθος και καλό είναι να μην το καταπίνει. Όταν το πιάνεις να ακινητοποιείς το κεφάλι του ανάμεσα στον δείκτη και τον αντίχειρά σου έχοντας τα δάχτυλα στα πλαινά του κεφαλιού για να μην σε δαγκώνει. Οι κουτσουλιές αν και περιέχουν αρκετά ούρα μου φαίνονται μια χαρά απο σύσταση και χρώμα.
 
Με μια φορά δεν θα πάθει κάτι αλλά η επιθολ περιέχει ιώδιο αν δεν κάνω λάθος και καλό είναι να μην το καταπίνει. Όταν το πιάνεις να ακινητοποιείς το κεφάλι του ανάμεσα στον δείκτη και τον αντίχειρά σου έχοντας τα δάχτυλα στα πλαινά του κεφαλιού για να μην σε δαγκώνει. Οι κουτσουλιές αν και περιέχουν αρκετά ούρα μου φαίνονται μια χαρά απο σύσταση και χρώμα.
[automerge]1586070195[/automerge]
αυτο εκανα αλλα κ παλι δεν μπορουσα να την ακινητοποιησω.σημερα θα το προσπαθησω πιο καλα... Οι κουτσουλιες τελικα ειναι οκ!
 
Back
Top