Γενικά Ξέρετε κάποιον εκτροφέα για κοκατίλ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Dtse
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι εκτρεφουν, απλως ηθελα καποιος αν ξερει να μου πει σε τι κατάσταση ειναι τα πουλια του η αν πηρε καποιος αν ηταν αρρωστα κλπ.
 
Νομίζω η @ilie mp ήταν, μόλις το δει θα το ξεκαθαρίσει. :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Dtse
Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι εκτρεφουν, απλως ηθελα καποιος αν ξερει να μου πει σε τι κατάσταση ειναι τα πουλια του η αν πηρε καποιος αν ηταν αρρωστα κλπ.
Κάθε περίπτωση αγοράς πτηνού θα πρέπει να τη βλέπεις ξεχωριστά.
Για παράδειγμα.. μπορεί να υπήρχε ένα άρρωστο αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι και τα υπόλοιπα, όπως και το αντίθετο.
Μοναδικό και αλάθητο κριτήριο είναι η επιτόπου επίσκεψη στο χώρο εκτροφής.
Αυτό μαζί με τη συζήτηση με τον εκτροφέα που θα πρέπει να υπάρχει... Θα δώσουν την τελική εικόνα εμπιστοσύνης ή μη. Για τον αγοραστή.
 
Νομίζω η @ilie mp ήταν, μόλις το δει θα το ξεκαθαρίσει. :)

Τώρα το είδα αυτό.
Δεν πήρα από εκεί πουλάκι, ούτε καν στο χώρο τους έχω πάει, τους είχα πάρει τηλεφωνο αλλά τελικά αποφάσισα να το πάρω από μια κυρία στο Facebook που δεν την συστήνω αν και το πουλάκι μου είναι πολύ καλό και υγιές κάτι δεν μαρεσει σε αυτή.

Επίσης να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου από αυτό το παιδί που λέτε ότι "του έχει βγει το ονομα".
Προσωπικά δεν μου φαίνεται καθόλου σοβαρός.
Πολύ πριν μπω στο φόρουμ και αποφασίσω να το πάρω από εκτροφεα το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να μπω σε εκείνη τη σελίδα με τις αγγελίες.
Επειδή τότε ήμουν ανάμεσα σε λοβακι ή μπαντζι και ο συγκεκριμένος είχε και τα 2 είδη τον πήρα τηλέφωνο.
Τον ρώτησα στην αρχή αν έχει τα λοβακια που βλέπω στις φώτο,
Μου λέει "πριν λίγο έδωσα και το τελευταιο"
Με τα πολλά τον ρώτησα για μπαντζι και περίμενα να μου στείλει φωτογραφίες στο μειλ γιατί τάχα μου δεν είχε φουμπου.
Οι φωτογραφίες δεν ήρθαν ποτέ, έπρεπε να παρω άλλες 1,2 φορές τηλέφωνο για να μου στείλει φώτο με... Κοκατιλ.
Α! Και το πρώτο πράγμα που με είχε ρωτήσει όταν ξαναπήρα τηλέφωνο ήταν "μου είχες στείλει στο φουμπου;" Και του λέω όχι μειλ σας είχα στείλει... (ενώ τάχα μου δεν είχε φουμπου).
Τεσπα τελικά φωτι με μπαντζι δεν μου ήρθαν ποτέ και μετά από 2 μέρες ξαναπηρα από περιέργεια και ρώτησα για λοβακια γιατί είδα ότι είχε ακόμα την αγγελία και δεν κατάλαβε ότι είμαι εγώ και μου λέει "όχι το έδωσα πριν λίγο και το τελευταιο"...
Ε δεν συνέχισα το θέατρο του παράλογο σκέφτηκα ότι σίγουρα κάτι θα υπαρχει στο φουμπου και μπήκα σε όλες τις ομάδες παπαγαλων και βρήκα..
 
τελικά αποφάσισα να το πάρω από μια κυρία στο Facebook που δεν την συστήνω αν και το πουλάκι μου είναι πολύ καλό και υγιές κάτι δεν μαρεσει σε αυτή.
Κατάλαβα σε ποια αναφέρεσαι.. Η συγκεκριμένη όταν την είχα ρωτήσει πόσα ζευγάρια έχει μου είπε δε ξέρω δεν τα μετράω το θεωρώ γρουσουζιά. Οπότε από αυτό καταλαβαίνετε...

από αυτό το παιδί που λέτε ότι "του έχει βγει το ονομα".
Αυτός πάλι δεν κατάλαβα ποιος είναι... Και θα σκάσω! 😛
 
Τον εκτροφέα στην Ροδο δεν μπορώ να τον βρω μήπως έχετε κάποιο άλλο στοιχείο παρακαλώ ;
 
Back
Top