Γενικά Οι μεταλλαγμένες καρδερίνες μου

Alexandros

PB Member
Εγγραφή
28 Απρ 2006
Μηνύματα
1.538
Πιστεύω ότι είναι ωραίο να βλέπεις κάποιες φωτογραφίες γι αυτό βάζω δυο φωτογραφίες από τις μεταλλαγμένες καρδερίνες που πήρα.

1η φωτογραφία, τρεις αχάτες αρσενικοί και ένα κίτρινο αρσενικό.
2 η φωτογραφία, μια θηλυκή isabell κίτρινη φορέας ασπροκέφαλο και μια θηλυκή έουμο.

Achat-Gelb.JPG GelbIsabell-Eumo.JPG
 
Ωραία πουλιά, άντε με το καλό και
περιμένουμε φωτογραφίες και απο τους απογόνους.
 
Αλεξανδρε οι απογονοι αυτων των πουλιων, θα εχουν ελληνικη ιθαγενεια;
 
Gia sou Mixali,

gia na exoume proto apogoni, kai meta na soume.

Alexandros
 
Οχι αυτα πρεπει να ξεκαθαρισουν απο τωρα, γιατι σιγουρα θα εχετε και εμεις πρεπει να γνωριζουμε την ιθαγενεια απο σημερα.
 
Gia sou Mixali,

den eimai tora siguro giati rotas afto. An seleis, na mou eksigis ligo kalitero tin erotiosi sou.

Sigura an tha broume apogona tha einai genimeni stin Ellada.


Alexandros
 
Gia sas,

kai merikes "koukles" akoma.


Alexandros
 

Συνημμένα

  • Major-Gruppe.webp
    Major-Gruppe.webp
    17 KB · Προβολές: 544
Γιατί μας το κάνεις αυτό Αλέξανδρε; Σαν βασανιστήριο είναι, λίγο λίγο με δόσεις.:D

Να σου ζήσουν και να πάρεις πολλούς και καλούς απογόνους.
 
Πραγματικά πανέμορφα πουλάκια! Αν λένε από φωνή οσο και απο εμφάνιση, ε τότε είσαι πραγματικά πολυ τυχερος! Να σου ζήσουνε!
 
ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΟΙ ΦΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ.
 
ε, οχι και για πεταμα οι φωνουλες τους, απ' οτι ξερω δεν ειναι και φωνη κλασικης καρδερινας, αλλα μπορει να εκπαιδευτει! 🙂
 
Έχω την εντύπωση ότι τα συγκεκριμένα πουλιά υστερούν φωνητικά σε σχέση με τα αρχέγονα και μάλιστα από ορισμένα συγκεκριμένων περιοχών. Αν μου επιτρέπεις όμως Άγγελε, θεωρώ το χαρακτηρισμό σου τουλάχιστον ατυχή. Για πέταμα είναι μόνο τα αντικείμενα.
 
Gia sas,

i phoni sta dika mou einai, na leme san i phones tous kanonikes karderines. Exo enan Axati omos pou kelandai oli mera kai exi poli oreo phoni.
Tora ti tha gini, an ksekinisis na baleis ta poulia na tous baleis me daskalo . den ksero.
Enan arseniko kafe ixa, ton poulisa kai ena xrono argotera mou ipane einai "kraxtis".

Alexandros
 
Back
Top