Γενικά Οταν παρω παπαγαλο να πω να του κοψουν τα φτερα;

μα εκεινο το πετ-σοπ που παω δηλαδη σε δυο παω αλλα το ενα δεν εχει, τεσπα, αυτο που εχει τα εχει ολα μαζι σε ενα κλουβι, βεβαια δεν τον ρωτησα αν ειναι εξημερομενα ή οχι...
 
μα εκεινο το πετ-σοπ που παω δηλαδη σε δυο παω αλλα το ενα δεν εχει, τεσπα, αυτο που εχει τα εχει ολα μαζι σε ενα κλουβι, βεβαια δεν τον ρωτησα αν ειναι εξημερομενα ή οχι...
Αμα δεν εχει αυτο το πετ σοπ πας σε αλλο πετ που θες ηρεμο κοκατιλ η απο εκτροφεα!
Στην Αθηνα μενεις, ποσα πετ σοπ υπαρχουν!
 
κοιτα, συνηθως δυσκολα θα βρεισ εξημερωμενο σε πετ... Εαν εχει θα ειναι επειδη ετυχε να φερει και θα πρεπει να ειναι μικρα δηλ να τ φεραν προσφατα... Τωρα αμα λες οτι ειναι πολλα μαζι σε ενα κλουβι πιστευω αποκλειεται να ειναι εξημερωμενα... Οσο ημερα και αν ειναι οσο καθονται με πλασματα του ειδους τους συνηθιζουν αυτα και οχι εμας. Γ αυτο αμα θες ημεο μωρο θα ζητησεις το πετ σοπ αν μπορει να βρει... Οχι οτι εχει εκει... Να ξερεις ομως οτι τα αγρια εχουν 40 -60 ε ενω τ ημερα 100 και πανω
 
, δεν τον εχω σε κλουβι αλλα σε ενα στανντ που εφτιαξα...


Νικο να του παρεις οπωσδηποτε κλουβι...
Χρειαζονται ενα ασφαλες μερος για να κοιμουνται και εννοειται οταν λειπεις!
Μην το ρισκαρεις να τον αφηνεις ετσι.. Συμβαινουν απιστευτα ατυχηματα..
 
συμφωνω μη του κοψεις τα φτερα... και εγω πηρα εναν παπαγαλο και ο πετ σοπας του εκοψε τα φτερα γιατι ειπε πωςετσι θα με συνηθισει... στην πραγματικοτητα τωρα καθεται στο χερι μου και παρολου που τωρα εχουν μεγαλωσει νιοθει σαν να ειναι εγκλωβισμενο σο χερι μου...
 
ok δεν θα τα κοψω απλως ρωτησα επειδη δεν το ηξερα και σε κανα μηνα θα παρω κοκατιλ !
 
αντε με το καλο... εμενα ενασ φιλοσ μου εχει 2 κοκατιλ τωρα προσφτα πηρε το 1, και οταν ζευγαρωσουν θα μου δωσει...
 
ναι κανεις σωστη επιλογη συνδιαζουν και μεγαλο παπαγαλο αλλα και μικρο παπαγαλακι ταυτοχρονα
 
Γιατι να του κοψεις τα φτερα;
Το πουλακι ειναι κριμα...
 
αμα του τα εκοβα που δενθα του τα κοψω θα του τα εκοβα γιατι αμα την ωρα που τον εχω εξω απο το κλουβι του και δεν θελει να μπει και πεταει σε ολο το σπιτι εγω πως θα τον επιανα;
 
πρωτα πρεπει να σε μαθει κ μετα να τον βγαλεισ απο το κλουβι γιατι θα τον στρεσαρεις και μετα θα ειναι σαν να κανεις ενα βημα πισψ προσ ην εξημερωση του...
 
Back
Top