Γενικά Ο Έρως δυστυχώς πέθανε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σίγουρα δεν ήταν στα καλύτερα του, αλλά δε νομίζω κάνεις μας σύμφωνα με τις περιγραφές της Εύας να πίστευε ότι θα φύγει τόσο σύντομα.
Δεν ξέρω τι να πω @panagiota μου. Κανείς δεν το περίμενε. Κρίμα ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω.

Ναι @ianos και μένα κάπως μου φάνηκε αλλά δεν πήγε καθόλου το μυαλό μου εκεί πως θα γίνει κάτι κακό..
 
Το nick @eva vrs της @Panagiota. είναι με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα. Αυτό με το μικρό αντιστοιχεί σε άλλο μέλος :)
 
.. Εύα..λυπάμαι ειλικρινά πολύ! Θεωρώ και πιστεύω,τόσο εγώ όσο και όλοι όσοι ευχήθηκαν με δύο ζεστές λέξεις ''καλό ταξίδι'' στο καμάρι σου, πως προσπάθησες. Έστω και για δύο μέρες.. Προσπάθησες να του κάνεις το ράμφος του να γελάσει! Καλό του ταξίδι.. Κι από μένα!
 
Παιδια,
Πήγα να ελέγξω τα καναρίνια μου όπως κάθε μέρα να δω αν όλα είναι καλά και είδα τον Έρως στον πάτο του κλουβιού.Αυτό ήταν πέθανε.
Δεν μπορώ να το πιστέψω. Είμαι χίλια κομμάτια.
Το μόνο που με παρηγορεί είναι πως πέρασε τις δυο ομορφότερες μέρες της ζωής του μαζί μου.
Έφυγε ευτυχισμένο...
Δεν είμαι σε θέση να πω τίποτα άλλο.
κρίμα... αλλά δεν μπορούσες να κάνεις κάτι... αφού ήδη δεν ήταν καλά... απλά δεν το πρόλαβες...
 
Πολυ κρίμα για το πουλακι... Τουλάχιστον έκανες οτι μπορούσες, και αυτο ήταν ο,τι καλύτερο.
Κουραγιο, και να το θυμάσαι με αγάπη.
 
Ππππππφφφ... Καλό ταξίδι στον όμορφο Έρως! Τι να πω.. Λυπάμαι τόσο πολύ!

Εύα μου όταν είχες δει την κοιλιά και το στέρνο του είσαι σίγουρη πως ήταν σούπερ όπως είχες πει; Κάποιο πρήξιμο ή κάποιο μελανό σημείο; Δεν μπορεί κάτι θα έδειχνε πως έχει τόσο λίγο χρόνο ζωής... Δε σε κατηγορώ πως φταις εννοείται! Απλά την επόμενη φορά να είσαι πιο προετοιμασμένη και να "διαβάζεις" καλύτερα την κοιλιά/στέρνο ενός πουλιού. Γι αυτό το λέω μόνο...
 
Ππππππφφφ... Καλό ταξίδι στον όμορφο Έρως! Τι να πω.. Λυπάμαι τόσο πολύ!

Εύα μου όταν είχες δει την κοιλιά και το στέρνο του είσαι σίγουρη πως ήταν σούπερ όπως είχες πει; Κάποιο πρήξιμο ή κάποιο μελανό σημείο; Δεν μπορεί κάτι θα έδειχνε πως έχει τόσο λίγο χρόνο ζωής... Δε σε κατηγορώ πως φταις εννοείται! Απλά την επόμενη φορά να είσαι πιο προετοιμασμένη και να "διαβάζεις" καλύτερα την κοιλιά/στέρνο ενός πουλιού. Γι αυτό το λέω μόνο...
Όχι Αλίκη μου ήταν φυσιολογικά όπως θα πρέπει να είναι σε ένα πουλί. Όπως και στα αλλα δυο.
Να είσαι καλά.
 
Όχι Αλίκη μου ήταν φυσιολογικά όπως θα πρέπει να είναι σε ένα πουλί. Όπως και στα αλλα δυο.
Εντύπωση μου κάνει... Ξέρεις την ηλικία του; Μήπως ήταν μεγάλος σε ηλικία;
 
Τρία χρονών πήγαινε.
Τι να πω... Κάτι να τον τρόμαξε; Κάποιο πιθανό εγκεφαλικό...; Αφού λες ότι η κοιλιά του ήταν οκ δεν μπορεί να μου έρθει κάτι άλλο στο μυαλό... Αν ήταν άρρωστο θα φαινόταν και απ την κοιλιά του ή θα ήταν αδύνατο... Κανείς βέβαια δεν μπορεί να ξέρει.. Τουλάχιστον ξεκουράστηκε.. ☹
 
Τι να πω... Κάτι να τον τρόμαξε; Κάποιο πιθανό εγκεφαλικό...; Αφού λες ότι η κοιλιά του ήταν οκ δεν μπορεί να μου έρθει κάτι άλλο στο μυαλό... Αν ήταν άρρωστο θα φαινόταν και απ την κοιλιά του ή θα ήταν αδύνατο... Κανείς βέβαια δεν μπορεί να ξέρει.. Τουλάχιστον ξεκουράστηκε.. ☹
Ίσως τελικά όταν έλεγα πως πηδουσε και "λαχανιαζε" καμία φορά να μην ήταν αυτό και να ήταν δύσπνοια.
Οτι και να πούμε...☹
 
Back
Top