Γενικά Ο Έρως δυστυχώς πέθανε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eva vrs
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδια,
Πήγα να ελέγξω τα καναρίνια μου όπως κάθε μέρα να δω αν όλα είναι καλά και είδα τον Έρως στον πάτο του κλουβιού.Αυτό ήταν πέθανε.
Δεν μπορώ να το πιστέψω. Είμαι χίλια κομμάτια.
Το μόνο που με παρηγορεί είναι πως πέρασε τις δυο ομορφότερες μέρες της ζωής του μαζί μου.
Έφυγε ευτυχισμένο...
Δεν είμαι σε θέση να πω τίποτα άλλο.
Καλησπερα Ευα. Μολις σημερα διαβασα για το μικρουλι καθ τον τροπο πιυ το απεκτησες. Κατ' αρχας λυπαμαι πολυ. Κατα δευτερον θελω να σου πω πως προσπαθησες να το σωσεις, δεν το αφησες στην τυχη του. Το εχω βιωσει και εγω, οταν πηρα τον Παρη μου απο ενα petshop αρρωστο και παραμελημενο, εκανα οτι μπορουσα αλλα δυστυχως ουτε εκεινος τα καταφερε... Αντιθετως, ο Φοιβος μου τα καταφερε. Δεν μπορουμε να τα σωσουμε ολα. Συνεχιζουμε και βοηθαμε οσα πιο πολλα μπορουμε, χωρις να υπαρχει εγγυηση για το αποτελεσμα. Και παλι λυπαμαι...
 
Πραγματικα στενοχωρηθηκα παρα πολυ.
Λυπαμαι... ☹
Τουλαχιστον εφυγε σε ενα καλετερο μερος και οχι σε εκεινο το σκοτεινο σαλονι μεσα στο βρωμικο κλουβι.
Μηπως εγινε κατι απο το αυγο που ειχε 2 3 μεες στο κλουβι;

Πραγματικα οτι και να ηταν λυπαμαι Ευα μου.
Εκανες οτι μπορουσες..
Δεν θυμαμαι καν αν προλαβα να γραψω στο θεμα του για το ποσο ομορφος ειναι..
 
Συνεχιζουμε και βοηθαμε οσα πιο πολλα μπορουμε, χωρις να υπαρχει εγγυηση για το αποτελεσμα. Και παλι λυπαμαι...
Εμμ καμιά φορά δεν μας έρχονται οπως τα θέλουμε τα πράγματα, αλλά έτσι είναι αυτά.
Να'σαι καλά Ελεάνα.

Μηπως εγινε κατι απο το αυγο που ειχε 2 3 μεες στο κλουβι;
Δεν ξέρω Ηλέκτρα μου, πραγματικά δεν ξέρω. ☹

Όχι Λάμπρο δεν πρόκειται να γίνει αυτό ίσα ίσα.

Να είστε καλά παιδιά!
 
Μηπως εγινε κατι απο το αυγο που ειχε 2 3 μεες στο κλουβι;
Ευθύνη για το θάνατο του πουλιού έχει η γενική του εικόνα όπως περιγράφηκε εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Καναρίνι-με-παθολογική-πτερόρροια.28460/
Γιατί αυτό που περιγράφεται στο εκεί αρχικό πόστ...
Λοιπόν παιδιά,
Μ είναι χοντρουλι και κάποιες φορές ανοιγοκλείνει το στόμα του σαν να λαχανιαζει...
... Κελαιδαει σπάνια, κάθεται όλο σαν στεναχωρεμενο σαν νωχελικο
όπως και να το κάνουμε..
είναι σοβαρό...
Λυπάμαι που δεν πρόλαβες.
 
Μπράβο σου που θέλησες να το σώσεις όμως. Και είχε και χρώματα που μου αρέσουν. Ευτυχώςέχεις και φωτογραφίες του να το θυμάσαι.
 
Μπράβο σου που θέλησες να το σώσεις όμως. Και είχε και χρώματα που μου αρέσουν. Ευτυχώςέχεις και φωτογραφίες του να το θυμάσαι.
Θέλησα αλλά...
Ναι και μένα μ'αρέσουν πολύ τα χρώματα που είχε. Μου αρεσουν πολύ καναρίνια με τέτοια χρώματα. 🙂
Ναι έχω φωτογραφίες ευτυχώς.
 
Τι να πω... Κάτι να τον τρόμαξε; Κάποιο πιθανό εγκεφαλικό...; Αφού λες ότι η κοιλιά του ήταν οκ δεν μπορεί να μου έρθει κάτι άλλο στο μυαλό... Αν ήταν άρρωστο θα φαινόταν και απ την κοιλιά του ή θα ήταν αδύνατο... Κανείς βέβαια δεν μπορεί να ξέρει.. Τουλάχιστον ξεκουράστηκε.. ☹
Ίσως τελικά όταν έλεγα πως πηδουσε και * "λαχανιαζε" καμία φορά να μην ήταν αυτό και να ήταν δύσπνοια.
Οτι και να πούμε...☹
*και ένα απλό λαχάνιασμα πρόβλημα προσδιόριζε... Πχ η μεγαλοκαρδία (ή καρδιομεγαλία) του Κάρλο δεν είχε ''εμφανή'' συμπτώματα, στην νεκροψία όμως φάνηκε... Κανείς δεν μπορεί αλλιώς να γνωρίζει...
 
*και ένα απλό λαχάνιασμα πρόβλημα προσδιόριζε... Πχ η μεγαλοκαρδία (ή καρδιομεγαλία) του Κάρλο δεν είχε ''εμφανή'' συμπτώματα, στην νεκροψία όμως φάνηκε... Κανείς δεν μπορεί αλλιώς να γνωρίζει...
Έτσι είναι και σ'αυτή την περίπτωση κάνεις δεν μπορεί να πει τίποτα με σιγουριά.
Αλλά τώρα πάει. Έγινε Δυστυχώς το κακό.
 
Back
Top