Γενικά Ο Μάικλ και τα καμώματά του

Απο την ταίστρα δεν βγαίνει στο πρώτο βίντεο;
Ναι αυτό ήταν το παλιο του κλουβί και το αφηνα συναιχεια ανοιχτό για να μην τραυματιστει κατα την απόδραση του, μέχρι που του πήρα το τωρινό, που το αγαπάει πολύ αλλα λόγω ελλατωματικής πόρτας, αποδραει σαν κύριος και απο εκεί όταν είναι μόνος στο σπίτι και βαριεται και δεν εχω βάλει μανταλάκι στην πόρτα για να μην ανοιγει/την ανόιξει
 
, αλλα λόγω ελλατωματικής πόρτας, αποδραει σαν κύριος και απο εκεί όταν είναι μόνος στο σπίτι και βαριεται...
Τάνια για πες μου, όταν βγαίνει μπορεί και να ξαναμπεί; Επιστρέφει κιόλας ή μετά κάθεται συνεχώς έξω;
 
Δεν ξέρω για ποιό λόγο αλλά μου έρχεται στιγμές-στιγμές η εικόνα από τα παπαγαλόνια μας κρυμμένα σε μια γωνία να βλεπουν τι συζητάμε με τα καμώματά τους, το αγχος μας, τις απορίες μας και να τρίβουν τα φτεράκια τους στη σκέψη της επομενης τσαχπινιάς που θα σκαρώσουν σε βάρος μας 🙄
 
Αν πιναει, ξαναμπαίνει

αυτο εγινε μετα από κανα 3-5 μιν απο το την αποδραση του (το πρωτο βιντεο), τελικα τον επιασα και τον εβαλα εγω μεσα γτ φοβήθηκα μην κολλησει και γι αυτό μεχρι που του πηρα το καινουριο κλουβί, του είχα παντα ανοιχτα
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

ΥΓ το σπιτι (σοφίτα) ηταν αρκετα ασφαλες ''κλουβι'' καθως γενικα δεν πεταει χαμηλα, (τωρα τις τελευταιες εβδομαδες αρχισε να εξερευνει το πάτωμα) και καθοταν στον ανεμηστήρα και στο ξύλο
 

Συνημμένα

  • 12688224_10208770048353478_3701378197584771836_n.webp
    12688224_10208770048353478_3701378197584771836_n.webp
    9,3 KB · Προβολές: 33
Προσπαθούσε να ξαναμπεί :)
καθοταν στον ανεμηστήρα και στο ξύλο
Αυτό μεγάλη προσοχή, ιδίως ο ανεμιστήρας είναι κίνδυνος θάνατος για το πουλί, όχι μόνο για το ρεύμα αέρα αλλά και να το μαγκώσει.
 
κ
Προσπαθούσε να ξαναμπεί :)

Αυτό μεγάλη προσοχή, ιδίως ο ανεμιστήρας είναι κίνδυνος θάνατος για το πουλί, όχι μόνο για το ρεύμα αέρα αλλά και να το μαγκώσει.
καθοταν στα φτερα, οταν αρχισε να εξερευνει και το κεντρο του ανεμιστηρα, αρχισα να τον διωχνω, αρχισε να τρωωει τα φτερα τοτε, αναγκαστικά δεν τον αφηνα να καθεται στον ανεμιστήρα πια, αρχισε να τρωει τοτε και το ξύλο, ευτυχως μετακομίσαμε και η σοφίτα έμεινε ορθια 😛
 
Ετσι περασαμε το σκ μας😛
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Οκ το διορθωσα, προσπαθησα να ανεβασω φωτο με τα νυχια του αν χρειαζονται κόψημο γτ μου φένονται μεγαλα, ειδικα τα πίσω αλλα μου λεει μεγαλο αρχειο
 
τα νυχια του είναι εντάξει ή χρειάζονται κόψιμο;, ειδικά το πίσω,
δεν μας ενοχλουν απλα φοβαμαι μην του δημιουργησουν κάποιο πρόβλημα
 

Συνημμένα

  • 20160807_121429.webp
    20160807_121429.webp
    9,5 KB · Προβολές: 40
Δεν τα βλέπω πολύ μεγάλα, προβληματικά, ίσως ένα τσικ στην ακρούλα μπορείς να τα κόψεις με νυχοκόπτη ή με πενσάκι νυχιών ή ακόμα καλύτερα να τα λιμάρεις με μια χαρτόλιμα νυχιών.
 
Εμεις την Τριτη φύγαμε για διακοπές, μεχρι τις 9 το βραδυ δεν εβαλε γλωσσα μεσα στο τρενο. Το Μαικλ καλο αγορι το λεει καθαρα τωρα, αφου τον ακουσαν και στο τρενο! Η καινουρια λεξη που λεει είναι το "γεια σου" την αλουσα την τριτη το πρωι αλλα δεν ήμουν σιγουρη αλλα μου το επαληθευσε η κοπέλα που καθοταν διπλα μου! Και δεν εχει σταματησει να κσνρι τον ηχο της φωταγραφικης.
Λέει και το μπραβο, η κοπέλα το ακουσε πρωτη, τωρα το ακουω και εγω μερικές φορές😛
 
Χαχ

χαχα, μάλλον! Με ρωτησε πόσο τον πηρα

Τα μπάτζι είναι απίθανα πουλάκια και μου αρέσουν πολύ. Το καλύτερο πρώτο παπαγαλάκι για κάποιους χωρίς εμπειρία όπως και για παιδάκια με επίβλεψη.
 
Back
Top