Φροντίδα Ο Μάριος μιλάει! (Parrotlet forpus pacific)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Sissy

PB Senior Member
Εγγραφή
28 Απρ 2006
Μηνύματα
8.063
Πόλη
Βουλιαγμένη
Θελω να σας βαλω ν'ακουσετε 2 βιντεακια με τον μικρο μου Μαριο που μιλαει. Εχω τυλιξει τα κλουβια με τουλι (λογω των εντομων) διοτι βρισκονται στον κηπο.
Ο μικρος (6 μηνων) ελεγε πολλα, δεν ξερω αν καποιος που δεν τον ακουει συχνα οπως εγω, μπορει να καταλαβει οσα λεει, αλλωστε η φωνουλα στα παπαγαλακια του ειδους αυτου, δεν ειναι εντελως 'καθαρη'.
Στο πρωτο βιντεο, λεει πολλες φορες: Σισσυ, Μαριε, στο
0.24-0.25 pretty boy,pretty boy, Μαριονι
και στο
0.47-0.48 αγαπη μου


Στο δευτερο βιντεο, ακουγονται θορυβοι γιατι αφησα την μηχανη μου, πανω στα κλουβια των καναρινιων (οσο μ' εβλεπε δεν ελεγε λεξη). Σ'αυτο το βιντεακι, μιλαει σε μια... Μυγα
λεει στο: 018 Μαριε
0.25-0.26 σφυριζει και μετα λεει Μαριε Μαριε
0.38 Μαριε Μαριε Μαριε τι κανεις;
0.40 Σισσυ
0.51-0.52 Μαριε τι κανεις; (2 φορες)και μετα
0.54-0.55 αγαπη μου (πολυ σιγα)
1.01 Ελα Μαριε
1.10 Αγαπη μου
1.14Σισσυ τι κανεις;
1.16 Αγαπη μου
1.23-1.24 Αγαπη μου
1.31 Σισσυ
1.36-1.37 Σισσυ
1.54- 1.55 pretty boy Μαριε Μαριε Σισσυ
2.24 Μαριε Μαριε Σισσυ
2.26-2.27 Μαριονι Σισσυ Σισσυ...
 
καλα! Ειναι απεριγραπτος πολυλογας...
αλλα εκεινο που ειναι καταπληκτικο, ειναι ο τονος του οταν λεει το ονομα σου!
, σι-σσυυυ!
lol-030.gif

να τον χαιρεσαι!:D
 
Σισσυ καταπληκτικο το αγορακι σου! Μικρος παρλαπιπας το Μαριονι! Ειναι μια γλυκα! Και που να ξερε οτι εγινε διασημος με το βιντεακι! 😀...
 
Ομορφαινει ολη την πλαση ο παιχνιδιαρης! Μ αρεσε πιο πολυ που ειναι τοσο ευτυχισμενος, εχει πιασει κουβεντα και λεει κατεβατα. Ο" μικρος" ειναι το μεγαλυτερο και πιο γλυκο " σκανταλο" :Wink:του PB! Ειναι μεγαλη χαρα να τον βλεπουμε και να τον ακουμε! Δεν τον χορταινω και σιγουρα καταλαβαινω τα λογακια του! Να εισαι καλα που τον μοιραζεσαι μαζι μας!
 
Χαριτωμένο το Σίσσυ, το Μάριε & το αγάπη! Φύση, πράσινο, ομορφιά, δροσιά & η χαρούμενη πολυλογία του Μάριου! Απόλαυση, ευχαριστούμε Σίσσυ!
 
Δίνει την εντύπωση ότι προσπαθεί να διεκδικήσει πράγματα και είναι επιβλητικό και χαριτωμένο το Σίσσυ. Συγχαρητήρια, η υπομονή και η επιμονή σου είχε άριστο αποτέλεσμα.
Να το χαίρεσαι sissy
 
Το πουλί είναι Αστέρι και το το ξερει! Να σου ζησει Σισσυ μου και ευχομαι να τον απολαμβανουμε και συχνότερα!

Να σημειώσω χαριτολογώντας οτι λέγοντας ''αγαπη μου" φωναζει εμενα!:D

Ετοιμαζομαι να τυπώσω αυτόγραφα!
 
Μια γλύκα ο μικρούλης Μάριος, σαν την μαμά του! Σισσυ μου να τον χαίρεσαι! Και εσυ Τζίνα μου... επίσης...🙄:Big Grin:
 
Καταπληκτικος ο μικρος! Μπραβο Σισσυ να τον χαιρεσαι! 🙂
 
Φοβερος ο Μαριουλης μας!
Εμενα μου αρεσει που μιλαει κι αγγλικα!
Γνησιος ευρωπαιος ο γλυκας!
 
ωραιος ο νεος..ωραιο και το περιβαλλον που ζει.. Εχει και μια μαμα που
το αγαπα πολυ.. Τι αλλο θελει;
 
Να σου ζήσει ο Μαριούλης σου, είναι για πολλά φιλιά έτσι όπως τα λέει
Κι εγώ είχα ξετρελαθεί όταν τα έλεγε ο Σακούλης μου, πήγαινα στο δίπλα δωμάτιο και χτυπιόμουν μόνη μου! :D
Περιμένουμε κι άλλα ωραία βιντεάκια!
 
Πριν απο λιγο περνουσαν διαδηλωτες με ντουντουκες (στον δρομο κατω απο το σπιτι μας). :Big Grin:Ο Μαριος λοιπον τους φωναζε και αυτος ολο νευρα, (προσπαθοντας να 'επιβληθει') λεγοντας ολες τις λεξεις που εχει μαθει
 
  • Like
Αντιδράσεις: dadj
Back
Top