Ασθένειες Ο ζακό μου αναπνέει περίεργα

Απο που και ως που βρε Νικο; Η δικια μου λογικη λεει, οτι οταν αναλαμβανω ενα ζωο, μαλιστα τοσο ιδιαιτερο, εχω φροντισει απο πριν να εχω στο μυαλο μου που θα τρεξω σε περιπτωση αναγκης. Εχω κανει δηλαδη την ερευνα μου πριν ακομη το αποκτησω και βρισκω αυτον που θεωρω καλο γιατρο ή με εχουν συμβουλευσει ετσι.

Βαλεντινα αν δεν εχεις καποιον γιατρο στο νου σου κοιταξε εδω για να βρεις καποιον κοντα σου.
 
Παιδια μισο λεπτο να σας εξηγησω . Εγω πηγα συστημενη σε αυτο τον ανθρωπο γιατι ξερω οτι εχει ενα δικο του κοκκινο μακαο κ εκτος απ το πετ εχει κ ιατρειο λιγα μετρα πιο περα δικο του. Μια φιλη μου ειπε να παω εκει γιατι κ αυτη παει τον conure της εκει μιας κ τον ξερει χρονια.
 
ποιος είναι ο Μαδεμοχωρίτης στην Αγ. Παρασκευή - Χολαργό;
 
Οχι μενω Αγια βαρβαρα κ πηγα στον ιδιοκτητη του pet boom στο Αιγαλεω (ονομα δεν θυμαμαι) που εχει κ ιατρειο μικρων ζωων λιγο πιο περα στο ιδιο μερος. Επισης μολις του ειπα τα συμπτωματα μου ειπε οτι περναει ενα κρυωμα κ οτι δεν πρεπει καθολου να τον εχω εξω τωρα που ο καιρος δεν ειναι σταθερα ζεστος κ ουτε να τον αφηνω σε ρευμα γιατι το συγκεκριμενο ειδος εχει πολυ ευαισθητο αναπνευστικο συστημα κ του κανουν κακο τα ρευματα αερα.
 
Ναι αυτά για το μέσα έξω είναι σωστά, στα είχαμε επισημάνει και εμείς.
 
Ότι μπορούσε έκανε η Βαλεντίνα!
Ας ελπίσουμε να το πιάσει η αντιβίωση και να αναρρώσει.
 
Το ξερω κ για αυτο το ειπα, τα υπολοιπα τα ειπα για τα παιδια που νομιζαν οτι πηγα στον πρωτο πετσοπα που βρηκα.

Ηδη ειναι καλυτερα, αναπνεει καλα κ οι κουτσουλιες του ειναι φυσιολογικες.
 
Ευτυχώς, όλα καλά να πάνε. Δεν θέλουμε να σε στεναχωρήσουμε το καταλαβαίνεις φαντάζομαι. Εννοείται ότι έκανες ό,τι μπορούσες, μπήκες εδώ, έψαξες. Αφού ο άνθρωπος είναι και γιατρός σίγουρα ξέρει καλύτερα απ' όλους μας. Γρήγορα περαστικά και πάντα γερός και δυνατός ο φίλος σου :)
 
Ευτυχώς, όλα καλά να πάνε. Δεν θέλουμε να σε στεναχωρήσουμε το καταλαβαίνεις φαντάζομαι. Εννοείται ότι έκανες ό,τι μπορούσες, μπήκες εδώ, έψαξες. Αφού ο άνθρωπος είναι και γιατρός σίγουρα ξέρει καλύτερα απ' όλους μας. Γρήγορα περαστικά και πάντα γερός και δυνατός ο φίλος σου :)

Το καταλαβαινω . Σας ευχαριστω πολυ να ειστε καλα! 🙂
 
ποιος είναι ο Μαδεμοχωρίτης στην Αγ. Παρασκευή - Χολαργό;

Τυχερό θα ήταν το πουλάκι αν το κοίταζε ο Μαδεμοχωρίτης (ο οποίος απ΄ότι γνωρίζω δεν ασκεί το επάγγελμα πολλά χρόνια τώρα)... Υπήρξε καθηγητής της κτηνιατρικής σχολής Αθηνών και δίδασκε πτηνοπαθολογία όπως έχω μάθει από τον κτηνίατρο μου, ο οποίος τον είχε καθηγητή.
 
Ναι Σίσσυ μου γι αυτό ρώτησα γιατί τον έχω γνωρίσει έχω πάει στο μαγαζί του, έχει κάθε είδους φάρμακο και δουλεύει ο ίδιος τώρα (τουλάχιστον μέχρι πέρσι) στο μαγαζί. Αλλά κι όταν δεν είναι εκεί, αν ρωτήσεις κάτι που δεν ξέρει αυτός που είναι βάρδια, αμέσως του τηλεφωνεί. Είναι πολύ ευσυνείδητος στην δουλειά του και στο μαγαζί.
 
Οχι μενω Αγια βαρβαρα κ πηγα στον ιδιοκτητη του pet boom στο Αιγαλεω (ονομα δεν θυμαμαι) που εχει κ ιατρειο μικρων ζωων λιγο πιο περα στο ιδιο μερος
Μα σε αυτήν την περίπτωση δεν μιλάμε για πετσοπά αλλά για κτηνίατρο. Η ιδιότητα που αναφέρεις δεύτερη προηγείται του εμπόρου.
 
Μα σε αυτήν την περίπτωση δεν μιλάμε για πετσοπά αλλά για κτηνίατρο. Η ιδιότητα που αναφέρεις δεύτερη προηγείται του εμπόρου.
Ενταξει παιδια απλως παρελειψα να αναφερω και τα δυο στην αρχη.
 
Ευχομαι τα καλυτερα για τον Κιτσο σου. Εμεις ειχαμε αντιμετωπισει σοβαρο προβλημα με το πρωτο μου caique,το ειχα παει σε 2 κτηνιατρους γνωστους στο φορουμ κ οι δυο μου ελεγαν πως δεν ειχε κατι. Εφτασε η μερα που εγινε χειροτερα κ αποφασισα να τον παω στο νοσοκομειο ζωων. Τουλαχιστον ηταν ο μονος που σκεφτηκε να του βγαλει ακτινογραφιες, κατι το οποιο αν ειχανε κανει οι αλλοι δυο να ζουσε αυτη τη στιγμη ο παπιος. Δυστυχως μετα απο 3 μηνες τον χασαμα, γι'αυτο να το προσεχεις σαν τα ματια σου. Οι αλλαγες θερμοκρασιας ειναι ο,τι χειροτερο... Περαστικα σας λοιπον!
 
Ευχομαι τα καλυτερα για τον Κιτσο σου. Εμεις ειχαμε αντιμετωπισει σοβαρο προβλημα με το πρωτο μου caique,το ειχα παει σε 2 κτηνιατρους γνωστους στο φορουμ κ οι δυο μου ελεγαν πως δεν ειχε κατι. Εφτασε η μερα που εγινε χειροτερα κ αποφασισα να τον παω στο νοσοκομειο ζωων. Τουλαχιστον ηταν ο μονος που σκεφτηκε να του βγαλει ακτινογραφιες, κατι το οποιο αν ειχανε κανει οι αλλοι δυο να ζουσε αυτη τη στιγμη ο παπιος. Δυστυχως μετα απο 3 μηνες τον χασαμα, γι'αυτο να το προσεχεις σαν τα ματια σου. Οι αλλαγες θερμοκρασιας ειναι ο,τι χειροτερο... Περαστικα σας λοιπον!

Θα τον προσεχω πολυ. Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!
 
Αυτο που θελω να πω ειναι πως εαν ανυσηχεις για κατι και σε "τρωει", καλο θα ηταν να τον πας σε αλλο γιατρο ετσι ωστε να σου κανει εναν καλυτερο ελεγχο, μην την πατησεις σαν εμενα γιατι θα ειναι αργα.
 
Back
Top