Γενικά Ο κήπος με τα καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vasilis@
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλώς υποδέχτηκες τα λευκά σου! Πανέμορφα!
Αμβρόσιε, να είσαι καλά. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Είσαι πολύ περιγραφικός στον λόγο σου!👍
Υπέροχα πουλάκια σε έναν θαυμάσιο κήπο. Μπράβο σου, ζηλεύω τον μικρό παράδεισο που έφτιαξες για σένα και τους φίλους σου.
Διονύση, χαίρομαι που σας άρεσε. Όλοι μας εδω μέσα είμαι σίγουρος ο,τι θα κάναμε ο,τι καλύτερο για τα πουλάκια μας. Στην δική μου περίπτωση, έφτιαξα κάτι που να χωράει και εμάς, μέσα... 😀:)
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Την καλημέρα μου από τον κήπο σε όλη την παρέα. Το σαββατοκύριακο έφτασε. Ημέρα καθαριότητος των φίλων μας.
Καλό σαββατοκύριακο να έχετε όλοι! 🙂

DSC00179_800x600.webpDSC09911_800x600.webpDSC00156_800x600.webpDSC09918_800x600.webp
 

Συνημμένα

  • DSC00156_800x600.webp
    DSC00156_800x600.webp
    128,5 KB · Προβολές: 10
Βάζεις τις φωτογραφίες μόνο για να μας κάνεις να ζηλέψουμε! Αστειεύομαι φυσικά. Μου θυμίζει τον κήπο του παππού μου..
Καλό σαββατοκύριακο και ελπίζω ο καιρός εκεί να είναι καλός και να απολαύσεις αυτόν τον επίγειο παράδεισο.
 
Και μόνο από τις φωτογραφίες μου φτάνει να ζηλεύω για αρκετές μέρες.
Πέρα από κάθε αστείο η εικόνες δείχνουν νοικοκυριό, μεράκι και διάθεση και σε κάθε περίπτωση τα pet περνούν υπέροχα με τέτοιους ανθρώπους.
Πολλά τα μπράβο
 
Βάζεις τις φωτογραφίες μόνο για να μας κάνεις να ζηλέψουμε! Αστειεύομαι φυσικά. Μου θυμίζει τον κήπο του παππού μου..
Καλό σαββατοκύριακο και ελπίζω ο καιρός εκεί να είναι καλός και να απολαύσεις αυτόν τον επίγειο παράδεισο.
Ζωή, και η ζήλια με την καλή έννοια καλό πράγμα είναι. Μας κάνει καλύτερους... Η έμπνευση του χώρου, όντος μου ήρθε απο το σπίτι του παππού και της γιαγιάς... Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. 😉
Και μόνο από τις φωτογραφίες μου φτάνει να ζηλεύω για αρκετές μέρες.
Πέρα από κάθε αστείο η εικόνες δείχνουν νοικοκυριό, μεράκι και διάθεση και σε κάθε περίπτωση τα pet περνούν υπέροχα με τέτοιους ανθρώπους.
Πολλά τα μπράβο
Γιάννη, σε ευχαριστώ! Όσο για το μεράκι και την διάθεση θα έλεγα το γνωστό ρητό, "τρώγοντας έρχεται η όρεξη". 🙂
Βασίλη και εγώ ζηλεύω!
Βάσια, Αντώνη, Εύα, σας ευχαριστώ να στε καλά! 🙂
Καλημέρα Βασίλη και καλό σαββατοκύριακο να έχεις και εσύ! Μας έφτιαξες την ημέρα με τις φωτογραφίες σου, αφήνοντας μου χαμόγελο! 🙂
Άμβρόσιε, την μέρα, μας την φτιάχνουν τα πουλάκια μας, το χόμπι μας, ολα αυτά που μας κάνουν να νιώθουμε όμορφα. Να νιώθουμε άνθρωποι πάνω απ όλα... 😉
Αλίμονο σε μας που μένουμε σε διαμέρισμα... Τέλειος χώρος!
Γιώργο, και γω σε διαμέρισμα μένω... Εδω μένουν τα πουλάκια μου... 😉
 
Μόλις τώρα είδα το θέμα.
Πολύ όμορφες εικόνες!
Και σίγουρα θα συνοδεύονται από αντίστοιχες μυρωδιές και ακούσματα...
Να χαίρεσαι την πανίδα και την χλωρίδα του κήπου σου!
 
Χμμ, ελπίζω οι κότες να είναι μακριά.. Αλλιώς οι ψείρες παραμονευουν. Συγνώμη αν σου γράφω παρατηρήσεις, αλλά καλύτερα να προνοεις παρά να γιατρευεις.
Πάντως ο κήπος σου είναι τέλειος, με μπαχτσε, λουλούδια, κοτουλες..
 
Πολύ ωραίος ο κήπος σου και τα πουλάκια! Μπράβο!

Να σε ρωτήσω κάτι για τα κλουβιά. Η μπανιέρα η κλασσική κουμπώνει στα κάγκελα; Σε ρωτάω γιατί έχω την ίδια και αναγκάζομαι και την βάζω την μπανιέρα στον πάτο του κλουβιού.
 
Βασίλη τώρα είδα το θέμα σου. Πραγματικά πανέμορφος κήπος και τα καναρίνια είναι το αποκορύφωμα του! Το να χαλαρώνεις εκεί πρέπει να είναι ότι καλύτερο.
 
Χμμ, ελπίζω οι κότες να είναι μακριά.. Αλλιώς οι ψείρες παραμονευουν. Συγνώμη αν σου γράφω παρατηρήσεις, αλλά καλύτερα να προνοεις παρά να γιατρευεις.
Πάντως ο κήπος σου είναι τέλειος, με μπαχτσε, λουλούδια, κοτουλες..
Γρηγόρη, ναι είναι μακριά το κοτέτσι απο τον χώρο που εχω τα πουλιά. Το ξέρω το πρόβλημα καλά κάνεις και το αναφέρεις εννοείται, και λαμβάνω τα μέτρα μου καλού κακού και στους δυο χώρους. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. 😉
ο κηπος ειναι υπερωχος. Ολα ειναι τελεια συγχαρητηρια
Σε ευχαριστώ Έκτορα.
Πολύ ωραίος ο κήπος σου και τα πουλάκια! Μπράβο!

Να σε ρωτήσω κάτι για τα κλουβιά. Η μπανιέρα η κλασσική κουμπώνει στα κάγκελα; Σε ρωτάω γιατί έχω την ίδια και αναγκάζομαι και την βάζω την μπανιέρα στον πάτο του κλουβιού.
Σταμάτη, έχεις δίκιο. Η μπανιέρα δεν κουμπόνει και αναγκάζομαι και γω να την βάζω στον πάτο. Αλλά και μ αυτόν τον τρόπο η δουλειά γίνεται μια χαρά.👍
Βασίλη τώρα είδα το θέμα σου. Πραγματικά πανέμορφος κήπος και τα καναρίνια είναι το αποκορύφωμα του! Το να χαλαρώνεις εκεί πρέπει να είναι ότι καλύτερο.
Ευχαριστώ Γιώργο, να είσαι καλά. Σύντομα θα φωτογραφηθούν και τα δικά σου "μοντελάκια" στον χώρο... 😉
 
Νέες αφίξεις, νέες αφίξεις!
Στον κήπο ήρθαν οι καινούργιοι φτερωτοί μου φίλοι όπου και σας τους παρουσιάζω ευθείς αμέσως.
-1. Ενα ζευγαράκι με αρσενικό κόκκινο έντονο, και θηλυκό χιονέ σκουφάτο. (Προέλευση απο George98).
-2. Ενα θηλυκό τιμπράντο ασπρόμαυρο εξαιρετικό πουλάκι, ευγενή δωρεά του φίλου Giannisbox τον οποίο
και ευχαριστώ θερμά. (Η τελευταία φώτο. Απλά η κυρία ήταν λίγο ντροπαλή στον φακό... 😀)
DSC09502_800x600.webpDSC02005_800x546.webpDSC01997_622x800.webpDSC02009_800x621.webpDSC01995_800x597.webpDSC00177_800x600 (1).webpDSC02012_800x551.webpDSC00142_800x600.webp
 
Back
Top