Γενικά Ο καινούριος μου φίλος η Riki! (Ringneck)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης george_z
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να τη χαίρεσαι Γιώργο.
 
Σε ευχαριστώ Σταύρο και για την βοήθεια! Ελπίζω να με εμπιστευτεί και να πάψει κάποτε να φοβάται.
 
Πολύ όμορφηηη! Να τη χαίρεσαι! Με υπομονή, επιμονή και πολύ αγάπη είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις!
 
Πολύ όμορφηηη! Να τη χαίρεσαι! Με υπομονή, επιμονή και πολύ αγάπη είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις!
Πιστεύω πως έχω και από τα τρία οπότε προσπαθώ και περιμένω! Σε ευχαριστώ!
 
Να την χαίρεσαι την καλλονή σου Γιώργο!
 
Να τη χαιρεσαι! 😉 Ηλικια ξερουμε; Τι γραφει το δαχτυλιδι; Απο που το πηρες;
 
Να τη χαιρεσαι! 😉 Ηλικια ξερουμε; Τι γραφει το δαχτυλιδι; Απο που το πηρες;
Φοίβο δεν κατάφερα ακόμα να δω τι γράφει το δαχτυλίδι... Είναι περίπου δύο χρονών από όσο γνωρίζω, μου την χάρισε μία κοπέλα η οποία δεν είχε την ανάλογη υπομονή και τον χρόνο να ασχοληθεί. Δυστυχώς είναι απο pet shop.
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Επιτέλους μετά από κάποιους μήνες όλα εξελίσονται προς το καλό! Έχω κερδίσει κατά έναν αρκετά μεγάλο βαθμό την εμπισύνη και συνεχίζω. Δυσκολεύομαι κάπου βέβαια αλλά ακόμα έχω υπομονή!
 
Την έχω όλη μέρα εκτός κλουβιού εννοείται. Πριν την πάρω κατάλαβα πως της είχαν βγάλει τα φτερά οπότε και δεν πολύ πετάει και με ανοιχτά παράθυρα. Την χαϊδεύω όποτε θέλω, με το που ακούει εμένα είτε κάποιον ήχο που έχει συνδέσει με εμένα κάνει έναν ήχο σαν να ξαφνιάζεται αλλα χαρούμενα πάντα. Δεν μπορώ ακόμη να την κάνω να ανέβει στο χέρι μου...
 
Θα ξαναμεγαλώσουν, έχε τον νου σου!

Έχουν μεγαλώσει και κάνει δοκιμές σε κοντινά σημεία αλλά δεν απομακρύνεται από το παρόν. Κάπου δεν τα καταφέρνω με τις φωτογραφίες στο ανέβασμα αλλά θα το βρώ που θα μου πάει;! Μπορώ να ανεβάσω και βίντεο σύντομα.

Τρώμε κεράσι!
20150601_210249_zpsya15koxf.jpg
 
Back
Top