Ασθένειες Ο νεοσσός είναι σαν να τον φούσκωσαν

Οπλισου με υπομονή! Όπως σου είπε ο Σταύρος μπορεί να χρειαστεί να το κάνεις αρκετές φορές ακόμα μέχρι να αναπτυχθεί το πουλάκι. Πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Πόσες φορές τη μέρα το κάνεις αυτό?
 
Μέχρι τώρα το έχω κάνει 4 η 5 φορές δεν θυμάμαι!
Πάω κάθε μια ώρα και το κοιτάω..
Πάντα για τους φτερωτούς μας φίλους απεριόριστη υπομονή!
Να επισημάνω το πόσο γρήγορα κλείνει η τρυπούλα στον νεοσσο.
είναι πραγματικά εντυπωσιακό το ότι μέσα σε μερικά λεπτά η τρυπούλα έχει κλείσει!
 
Πάω κάθε μια ώρα και το κοιτάω..
Θα περιμένεις να γεμίσει εντελώς. Όχι κάθε τόσο. Μόλις δεις ότι πλησιάζει στα όρια της πρώτης φωτογραφίας, τότε θα επεμβαίνεις. Αυτό που κάνεις είναι η τελευταία λύση και πρέπει να εξαντλείς όλα τα περιθώρια.
 
Βρε παιδιά, σε ποιο σημείο πρέπει να γίνει η τρύπα;
Καλά θυμάμαι που έκανα κάτι αντιβιοτικές ενέσεις σε ενα καναρινι και με εχει πιάσει συγκρυο😱
 
Βρε παιδιά, σε ποιο σημείο πρέπει να γίνει η τρύπα;
Οποιοδήποτε. Αρκεί να μην προχωρήσει πέρα από το κενό που δημιουργείται μεταξύ της επιδερμίδας και του μυικού ιστού. Συνήθως γίνεται στο σημείο που η απόσταση αυτή είναι μεγαλύτερη από οποιοδήποτε άλλο σημείο.
 
Θα περιμένεις να γεμίσει εντελώς. Όχι κάθε τόσο. Μόλις δεις ότι πλησιάζει στα όρια της πρώτης φωτογραφίας, τότε θα επεμβαίνεις. Αυτό που κάνεις είναι η τελευταία λύση και πρέπει να εξαντλείς όλα τα περιθώρια.
Α δεν το ήξερα αυτο...
αλλά πάλι αρκετό είχε μαζέψει όχι βεβαία οπως στην πρώτη φωτο!
Αλα το θέμα μου είναι αλλο από αυριο θα λείψω μεχρι την Κυριακή και ο πατερας μου δεν μπορεί να το κάνει αυτο.
θα έχω θέμα λέτε;
 
θα έχω θέμα λέτε;
Κανείς δεν μπορεί να σου το πει αυτό. Μπορεί να μη μαζέψει ούτε ένα κυβικό χιλιοστό ή μπορεί να βγει αιωρούμενο από τη φωλιά. Καλό είναι πάντως να μην παρέμβει κάποιος που δεν έχει την παραμικρή ιδέα.
 
Κανείς δεν μπορεί να σου το πει αυτό. Μπορεί να μη μαζέψει ούτε ένα κυβικό χιλιοστό ή μπορεί να βγει αιωρούμενο από τη φωλιά. Καλό είναι πάντως να μην παρέμβει κάποιος που δεν έχει την παραμικρή ιδέα.
Το ξερω δεν θα το κάνει κανένας άλλος.
μέχρι το μεσημέρι θα είμαι εδώ από εκεί και πέρα θα το ξανα δω Κυριακή απόγευμα!
 
Καλησπέρα σε ολους τελευταία φορά που αδιασα το πουλακι από αερα ηταν οπως σας είπα την πέμπτη το βράδυ απο εκεί και πέρα δεν το ξανα παρουσιασε και τώρα που γύρισα ήταν μια χαρά!
 
Τέλεια.
Μην ξεχνάς να μας ανεβάζεις φώτο από τα διαδραματιζόμενα.
Το απόγευμα θα ανεβάσω φωτο από το πουλακι να το δείτε!
Όσο προχωράει και η ανάπτυξη του πιστεύω θα ειναι και καλύτερα!
 
Καλησπέρα σε ολους!
οπως βλέπεται είμαστε μια χαρά εδώ και 4 μέρες και δεν έχουμε ούτε μια φουσκαλιτσα...
Σας ευχαριστω ολους σας για την βοήθεια σας και το ενδιαφέρον σας χωρίς εσάς δεν θα είχα καταφέρει κάτι!
 

Συνημμένα

  • 20160411_132040.webp
    20160411_132040.webp
    52,4 KB · Προβολές: 70
Back
Top