Γενικά Ο τζιτζιφρίγκος και ο κίτρινος

Parrotsmile

PB Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.055
Πόλη
Καλαμάτα
Παιδιά είναι τα πουλιά των γονιών μου που από καιρό περιμένουν να σας τα δείξω και είπα να τους ευχαριστήσω, σας τα παρουσιάζω και αύριο θα χαρούν πολύ που θα τα δουν στο φορουμ. Όλα κελαηδούν πολύ καλά. Το καναρίνι το έχουν δύο χρόνια από ένα γείτονα το οποίο δεν έχει όλα τα νύχια του. Στη πρώτη φωτογραφία βλέπεται τον Τσιτσιφρίγκο που είναι δέκα ετών περίπου. Στις δύο τελευταίες είναι ο νέος, έτσι τον φωνάζουν και είναι έξι ετών.
 

Συνημμένα

  • Resize of 19-2-2009 065.webp
    Resize of 19-2-2009 065.webp
    17,8 KB · Προβολές: 129
  • Resize of 19-2-2009 064.webp
    Resize of 19-2-2009 064.webp
    27,9 KB · Προβολές: 131
  • Resize of 19-2-2009 067.webp
    Resize of 19-2-2009 067.webp
    32,7 KB · Προβολές: 134
  • Resize of 19-2-2009 068.webp
    Resize of 19-2-2009 068.webp
    28,8 KB · Προβολές: 123
Πολύ ωραίες φωτογραφίες. Φαίνεται ότι τα πτηνά είναι απολαμβάνοντας τον ήλιο
 
Πολυ ομορφα.Βαλε μας καμια μερα βιντεο να ακουσουμε το κελαιδισμα τους.

Καρδερινοκαναρα ειναι ο Τσιτσιφριγκος και ο νεος; Το καναρινακι κατιε χει στο ποδι του...
 
Πολυ ομορφα.Βαλε μας καμια μερα βιντεο να ακουσουμε το κελαιδισμα τους.

Καρδερινοκαναρα ειναι ο Τσιτσιφριγκος και ο νεος; Το καναρινακι κατιε χει στο ποδι του...
Καλησπέρα Φώτη το έγραψα και πιο πάνω δεν έχει όλα τα νύχια του και είναι λίγο παραμορφωμένα τα πόδια του. Για το λόγω αυτό δεν το ήθελε ο γείτονας και το πήραν οι δικοί μου γεμάτο ποδάγρα.
 
Είναι πολύ όμορφα, και ο τζιτζιφρίγκος & το καναρίνι, όλα, Kαλορίζικα! Να είναι γεροί και πολύχρονοι οι γονείς σου να απολαμβάνουν και τα χρώματα & το κελάηδημα και τη χαρούμενη συντροφιά τους! Ευχαριστούμε που τα μοιραστήκατε μαζί μας!
 
πολυ ομορφα ολα τους!
μπραβο για το πουλακι που υοθετησαν... Και το εσωσαν!
 
Να ζήσουν και να έχουν καλά γεράματα! 🙂

Κωνσταντίνε νομίζω αν διακρίνω καλά από την πρώτη φωτογραφία οτι το ράμφος το πουλιού είναι λίγο μεγαλύτερο από το κανονικό (ειδικά το επάνω). Μήπως χρειάζεται λίγο κόψιμο για να μπορεί να τρώει κανονικά;
 
Να τα χαίρεστε Κωνσταντίνε! Και να είναι πάντα καλά οι γονείς σου να τους προσφέρουν φροντίδα και αγάπη!
 
Κωνσταντίνε νομίζω αν διακρίνω καλά από την πρώτη φωτογραφία οτι το ράμφος το πουλιού είναι λίγο μεγαλύτερο από το κανονικό (ειδικά το επάνω). Μήπως χρειάζεται λίγο κόψιμο για να μπορεί να τρώει κανονικά;


Συμφωνω!Η ακομα και μια "ξυστρα"για το ραμφος που πουλανε στα πετ
Να τα χαιρεσαι και μπραβο για την υιοθετηση του "ανεπιθυμητου"απο το γειτονα
 
Georgina και Φάμπιο ευχαριστώ για την επισήμανση ναι όντως είναι μεγάλο, αυτό συζητούσα με το πατέρα μου πριν μέρες για να του το κόψουμε λίγο, και ο Γρηγόρης μου σύστησε πέτρα και σουπιοκόκαλο για να το λιμάρει.
 
Back
Top