Γενικά Ο pepper μου, το pepperoni μας

Eleni pepper

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2016
Μηνύματα
901
Πόλη
Εύβοια
Παιδιααα πρωτη μερα στο νεο μας σπιτιιι🙂χτενιζομαστεεε, μαδαμε τις κουνιες αλλα και κελαηδαμεεεεε🙂ειναιιι τοσο γλυκουλης μολις με βλεπειιι ολο μου κανει πιτιτιτ πιτιιιτιτττ
1469950485093.webp
1469950418897.webp
1469950224023.webp
 
Καλώς τον δεχτηκες τον τσαχπίνη τον Πιπεράκο!
Οταν βρεις καιρο σε πρωτη ευκαιρια αντικατεστησε και τις πλαστικες πατηθρούλες με ξύλινες (είτε αγοραστες είτε αν μαζέψεις εσύ τίποτα ξύλα και του τα ετοιμάσεις) γιατί οι πλαστικες κουράζουν καπως τα ποδαράκια τους.

Ε,ρε γλεντια στο σπιτι τώρα, αφεντικό θα γίνει σε λίγο ο Πεπερ :D
 
Καλώς τον δεχτηκες τον τσαχπίνη τον Πιπεράκο!
Οταν βρεις καιρο σε πρωτη ευκαιρια αντικατεστησε και τις πλαστικες πατηθρούλες με ξύλινες (είτε αγοραστες είτε αν μαζέψεις εσύ τίποτα ξύλα και του τα ετοιμάσεις) γιατί οι πλαστικες κουράζουν καπως τα ποδαράκια τους.

Ε,ρε γλεντια στο σπιτι τώρα, αφεντικό θα γίνει σε λίγο ο Πεπερ :D
Εχω μαζεψει απο ελια κ πλατανο κ τα εχω στον ηλιο... Καλεεε τα μασουλαειιι ολααα 1469953805920.webp

Μολις φευγωω απο το δωματιοο φωναζειιι 😀 τον εχω κ βιντεο κελαηδουσε μονος του αλλα δν μπορω να το ανεβασω ειναι μεγαλο λεει... 😀🙂
 
😀 φυσικα θα τα μασουλαει ολα (και τα δακτυλα σου σε λιγο) απο το στοματακι τους "νιωθουν" τον κοσμο, ειναι γεματο νευρικες απολήξεις.
Χαρα που θα πηρες οταν "τιμησε" το παιγνιδάκι που του έφτιαξες φανταζομαι :D

Από το βλεμμα του μονο βλεπω οτι και εγκλιματίστηκε και περναει όμορφα. Μπράβο, μπραβο! 😉
 
Οσο για το βίντεο δοκίμασε να το ανεβασεις στο youtube και να βαλεις το λινκ εδώ.
Και απο φωνες μην ανυσηχεις οσο σε γνωρίζει τοσο θα "απαιτει" να του κανεις παρέα :D
Ξέρει αυτος.
 
Παιδιααα πραγματικααα κελαηδαειιι μουρμουραειιι συνεχεια κ καθαριζει τα φτερακια του μασαειιι κ τα δαχτυλακια του οπως το πες @ErnestoTheParrotlet αχχχ εχω λιωσειιι θα τρελαθωωω δν θελω να παω για δουλεια αυριοο

Το λινκκκ
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Ευχαριστωωω @erne
 
:DΤο πιπεράκι-πεπερόνι ήδη ξεκίνησε να νοστιμίζει την ζωή σου! Κι αυτό όμως νιώθει ήρεμο κι ευχαριστημένο (από αυτά που περιγράφεις) και όπως τον ακούω δεν θ΄αργήσει να μιλήσει ο πιτσιρίκος! Να το χαίρεσαι το κουκλάκι σου!
tinypic-no-longer-available.jpg
φτου σας!
 
... αχχχ εχω λιωσειιι θα τρελαθωωω δν θελω να παω για δουλεια αυριοο

:)

... Μολις φευγωω απο το δωματιοο φωναζειιι

Καταλαβαίνω απόλυτα την χαρά και την λαχτάρα σου για τον μικρό! Κοίτα όμως από την αρχή να κρατήσεις τις ισορροπίες μεταξύ σας για το καλό του. Πχ Θα πρέπει να μάθει να μένει μόνος κάποιες ώρες, ότι μόλις σου φωνάξει δεν θα πας αμέσως κτλ 😉
 
:)



Καταλαβαίνω απόλυτα την χαρά και την λαχτάρα σου για τον μικρό! Κοίτα όμως από την αρχή να κρατήσεις τις ισορροπίες μεταξύ σας για το καλό του. Πχ Θα πρέπει να μάθει να μένει μόνος κάποιες ώρες, ότι μόλις σου φωνάξει δεν θα πας αμέσως κτλ 😉
Εχεις δικιο πριν φωναζε κ του εφτιαχνα την αυγοτροφη της @alicedros την οποια την τρωει τωρααα κ δεν ερχομουν στο δωματιο μεχρι που σταματησεε🙂

:)



Καταλαβαίνω απόλυτα την χαρά και την λαχτάρα σου για τον μικρό! Κοίτα όμως από την αρχή να κρατήσεις τις ισορροπίες μεταξύ σας για το καλό του. Πχ Θα πρέπει να μάθει να μένει μόνος κάποιες ώρες, ότι μόλις σου φωνάξει δεν θα πας αμέσως κτλ 😉
Εχεις δικιο πριν φωναζε κ του εφτιαχνα την αυγοτροφη της @alicedros την οποια την τρωει τωρααα κ δεν ερχομουν στο δωματιο μεχρι που σταματησεε🙂
Τις πορτούλες μονο προσεξε μην ανοιξει καποια και το βρεις να κοβει βολτες!:D
Λες τις κανονικες πορτες ε; τις πιανω με μανταλακι 😀 αλλα θα καταργισω κ τις ταιστρες παιδια ειναι πολυ επιφοβες θα τις δεσω με λεγκραν κ θα βαλω μεσα εσωτερικες ειναι πολυ ζωηρος τα τρωει κ σπρωχνει ολααα @Dtse
 
Μονο στο δωματιο μου με κλειστα τα παντα κ με μενα απο πανω του εννοειτεεεεεεε 😀 πανω στο κρεβατι εχει πολυ πλακα🙂παει πανω στον ωμο μου συνεχεια κ στο προσωπο μου χιχιχιχ
 
Ειναι τελειος και φαινεται ευτυχισμενος.
Περιμενω πολλες πολλες ιστοριες με το Πεπερονι :D
Τρελενομαιιι ❤️️️️ :D
 
Σαν κουκλακι κ εγω πηγα κ εκατσα πανω στα κουκλακια της μαμας🙂1470040930995.webpΜε εχει τρελανειιι...🙂

Εχθες την αυγοτροφη μας την φαγαμε, σημερα του εβαλα καροτακι κολοκυθακι κ πιπερια με ριγανιτσα αλλα ουτε που πλησιασε☹
 

Συνημμένα

  • rsz_20160731_200354.webp
    rsz_20160731_200354.webp
    13,4 KB · Προβολές: 81
  • rsz_20160801_120008.webp
    rsz_20160801_120008.webp
    10,4 KB · Προβολές: 87
Σαν κουκλακι κ εγω πηγα κ εκατσα πανω στα κουκλακια της μαμας🙂View attachment 43595Με εχει τρελανειιι...🙂
ΤΕΛΕΙΟΣ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΕΛΕΙΟΣ! :D
Και τα φιλακια κονομησαμε βλεπω, κύριος ο Πιπερακος!
Είναι ενα κουκλακι.

Οσο για τα λαχανικα στο υπογραφω (οπως και οι περισσοτεροι παροτλεταδες-Μαριονηδες νομίζω) ότι θα παιδευτείς πολυ. Θελει πολύ υπομονή και πολλα "κολπα" για να τα δοκιμασουνε. Ο Ερνεστο εφαγε πρωτη φορα λαχανικο με "μπαμπεσια" του το ειχα πασπαλισει με αγαπημενα του σπορακια και φαγητα κι ετσι τσιμπησε. Αλλα και παλι οχι με την πρωτη. Υπομονή λοιπον.
Δοκιμασε να του δωσεις και (καλα καλα καλα καλα πλυμενο και στεγνωμενο μπροκολακι). Συνήθως βλεπουν τη "φουντα" σαν παιγνιδι κι ετσι δοκιμαζουν.
Υπομονη λοιπον θα σε ξετρελανει ο μικρουλης :D
 
Back
Top