Γενικά Πήρα τo Ringneck... yes!

blackholesun

PB Member
Εγγραφή
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
312
Πόλη
Πειραιάς
Μολις εφερα το καινουργιο μου (εξημερωμενο παρακαλω) πουλακι στο σπιτι εναν ringneck...
Ειναι τελειος ο Τουιτι Ν2 αχ τελεια!:D
 
Συγχαρητηρια...
Να τον χαιρεσαι...
Και περιμενουμε φωτογραφιες...)


Υ. Γ Στειλε μου αν θες σε πμ απο που τον πηρες τελικα...)
 
να το χαιρεσαι βαλε και καμια φωτο στο παρουσιασης πουλιων να μας τον γνωρισεις!
 
Να σου ζησει. Οι φωτογραφιες που ειναι;:Big Grin:
 
Διορθωση ο Τουιτι 2 ειναι το Lovebird και ο Τουιτι 1 ειναι o ringneck μου που μολις εφαγε το καμαρι μου σταφυλακι απο το χερι μου 🙂!
ευχαριστω πολυ παιδια! Ειμαι πολυ ενθουσιασμενος! σε 1 λεπτο σας βαζω φωτο να τον δειτε
 
να τον χαιρεσαι φωτο γρηγορααα
 
Οριστε!

:D και οριστε ο Τουιτακος μου χιχιχιχι
 

Συνημμένα

  • t1.webp
    t1.webp
    47,7 KB · Προβολές: 194
  • t2.webp
    t2.webp
    26,3 KB · Προβολές: 179
  • t3.webp
    t3.webp
    26 KB · Προβολές: 176
ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! Θα τρελλαθω! Να σου ζησει.. Εχεις ενα υπεροσο πουλι κι εγω σε ζηλευω πολυ.. Να σου ζήσει!
 
thanks thanks and again thanks !
παιδια να κανω καποιες ερωτησουλες, μου ειπε το παλικαρι που τον πηρα να τον αφησω 2μερες να συνηθισει το περιβαλλον, και να του μιλαω συνεχεια στην αρχη και να τον ταιζω στο στομα. Για να με συνηθισει γρηγορα. Εν το μεταξι πριν τον βαλουμε στο κλουβακι του του ψαλιδισανε τα φτερακια του. Ρε παιδια τον λυπηθηκα γιατι τιον εβγαλε ενα παιδι απο το κλουβι και ΣΤΡΙΓΓΛΙΖΕ ο φουκαρας παραπολυ δυνατα, μιλαμε τον καταλυπηθηκα.. Περιμενα πως και πως να τον βαλουμε μεσα στο κουτι να ηρεμησει. Με το που τον εφερα σπιτι ηρεμησε μεσα στο κλουβι... εφαγε απο το χερι μου, παρολο το στρες που περασε ο φουκαριαρικος... Τωρα εχει κλεισει τα ματακια του... χιχιι.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το Bogena Multi Vit για ολους τους παπαγαλυος δεν ειναι;
Επισης ειχα παρει μια 2 τροφη για τα Lovebirds οι οποια μου ειχε πει καποιος οτι ειναι πιο γενικη τροφη, κανει αυτη για τον ρινκνεκ μου; σας βαζω φωτο να το δειτε ->
 
ειναι μου ειπαν 4 μηνων, εχει ασημενιο δαχτυλιδι :) θα δω τι γραφει και θα σας το στειλω να μου πειτε.
 
Εαν εχεις ενα ξεχωριστο δωματιο οπου μπορει να κοιμαται δεκα συνεχομενες ωρες το βραδυ χωρις φως τηλεοραση και ομιλιες θα ηταν το ιδανικο. Ο καλος υπνος ειναι ουσιαστικος για ισσοροπημενη συμπεριφορα. Το ιδιο και για το αλλο πουλι.
 
Back
Top