Γενικά Πήρα τo Ringneck... yes!

ναι οντως, ευχαριστω πολυ παιδια, ομολογω οτι πηρα μεγαλη χαρα που με αφησε και τον χαιδευα! Να σας ρωτησω, τις πατηθρες τις βλεπετε λαθος βαλμενες η ειναι οκ; (εκτος οτι θελει λιγο πιο μεγαλες)
 
σημερα πριν κανα δυωρο του εφτιαξα ενα σταντ.. Παιδια με το που τον επιασα δεν εκανε απολυτος τιποτα... Τον εβαλα πανω στο σταντ.. και μετα απο λιγα λεπτα πεταξε... και μαντεψτε που ηρθε... Πανω στον ωμο μου (μια αποσταση 2 μετρα) με το που ηρθε μου πιπιλαγε το αυτι... αχ ειμαι πολυ χαρουμενος αρχιζει και γινετε φιλαρακι! Οταν ομως τον αφησα λιγο μονο πεταξε να παειστο κλουβι του και πρεπει να του εσπασε ενα φτερακι, τωρα που τον βλεπω εχει αρχισει και υπνωτιζετε λογο ωρας και το φτερακι του πεταει σαν ξεκαρφωτο, παιδια τι να κανω με αυτο το φτερο;
 
Προσεχε αλανι μου να μην εχεισ τιποτα ανοιχτο... Και παει το πουλακι... Μπραβο ωραια πραγματα ακουω, συνεχησε ετσι να σε ζηλευουμε πιο πολυ...
 
ουφ ευτυχως! Παιδια σκεφτομαι οτι ο Τουιτι απο την στιγμη που πεταξε απο το σταντ υπηρχανε 1002 μερη για να παει, και ομως αυτος προτιμησε τον ωμο μου! 🙂



ειναι απιστευτος τον χαιδευω στο σβερκο του πισω και μου γυρναει το προσωπο να τον χαιδεψω καιαπο μπροστα... στην αρχη (κανει πως με δαγκωνει χωρις δυναμη) και μετα με το που τον χαιδεψω ερχεται και πιο κοντα...
 
και την μητερα μου την εχει συνηθισει ακομα και την αδερφη μου που τον ταιζει που και που, απλα με μενα συμπεριφερετε σαν παιδακι... λες και ειμαι λιγο πιο κολητος.. μου εχει μεινει που ηταν πανω στον ωμο μου... Δεν εφευγε με τιποτα.. ειχε αραξει εκει,😀χ φοβερη αισθηση παιδια... αλλα τι σας λεω ... Την εχειτε νιωσει απειρες φορες και εσεις..
 
θες να πεις οτι η κλασικη θεση στον ωμο ειναι απαγορευμενη; γιατι απο το μεγεθος του δικου μου και μεγαλυτερα πιστευω ξεπερνανε το υψος τοματιων μου.. κα φυσικα ολων
 
θες να πεις οτι η κλασικη θεση στον ωμο ειναι απαγορευμενη; γιατι απο το μεγεθος του δικου μου και μεγαλυτερα πιστευω ξεπερνανε το υψος τοματιων μου.. κα φυσικα ολων
ναι το καλητερο ειναι να τον βαζεις στο χερι σου, να τον αποφευγεις τον ωμο γιατι θα σου παρει τον αερα κ θα αρχισει τις τσιμπιες
 
να τον χαίρεσαι... Πανέμορφο.
εμένα δεν μου φαίνεται για πολύ μωρό... 6-7 μήνες εχει ήδη θα έλεγα... Όμως αμα δεν σε φοβάται δεν εχει σημασία...
 
μπραβω Σωτηρη που τα πατε τοσο καλα... Εχω ενα μικρο κολπακι που απο την στιγμη που θα το κανεις δεν θα ξεκολαει απο πανω σου, αλλα θελει ακομα λιγο χρονο...
 
ναι δεν ειναι πολυ μικρουλης, ειναι σχεδον νεαρουλης, ειναι γυρω 1χρονου, ειδα το δαχτυλιδακι του, αλλα δεν με αφορα γιατι ειναι πολυ καλα εξημερωμενο το πουλακι και εξαλου απο οτι εχω διαβασει στα δυο χρονια δεν ενηλικιωνονται τα ρινκνεκ;
Ναι Δημητρη; Ανυπομονω...
 
εχθες με εγραψε κανονικοτατα ομως...☹ του ανοιξα τις πορτες τουκλουβιου και ουτε που ηθελε να βγει εξω... ειναι με τις ωρες τους και αυτα ετσι;
 
εχθες με εγραψε κανονικοτατα ομως...☹ του ανοιξα τις πορτες τουκλουβιου και ουτε που ηθελε να βγει εξω... ειναι με τις ωρες τους και αυτα ετσι;
Ε ναι, εχουν και προσωπικοτητα!
Αν και πιστευω πως αμα περασει ο καιρος θα θελει να ειναι συνεχεια μαζι σου!
 
και εχθες με εγραψε. ☹ αυριο το πρωι ομως θα του ανοιξω τα πορτακια απο πολυ νωρις...
 
Back
Top