Παραλυση πισω ποδιου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
ριξη χιαστη απο βδομαδα θα χειρουργηθει
Αν θυμάμαι καλά δεν έχεις ένα μικρό σε μέγεθος σκυλάκι; Αν είναι κάτω από 15 κιλά απαγορεύεται να κάνεις εγχείρηση ρίξης χιαστού. Και το πρόβλημα αντιμετωπίζεται με χάπια. Το ίδιο είχε πάθει και ο Πόνγκ οτο πρώτο μου σκυλάκι. Ήταν 9 χρονών και πάνω που έτρεχε άρχιζε να φωνάζει και να πονάει. Η διάγνωση ρίξη χιαστού και τον πήγαμε σε 3 κτηνιάτρους. Μας είπαν όχι εγχείρηση ή επέμβαση. Αλλά χάπια ενδυνάμωσης του χόνδρου και ξεκούραση. Και όντως μετά από καιρό δεν κούτσαινε πια ούτε πονούσε. :)

ξερουμε περιπου το κοστος;
Πρέπει να είναι υψηλο.. ☹

Έχεις νεότερα;
 
Αν θυμάμαι καλά δεν έχεις ένα μικρό σε μέγεθος σκυλάκι; Αν είναι κάτω από 15 κιλά απαγορεύεται να κάνεις εγχείρηση ρίξης χιαστού. Και το πρόβλημα αντιμετωπίζεται με χάπια. Το ίδιο είχε πάθει και ο Πόνγκ οτο πρώτο μου σκυλάκι. Ήταν 9 χρονών και πάνω που έτρεχε άρχιζε να φωνάζει και να πονάει. Η διάγνωση ρίξη χιαστού και τον πήγαμε σε 3 κτηνιάτρους. Μας είπαν όχι εγχείρηση ή επέμβαση. Αλλά χάπια ενδυνάμωσης του χόνδρου και ξεκούραση. Και όντως μετά από καιρό δεν κούτσαινε πια ούτε πονούσε. :)


Πρέπει να είναι υψηλο.. ☹

Έχεις νεότερα;
Νεοτερα δεν εχω
Ειναι μαλτεζακι γυρω στα 5 κιλα
 
Με. Προβληματισες τωρα
Και καλά έκανα. :) Σκυλάκια κάτω των 15 άντε 10 κιλών δεν χειρουργούνται φια ρίξη χιαστού. Αν θες σου δίνω και τον δικό μου κτηνίατρο για 2η γνώμη.
 
Και καλά έκανα. :) Σκυλάκια κάτω των 15 άντε 10 κιλών δεν χειρουργούνται φια ρίξη χιαστού. Αν θες σου δίνω και τον δικό μου κτηνίατρο για 2η γνώμη.
Η αληθεια ειναι οτι ψανχω μια δευτερη γνωνη.Αν και αυτος την βλεπει απο κουταβι τωρα εχω παρατηρησει πολλα θεματα
 
Η αληθεια ειναι οτι ψανχω μια δευτερη γνωνη
Ό,τι θες.. Ο δικός μου είναι παλαιό Φάληρο και είναι γνωστός γενικά για την εμπειρία. Τον πόνγκο τον είχα πάει και σε έναν στην νεα φιλαδελφεια εξαιρετικό αλλά πλέον δεν πηγαίνουμε λόγω απόστασης..
 
Κι εγώ που είχα σκύλο με πρόβλημα στα πίσω πόδια, του έδινα osteoflex σε συνδυασμό με κάποιο άλλο που δεν θυμάμαι το όνομα, βιταμίνες Β ήταν, καθημερινά βέβαια όσο έζησε έκτοτε.
 
Η αλήθεια ειναι οτι ο συγκεκριμένος κτηνίατρος έχει πάρα πολλές γνώσεις, σωστή προσέγγιση, καλή φήμη και με άλλα λόγια ειναι εξαιρετικός. Του είχαμε πάει γάτα πατημένη απο αυτοκίνητο, δλδ η φίλη μου την είχε πατήσει, όλοι οι άλλοι και αυτός μιλούσαν για ευθανασία ή στην καλύτερη περίπτωση για κόψιμο των δυο πίσω ποδιών, αλλά όταν δεν το δεχθήκαμε την κράτησε, και τη βοήθησε πολυ, με αποτέλεσμα η γάτα όταν μας επιςτραφηκε να περπατά, με αγκύλωση των δύο γονάτων και να ζήσει γύρω στα 12 χρόνια.
 
παντος μολις μιλησα μαζι του μου ειπε και αυτος επεμβαση
 
Back
Top