Παρουσίαση Italgabbie menta για τα gouldian μου

Εγγραφή
21 Μαϊ 2021
Μηνύματα
441
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Ολοκληρώθηκε το στήσιμο της κλούβας με τεράστιο κόπο ,μαρτυρησα μπορώ να πω καθώς είχα να βιδωσω 120 βίδες με τεράστια νύχια.. Με τσιμπιδακι φρυδιών έπιανα το κούμπωμα και με μαχαίρι βιδωνα😔 Ήταν ασήκωτη και δεν ήταν κανονικά δουλειά για ένα άτομο και πόσο μάλλον γυναίκα. Σε μια στιγμή έβαλα τα κλάματα ,ήθελα να ξεριζώσω τα νύχια μου με πενσα 😏 Τελείωσα όμως και ελπίζω να με βολεψει. Ευχαριστώ πολύ τον @φιλομαθης για τις οδηγίες κατασκευής που μου έδωσε και όλα τα παιδιά για το ενδιαφέρον και τον κόπο τους να με βοηθήσουν και να ψάξουν πληροφορίες.. Είστε η καλύτερη παρέα ,σας ευχαριστώ πολύ ♥️
 

Συνημμένα

  • IMG_20220910_093131.webp
    IMG_20220910_093131.webp
    137,7 KB · Προβολές: 84
Εξαιρετική δουλειά! 😍
Ένα τεράστιο μπράβο από εμένα 😄
Είμαι σίγουρη ότι τα Gouldάκια σου θα καλοπεράσουν 🤩

Υ.Γ πίστεψε με, ξέρω από πρώτο χέρι πως είναι να δουλεύεις με μεγάλα νύχια.... ΟΤΧ 😞
 
Μπράβο Ειρήνη μου άξιζε ο κόπος όμως 😍 είναι πανέμορφα και τακτοποιημένα τα μικρά σου. Και η κλούβα νομίζω άξιζε τα λεφτά της 👌. Τώρα τα νύχια 😂 τι να πω εγώ ούτε κέρματα δεν μπορώ να σηκώσω από τραπέζι 😂
 
@ckdodis ευχαριστώ πολύ αλλά δεν ελπίζω σε πολλά φέτος ,το ένα μου ζευγαρι είναι μόνο έμπειρο,τα άλλα είναι μωρά και είναι δύσκολα.. του χρόνου πρώτα ο Θεός 😁
[automerge]1662802311[/automerge]
@Niva99 σ ευχαριστώ πολύ!! Οπότε μπορείς να καταλάβεις τι τράβηξα ,ήταν η χειρότερη μου μέρα ,είχα μετά να αδειάσω και να καθαρίσω άλλες 3 76ρεςκαι να πάω καπάκι στη δουλειά 🙄
[automerge]1662802376[/automerge]
@meniam σ ευχαριστώ πολύ, τουλάχιστον θα είναι περισσότερο προστατευμένα έτσι και τον χειμώνα !! Αχ πρώτη φορά στα 10 χρόνια που έχω μεγάλα νύχια που έφαγα τέτοιο ζόρι... κινέζικο βασανιστήριο!
[automerge]1662802395[/automerge]
@Ledagcc σ ευχαριστώ πολύ Λήδα ♥️
[automerge]1662802413[/automerge]
@ΜΑΡΙΑαα ευχαριστώ πολύ Μαρία μου 💕
 
Πολλά μπράβο σε εσένα, μα και σε όλους που έδειξαν ενδιαφέρον και στην βοήθεια τους!! Εξαιρετική κατασκευή, αξίζει πιστεύω τα λεφτά της, να την χαρείς, όπως και τα αγαπημένα σου εξωτικά!!
 
Εγω απλα θα πω Respect @Irene chatzimichail !! Για την ολη προσπαθεια, επιμονη και υπομονη ωστε να το στησεις το θηριο. Μπραβο και παλι μπραβο. Να πανε ολα οπως θες με τις προσπαθειες σου!!
 
@Irene chatzimichail μπράβο Ειρήνη. Αξιοθαύμαστο κ το αποτέλεσμα κ το κουράγιο κ η επιμονή σου. Πιστεύω ότι η κατασκευή θα δικαιώσει τους κόπους σου. Να τα καμαρώνεις στο νέο τους παλάτι κ του χρόνου πρωτα ο Θεός, να έρθουν οι απόγονοι!🥰👏👍
 
@kasapidis giorgos ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σχόλια,ελπίζω να με βολεψει !
[automerge]1662814473[/automerge]
@MARY58 σ ευχαριστώ πολύ Μαίρη!! Ναι είναι αποσπώμενη αλλά βγάζοντας την έχει κενό από κάτω και μπορούν άνετα να φύγουν τα πουλιά !
[automerge]1662814505[/automerge]
@meniam όχι δεν έχει ,έχει τρυπουλες και φωτίζει από κει...
 
Ναι είναι αποσπώμενη αλλά βγάζοντας την έχει κενό από κάτω και μπορούν άνετα να φύγουν τα πουλιά
Αυτό είναι ένα αρνητικό. Κατά τα άλλα υπέροχη. Το κάθε κλουβί είναι 60 εκατοστά;
 
@meniam στις άλλες κλούβες έβαζα μέσα το χέρι δύο φορές τη βδομάδα και τα έκανα με μωρομαντηλο και μετά με ένα χαρτί ποτισμένο με μηλοξυδο..γενικά επειδή είναι μικρόσωμα πουλιά και οι κουτσουλιές τους μικρές δεν πιάνουν εύκολα τη σχάρα,πέφτουν στο κενό..το καθένα είναι 60 ναι , αργότερα θα τα βγάλω και θα πετάνε σε 1.20
 
@Maria Pol μόνο το ένα ζευγάρι είναι παλιό ,τα άλλα όλα είναι μωρά και τώρα μαθαίνουν,η αναπαραγωγή στα γκουλντιαν είναι δύσκολη ...του χρόνου όλα θα είναι εντάξει ,θα τα αφήσω τώρα να πάρουν εμπειρίες απ την όλη διαδικασία για να ναι έτοιμα νεξτ Γιαρ😁
 
@MARY58 το Μωρο μου είναι πάνω απ' όλα !! Δύο μέρες με το τρέξιμο που είχα δεν τον έβγαλα έξω και σήμερα ρήμαξε τα κάγκελα και είχε πολλά νεύρα! Τον είχα δύο ώρες έξω όμως για να επανορθώσω 😅
 
Back
Top