Παρουσίαση Italgabbie menta για τα gouldian μου

Η συστοιχία κλουβιων που συναρμολόγησες είναι φανταστική. Φαίνεται πραγματικά επαγγελματική και υποθέτω ότι τα αξίζει τα λεφτά της ειδικά αν έχεις χώρο διαθέσιμο. Φαντάζομαι ότι σε λίγες μέρες θα μας πεις και τις εντυπώσεις σου. Έλεγξε μόνο αν οι βίδες που έσφιξες με το μαχαίρι είναι βιδωμένες καλά και όχι επιφανειακά. Έλεγξέ τες όλες μην πάθεις κανένα ατύχημα κατά τον καθαρισμό τους η κάποια άλλη ενέργεια. Καλορίζικη!
 
@Irene chatzimichail Καλησπερα. Με το συστημα ρολο χαρτιου δεν ειναι η menta? Σχεδιαστικα κατω απο την συρομενη σχαρα διατρεχει το χαρτι αρα αν αφαιρεθει η σχαρα δεν υπαρχει προσβαση σε εξοδο για τα πουλια. Υποθετω γιατι δεν εχω ξαναθυμιζω . αν ειναι ευκολο μια φωτο καθαρη που να φαινεται η σχαρα και το κενο διαφυγης να τους στειλω κανα email 😀.μπορω να σκεφτω κανα δυο λυσεις πατεντα αλλα δεν πιστευω οτι σε μια τετοια εταιρεια θα ξεφευγε τετοι σεναριο. θα βρουμε λυση πιστευω.
[automerge]1662830300[/automerge]
1662830256392.webp
 

Συνημμένα

  • 67155069_2351379861578543_263985191276511232_n.webp
    67155069_2351379861578543_263985191276511232_n.webp
    54,3 KB · Προβολές: 27
Τελευταία επεξεργασία:
@φιλομαθης το χαρτί περνάει δέκα πόντους κάτω απ' τη σχάρα ,η σχάρα όταν βγαίνει μενει αυτό το κενό από κάτω..
[automerge]1662843949[/automerge]
@Kostas Pyl σ ευχαριστώ πολύ ,χώρο δεν έχω καθόλου,το μπαλκόνι μου όλο κι όλο είναι 4μετρα*1..οπότε αναγκαστικά για να μπει αυτή ξεστησα όλες τις αλλες
 
Τελευταία επεξεργασία:
μπαλκόνι μου όλο κι όλο είναι 4μετρα*1..οπότε αναγκαστικά για να μπει αυτή ξεστησα όλες τις αλλες
Αυτό θα πει αποφασιστικότητα. Δεν ήταν εύκολη απόφαση. Αφενός γιατί βγάζεις τα κλουβιά εκτός χρήσης αφετέρου γιατί τα πάτηθρα και κάποια αξεσουάρ που είχες στα παλιά ενδεχομένως να μήν ταιριάζουν στην καινούρια. Επίσης επειδή όλα τα κλουβιά είναι ίδια, είναι και όμορφο αισθητικά και βολικό γιατί κάνεις μηχανικά τις ίδιες κινήσεις σε όλα οπότε είναι μεγάλη ευκολία. Αν μπορέσεις και όταν βέβαια γράψε κάποιες εντυπώσεις+- για τα κλουβιά . Μετά από κάνα μήνα που θα έχεις ολοκληρωμένη άποψη. Ευχαριστώ. Καλή σου μέρα.
 
Συγχαρητήρια Ειρήνη για τη συναρμολόγηση. Φαντάζομαι ότι είναι δύσκολη διαδικασία. όσες κλούβες (voltrega 446gp) συναρμολόγησα είχαν πολύ λιγότερες βίδες και ήταν πιο ενιαία κομμάτια.
Τώρα που τη χρησιμοποιείς θεωρείς ότι είναι ιδανικές για τα πουλάκια σου; Για παροτλετ κάνουν; Μιας και έχεις το ζελεδακι.
Θα την έχεις μόνιμα στο μπαλκόνι;
(Είδα τη δημοσίευση και στο Facebook και μου άρεσε πάρα πάρα πολύ)
 
Ολοκληρώθηκε το στήσιμο της κλούβας με τεράστιο κόπο ,μαρτυρησα μπορώ να πω καθώς είχα να βιδωσω 120 βίδες με τεράστια νύχια.. Με τσιμπιδακι φρυδιών έπιανα το κούμπωμα και με μαχαίρι βιδωνα😔 Ήταν ασήκωτη και δεν ήταν κανονικά δουλειά για ένα άτομο και πόσο μάλλον γυναίκα. Σε μια στιγμή έβαλα τα κλάματα ,ήθελα να ξεριζώσω τα νύχια μου με πενσα 😏 Τελείωσα όμως και ελπίζω να με βολεψει. Ευχαριστώ πολύ τον @φιλομαθης για τις οδηγίες κατασκευής που μου έδωσε και όλα τα παιδιά για το ενδιαφέρον και τον κόπο τους να με βοηθήσουν και να ψάξουν πληροφορίες.. Είστε η καλύτερη παρέα ,σας ευχαριστώ πολύ ♥️

Πολλά συγχαρητήρια για το προϊόν και φυσικά για τη συναρμολόγηση...!!!

Και που είστε κορίτσια κάθε ηλικίας, τα πολύ μεγάλα νύχια όπως πολλές παραδέχεστε ούτε πρακτικά είναι ούτε και όμορφα...😉
Το τελευταίο είναι η γνώμη μου και την καταθέτω με κάθε σεβασμό.
 
@Kostas Pyl καλησπέρα ... ΣΤη συστοιχία αυτή αντιστοιχούν 2 πατηθρες σε κάθε κουτάκι οι οποίες υπήρχαν μέσα ,τα υπόλοιπα τα αγόρασα όλα απ' την αρχή...γιατί τα θέλω όλα ίδια ! θα σου πω εντυπώσεις μόλις περάσει λίγος καιρός ,προς το παρόν μπορώ να πω ότι έχω βολευτει 🙂
[automerge]1663014093[/automerge]
@marapo ωωω ευχαριστώ πολύ γλυκούλα 🥰
[automerge]1663014233[/automerge]
@Geokilkis καλησπέρα και σ ευχαριστω για τα καλά σου σχόλια ! 😁 Μπορώ να πω πως μέχρι στιγμής Μ έχει βόλεψει...για παροτλετ όμως και γενικότερα για παπαγαλάκια νομίζω πως είναι ακατάλληλη καθώς έχει λαμαρίνα γύρω γύρω και μόνο στη πρόσοψη έχει κάγκελα να σκαρφαλώσουν ..
[automerge]1663014258[/automerge]
@CHRISV σ ευχαριστώ πολύ,μέχρι στιγμής έτσι φαίνεται 😁
[automerge]1663014603[/automerge]
@TZANNSPY το θέμα δεν είναι τα νύχια μου και ούτε αν αρέσουν στον οποιοδήποτε ,αρέσουν σε μένα και αυτό αρκεί. Τα κάνω πάνω από δέκα χρόνια και ήταν η πρώτη φορά που δυσκολεύτηκα σε κάτι. Μπορει να σου φαίνεται κάπως το ύφος μου αλλά έχω βαρεθεί τόσα χρόνια να με ρωτάνε γι αυτά. Θαρρείς και αν έχεις νύχια έχεις και έναν δούλο να σε κάνει αέρα ,να σε καθαρίζει και να σου κάνει όλες τις δουλειές. Μπορείς ταυτόχρονα να είσαι μαμά ,νοικοκυρά,να γυμνάζεσαι ,να κάνεις τα νύχια σου και οτιδήποτε άλλο θέλεις. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο και πραγματικά δεν Μ ενδιαφέρει αν αρέσουν ,Μ ενοχλεί η αδιακρισια. Αυτά λοιπόν για τα νύχια μου ,σ ευχαριστώ για το σχόλιο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top