Αναπαραγωγή Πεθαίνουν ένας ένας οι νεοσσοί

lefterhs tibrados

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουν 2014
Μηνύματα
139
Πόλη
Λάρισα
παιδιά καλημέρα σας εδώ και 2 μέρες πεθαίνουν οι νεοσσοί ένας ένας μάλλον δεν ταΐζει η μάνα τι να κάνω τον έναν τον τάισα σήμερα και δεν ξέρω αν θα τον σώσω είναι 15 ημερών... Είχα τέσσερα και ένας μου έμεινε κριμααα...
 
μου πεθάναν το ένα χθες και τα άλλα 2 προ χθες άρα στις 13 τα 2 στις 14 το χθεσινό...
όχι δεν έχει βγει ακόμα από την φωλιά μου φαίνεται πολύ αδύναμο τι να κάνω;
 
Η καναρα το εχει παρατησει;
Πηγαινει να κατσει στην φωλια;
Τι αντιδρασεις εχει ή κανει;
Σε το χωρο τα εχεις τα πουλια;
Ειναι και ο αρσενικος μεσα στο κλουβι;

Το πουλακι το αλλο αν το εχει παρατησει πρεπει να το ταισεις εσυ..
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
η καναρα ειναι σχεδον αδιαφορη
καθεται στην φωλια αλλα δεν το ταιζει
η αντιδρασεις τισ ειναι (στον κοσμο της)

τα πουλιά τα έχω στο μπαλκόνι
οχι ο αρσενικος δεν ειναι μεσα στο κλουβι
ναι αλλα ειναι τοσο αδυναμο που το πρωι που το ταιζα ουτε το στομα του δεν μπορουσε να ανοίξει
 
η καναρα ειναι σχεδον αδιαφορη
καθεται στην φωλια αλλα δεν το ταιζει
η αντιδρασεις τισ ειναι (στον κοσμο της)

Τα βλεπει ο ηλιος;
Δες εδω τάισμα στο χέρι
Γιατι δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο και να το αφησεις στην μοιρα του..
Αδυναμο ειναι γιατι δεν το ταιζει η μανα του..
ΔΕς εδω καιθα σ εβοηθησουνε και τα αλλα μελλη που ειναι πιο γνωστες απο μενα
 
οκ θα περιμένω σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον

κάθε 3 ώρες αν ταΐζω είναι καλά;
 
δεν έχει κρεμά εδώ το ταΐζω με αυγό αυγοτροφη και λίγο μήλο μέσα στο μπλέντερ και γίνονται χυλός και έτσι ταΐζω κρεμά δεν έχει εδώ στην λαρισα
 
Ειναι και αυτο ενα θεμα..
Επειδη δεν ειμαι γνωστης του ταισματος στο χερι.. Περιμενε να σου πουν και αλλα μελλη του PB..
Αλλα εσυ καθε 2 ωρες ταιζε σε αυτην την ηλικια
 
Λευτέρη λυπάμαι πολύ. Το αρσενικό σου είναι καναρίνι; Αν έχω εμπεδώσει καλά αυτά που έχω διαβάσει, από ένα σημείο και μετά αναλαμβάνει το αρσενικό τα ταΐσματα.
Για το τάϊσμα στο χέρι διάβασε εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Τάισμα-νεοσσών-στο-χέρι.23537/
 
οκ περιμένω απαντήσεις και από άλλους

όχι μόνο το θηλυκό έχω μέσα να βγάλω το θηλυκό και να αφήσω το αρσενικό να το ταΐζει αλλά θα το ταΐσει γιατί έχει 10 μέρες να τα δει
 
Περίμενε να σου πει και κανένας άλλος, αλλά εγώ έτσι νομίζω κάνουν. Βέβαια δεν τον έχουν από πριν σε μεγάλη απόσταση τον αρσενικό, συνήθως στην ζευγαρώστρα με χώρισμα. Κάτσε να σου πουν έμπειροι καναρινάδες. Σήμερα το τάϊσες καθόλου;
 
ναι 2 φόρες και έδειχνε καλύτερα μόλις το έβαλα με το αρσενικό και θα σας ενημερώσω για τις αντιδράσεις τους

παιδιά ακόμα τίποτα απλά κοιτάει την φωλιά ο αρσενικός, δεν νομίζω να ταΐσει
 
Back
Top