Φροντίδα Περιστέρι δεν πετάει

Αμα το βρασει δεν κανει;
τι να σου πω δεν ξερω... καλητερα λιγο ψωμακι για σιγουρια και τους σπορους που του δινεις αφου τα τρωει

ειπαμε ντε. 🙂:D
οκ αλλα ρε συ κατι δεν κανεις καλα... Οι φωτο δεν μπορει να ειναι τοσο μικρες... Δεν μπορεις να τις ανεβασεις στα media χωρις να τις πειραξεις;
 
Εάν το καλαμπόκι που έχεις δεν περιέχει ή έχει επικάλυψη από αλάτι ή ζάχαρη μπορείς να το βράσεις καλά και να το δώσεις στο πουλάκι (καλύτερα να το πλύνεις πρώτα)
 
θα σας πω με πληροφοριες πως κατεβαζω φωτογραφιες
  1. μπαινω απο το κινητο στο petbird.gr
  2. βαζω προφιλ(avatar)μια φωτο
  3. μπαινω ταυτοχρονα απο το laptop στο petbird.gr
  4. κανω αποθηκευση την φωτο στο laptop
  5. τις κανω zoom στο pizap.com
  1. ετοιμες!

Εάν το καλαμπόκι που έχεις δεν περιέχει ή έχει επικάλυψη από αλάτι ή ζάχαρη μπορείς να το βράσεις καλά και να το δώσεις στο πουλάκι (καλύτερα να το πλύνεις πρώτα)
ευχαριστω! Οχι δεν εχουν αλατι ειναι χυμα απο super-market
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
οσο το εχεις να το ταιζεις κυριως σταρι και λιγοτερο καλαμποκι
αυτα που του δινεις ισως το βλαψουν
 
ευχαριστω @boukefalas θα παω να αγορασω.Απλα να ρωτησω:μηπως επειδη ειναι κλεισμενο ψοφισει;
 
Άφησέ το στο δωμάτιο ελεύθερο να δεις αν πετάει και να περπατήσει να ξεμουδιάσει λίγο το ζωντανό.
 
Στάρι τώρα για ώρα ανάγκης μπορείς να βρεις και σε supermarket. Αν είναι μικρό το πουλί, μούλιασέ το για λίγο σε νερό να φουσκώσει.
 
Στάρι τώρα για ώρα ανάγκης μπορείς να βρεις και σε supermarket. Αν είναι μικρό το πουλί, μούλιασέ το για λίγο σε νερό να φουσκώσει.
Ευχαριστώ.

Σε λιγο θα το κατεβασουμε στην αυλη, στο πισω μερος, γιατι τωρα που το εβαλα τροφη ανοιξε τα φτερα του και τα κουνησε σαν να ηθελε να πεταξει. Υπαρχει περιπτωση να γυρναει πισω για τροφη; Μολις το αφησουμε θα βαλω εκει τροφη ωστε αν θελεισει ή μπορεσει να ερθει να φαει. Καλα θα κανωα;

Συγγνωμη που δεν γραφω κια πολυ καλα ειμαι απο κινητο.
 
Μην το αφήσεις τέτοια μέρα με τόση κακοκαιρία από μέσα-έξω. Θα το φάνε γάτες ή αρπακτικά και όλη σου η προσπάθεια θα πάει χαμένη.
 
Τωρα το εχω στον διαδρομο γιατι συνηθησε στην ζεστη, στον διαδρομο δεν εχει και τοση. Οι γατες εχουν ψοφισει στην γειτονια και δεν εχουμε καμια, το λυπαμαι μεσα στο κουτακι του, δεν μπορουμε να τα αφησουμε ελευθερο μεσα στο σπιτι θα κατακουτσουλισει. Να το ελευθερωσω αυριο;
 
Δεν υπάρχουν γειτονιές χωρίς γάτες κοριτσάκι μου αλλά εκτός αυτού υπάρχουν και οι καρακάξες. Έχω δει να ξετινάζουν μικρό δεκαοχτουράκι.
Πρέπει να το δεις να κάνει δοκιμαστικές πτήσεις και να έχει φτιάξει λίγο ο καιρός. Τώρα είναι χιονιάς. Που θα πάει;
 
μαρια ακουσα το ενστικτο μου αλλα και την μαμα μου. Με βοηθησατε παρα πολυ κα ι γενικως βοηθατε αλλα τωρα πεταει μια χαρα μαλιστα και με αλλα περιστερια-πουλια οχι οτι δεν εχετε δικιο αλλα οτι ειπα παραπανω.Αφιερωμενο σε αυτο που μολις το βαλαμε να περπατησει πεταξε σαν να πεταει πρωτη φορα.:) 😉

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

θα ζησεις ελευθερο πουλι..
 
Back
Top