Αναπαραγωγή Πιθανή δυστοκία;

Giannis77

PB New Member
Εγγραφή
11 Μαρ 2020
Μηνύματα
166
Πόλη
Λαμία
το ζευγαρι καναρινιων... Εχει ενωθει... Εχω δει ταισματα στο στομα κ βατεματα! Η καναρα ομως μου φαινεται πρησμενη αρκετα -διαβασα κ ειδα φωτο κ εδω διαφορα για πιθανη δυστοκια! Να σημειωσω πως εχει ορεξη για φαγητο! Ειναι εσωτερικη εκτροφη κοντα σε κλειστο παραθυρο οπου μπαινει φως! Υπαρχει περιπτωση να χρειαζεται συμπληρωμα ασβεστιου; Εχει ακολουθησει διατροφικη προετοιμασια-αυγο κ σουπιοκοκκαλο δεν ελειψε ποτε
 
Αύριο το πολύ μεθαύριο θα έχεις το πρώτο αυγό.
το ελπιζω. Γιατι εχω ανησυχησει κ φοβαμαι μη παθει τιποτα η καναρα πανω στο ετοιμο που λενε! Ευχαριστω
 
Με ποιο τροπο παρατηρησες οτι ειναι πρησμενη Γιαννη;
σαν να μου φαινεται φουσκωμενη πρησμενη αρκετα... Μεγαλυτερη σε μεγεθος απ τον αρσενικο.λες να χει αυγο;
 
Ειπα μηπως την επιασες, γι αυτο ρωταω επειδη δεν κανει.
Αν δεν δεις αυγο τις επομενες 2 μερες οπως σου ειπε ο Γιαννης το συζηταμε παλι!

Ασβεστιο εχεις σε περιπτωση που χρειαστει;
 
Ειπα μηπως την επιασες, γι αυτο ρωταω επειδη δεν κανει.
Αν δεν δεις αυγο τις επομενες 2 μερες οπως σου ειπε ο Γιαννης το συζηταμε παλι!

Ασβεστιο εχεις σε περιπτωση που χρειαστει;
θα παω αυριο σ ενα πετσοπ να προμηθευτω! Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες
 
σημερα εκανε το πρωτο της... Μεσα επεσες! Ευχαριστω

Συγχαρητήρια
Μια δυο φορές ακόμη και θα καταλαβαίνεις τι γίνεται ή τι πάει να γίνει.
Η παρατήρηση είναι το παν αλλά με προσοχή χωρίς να τα ενοχλούμε...
 
Επομένως μετράς από σήμερα 14 ημέρες (24ωρα) και περιμένεις να σκάσουν μύτη τα πουλάκια! Και εννοείται, φροντίζεις, όσο η κανάρα είναι στη φωλιά, να είναι και ήσυχη, δεν πηγαίνεις κοντά, παρά μόνο μία φορά την ημέρα για να βάλεις τροφή, να αλλάξεις νερό και να κοιτάξεις κάτω στον πάτο του κλουβιού ότι όλα είναι καλά.
 
Επομένως μετράς από σήμερα 14 ημέρες (24ωρα) και περιμένεις να σκάσουν μύτη τα πουλάκια! Και εννοείται, φροντίζεις, όσο η κανάρα είναι στη φωλιά, να είναι και ήσυχη, δεν πηγαίνεις κοντά, παρά μόνο μία φορά την ημέρα για να βάλεις τροφή, να αλλάξεις νερό και να κοιτάξεις κάτω στον πάτο του κλουβιού ότι όλα είναι καλά.
Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας ολους κ τον καθενα σας ξεχωριστα
 
Back
Top