Φροντίδα Ποια καναρινια να βαλω στην κλουβα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα! Εχω μια κλουβα διαστασεων 75×45×45. Σκεφτομαι να βαλω μεσα μερικα απο τα καναρινια μου. Εχω 2 αρσενικους, εναν κονο κι ενα gloster,2 θηλυκιες, παλι μια κοινη και glosterκαι δυο μωρα κοινα!(περιπου 1μισι μηνων τωρα)
Καμια ιδεα;:D
 
Καλημερα! Εχω μια κλουβα διαστασεων 75×45×45. Σκεφτομαι να βαλω μεσα μερικα απο τα καναρινια μου. Εχω 2 αρσενικους, εναν κονο κι ενα gloster,2 θηλυκιες, παλι μια κοινη και glosterκαι δυο μωρα κοινα!(περιπου 1μισι μηνων τωρα)
Καμια ιδεα;:D
Εγώ θα σου προτείνω να αφήσεις μικρά και θηλυκά στο μεγάλο κλουβί και τα δυο αρσενικά σε ατομικά κλουβιά...
Έτσι κάνω πάντα εγώ... και μόνο έτσι δεν έχω προβλήματα.
Το θεωρώ με μεγάλη διαφορά ως τον πιο σωστό τρόπο για τη διαβίωση των καναρινιών.
 
Αν εχεις ζευγαρωστρες καλυτερα να βαλεις ενα αρσενικο σε μια ζευγαρωστρα και τον αλλο στην αλλη για να πετανε και να γυμναζουν και εκεινοι τα φτερακια τους! Τυχερα πουλακιααα! 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Ναι ναι εβαλα τους δυο αρσενικους τον καθενα σε μια ζευγαρωστρα, αλλα μου περισσευε αλλη μια οποτε εβαλα και σ αυτην μια θηλυκια! Ετσι τελικα στην κλουβα εμειναν τα 2 μικρα και η μαμα τους :D
 
Ναι ναι εβαλα τους δυο αρσενικους τον καθενα σε μια ζευγαρωστρα, αλλα μου περισσευε αλλη μια οποτε εβαλα και σ αυτην μια θηλυκια! Ετσι τελικα στην κλουβα εμειναν τα 2 μικρα και η μαμα τους :D
Τέλειααα! Άρχοντες και αρχόντισεες Ειρηνάκι! 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Καλησπέρα.. Τα μικρά αρσενικά από πότε δημιουργούν προβλημα στη διαμονή τους; Παραδειγμα έχω 3 μικρά 45 ημερών, τα έίχα μαζι, τα 2 είναι μάλλον αρσενικά γιατι ήδη φτιάχνουν τραγουδάκια.. Το ένα όμως άρχισε να τσακώνεται με τα άλλα οπότε το χώρισα..
 
Καλησπέρα.. Τα μικρά αρσενικά από πότε δημιουργούν προβλημα στη διαμονή τους; Παραδειγμα έχω 3 μικρά 45 ημερών, τα έίχα μαζι, τα 2 είναι μάλλον αρσενικά γιατι ήδη φτιάχνουν τραγουδάκια.. Το ένα όμως άρχισε να τσακώνεται με τα άλλα οπότε το χώρισα..
Δεν παθαινουν τιποτα, μη σε ανησυχει. Απλα διεκδικουν την "αρχηγια" στο φαγητο και στο χωρο. Καλο ειναι να εχουν αρκετο χωρο για να πετουν ειδικα οσο ειναι τοσο μικρα. Αν παρολα αυτα εσυ το εχεις χωρια αλλα εχει και τον καταλληλο χωρο να πεταει, δεν εχει προβλημα.
 
τα είχα όλα σε ζευγαρώστρα.. Τώρα το ένα το έχω σε ένα κανονικό κλουβάκι, φαινεται καλά μάλιστα προσπαθεί πολύ στο τραγούδι!
 
Back
Top