Φροντίδα Ποια κρεμα νεοσσων χρησιμοποιειτε;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ariadnh

PB Known Member
Εγγραφή
1 Απρ 2014
Μηνύματα
3.046
Πόλη
Κύπρος
Ποια κρεμα νεοσσων χρησιμοποιειτε απο τις πιο κατω; Η οποια κανει για παπαγαλους αλλα και για αλλα πτηνα.
 

Συνημμένα

  • received_1815908431966291.webp
    received_1815908431966291.webp
    32,3 KB · Προβολές: 26
  • received_1815908471966287.webp
    received_1815908471966287.webp
    28,3 KB · Προβολές: 22
  • received_1815908461966288.webp
    received_1815908461966288.webp
    28 KB · Προβολές: 24
  • received_1815908498632951.webp
    received_1815908498632951.webp
    45,7 KB · Προβολές: 23
  • received_1815908491966285.webp
    received_1815908491966285.webp
    28,8 KB · Προβολές: 24
Παντως οπως τις βλεπω νομιζω οτι η Handmix , orlux της versele laga ειναι η πιο γενικη.
Η αλλες δειχνουν καθαρα παπαγαλους απο εξω.
Λεω απλα τι πιστευω οχι τι ισχυει ε;!
 
Καλα κανεις. Πρεπει να αποφασισω μεχρι να φυγω ποια θα παρω. Ζητω την βοηθεια του κοινου
 
Λοιπον εψαξα τα συστατικα.
Η Nutribird A21 της Versele Laga λεει :
Ειναι μια πληρης τροφη (κρεμα-χυλος)για ολους τους νεοσσους, για ταισμα στο χερι και σωστη αναπτυξη" , οποτε αυτη την κραταμε, μας κανει.

Handmix της Versele Laga:
Ιδανική τροφή για τάισμα όλων των νεοσσών, οποτε κι αυτη μας κανει.

Εχουμε 2 σιγουρες μεχρι στιγμης :)

H Nutribird Α19 της Versele Laga λεει:
Kρεμα-χυλος για ταισμα στο χερι για ολους τους νεοσσους και ειδικα για ζακο, αμαζονιου, μακαο και αλλους παπαγαλους.Απο την πρωτη μερα για σωστη αναπτυξη. Οποτε αυτη δεν την θελουμε..

Η Psittacus Hand Feeding mini λεει :
Κρέμα- χυλός για ταισμα νεοσσών. Ιδανική για μικρού μεγέθους παπαγάλους όπως Cockatiels, Love Birds, Budgerigars κ. Α.
Ουτε αυτη τη θελουμε.

CeDe :
Χρήση με την προσθήκη ζεστού νερού δημιουργούμε κρέμα, πολύ πλούσια σε θρεπτικά συστατικά, για να ταΐσουμε τους νεοσσούς με σύριγγα βοηθώντας τους γονείς τους αλλά συγχρόνως και στην γρήγορη ανάπτυξη τους.
Οτι καταλαβες. καταλαβες 😛

Νομιζω λοιπον μια απο τις 2 πρωτες θα ηταν η ιδανικη επιλογη :)
 
Αν και η psitacus έχει φωτό μικρόσωμα παπαγαλάκια και άρα απευθύνεται σ αυτά, σαν μάρκα δεν μου γεμίζει το μάτι! Ρώτα την διαφορά μεταξύ της Α 19 και Α 21 της versele lag a και πάρε μια από τις δύο! Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα Αριζόνα μου... Εεεεεε Αριάδνη μου! 👍D
 
Λοιπον εψαξα τα συστατικα.
Η Nutribird A21 της Versele Laga λεει :
Ειναι μια πληρης τροφη (κρεμα-χυλος)για ολους τους νεοσσους, για ταισμα στο χερι και σωστη αναπτυξη" , οποτε αυτη την κραταμε, μας κανει.

Handmix της Versele Laga:
Ιδανική τροφή για τάισμα όλων των νεοσσών, οποτε κι αυτη μας κανει.

Εχουμε 2 σιγουρες μεχρι στιγμης :)

H Nutribird Α19 της Versele Laga λεει:
Kρεμα-χυλος για ταισμα στο χερι για ολους τους νεοσσους και ειδικα για ζακο, αμαζονιου, μακαο και αλλους παπαγαλους.Απο την πρωτη μερα για σωστη αναπτυξη. Οποτε αυτη δεν την θελουμε..

Η Psittacus Hand Feeding mini λεει :
Κρέμα- χυλός για ταισμα νεοσσών. Ιδανική για μικρού μεγέθους παπαγάλους όπως Cockatiels, Love Birds, Budgerigars κ. Α.
Ουτε αυτη τη θελουμε.

CeDe :
Χρήση με την προσθήκη ζεστού νερού δημιουργούμε κρέμα, πολύ πλούσια σε θρεπτικά συστατικά, για να ταΐσουμε τους νεοσσούς με σύριγγα βοηθώντας τους γονείς τους αλλά συγχρόνως και στην γρήγορη ανάπτυξη τους.
Οτι καταλαβες. καταλαβες 😛

Νομιζω λοιπον μια απο τις 2 πρωτες θα ηταν η ιδανικη επιλογη :)

Σε ευχαριστω παααρα πολυ. Ειμαι αναμεσα στις δυο πρωτες.

Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα Αριζόνα μου... Εεεεεε Αριάδνη μου! 👍D
😀..:D
 
Λοιπον εψαξα τα συστατικα.
...
Η Psittacus Hand Feeding mini λεει :
Κρέμα- χυλός για ταισμα νεοσσών. Ιδανική για μικρού μεγέθους παπαγάλους όπως Cockatiels, Love Birds, Budgerigars κ. Α.
Ουτε αυτη τη θελουμε.
. 🙂

Αυτή γιατί δεν την θέλετε;
 
Αυτή γιατί δεν την θέλετε;

Επειδη λεει ιδανικη για λοβακια, κοκατιλ, μπαντζι κλπ.
Η Αριαδνη θελει μια κρεμα γενικης χρησης να την εχει και για τα καναρινακια της και τα παραδεισια αν χρειαστει :)
 
Back
Top