Γενικά Ποια πιστεύετε ότι θα έπρεπε να είναι η τιμή των καρδερίνων εκτροφής;

Τα πουλιά πέρα από τις καταγραφές των ενστίκτων στο dna τους ανά τους αιώνες, εκπαιδεύονται και από τους γονείς τους και μέσω του αναμνηστικού παραδείγματος του δικού τους μεγαλώματος.

Υπερισχυει το αναμνηστικο παραδειγμα στον εγκλοβισμο εναντι του dna "maria p στις καρδερινες;
 
Υπερισχυει το αναμνηστικο παραδειγμα στον εγκλοβισμο εναντι του dna "maria p στις καρδερινες;

Τι εννοείς; Μιλάμε πάντα για εκτροφικά πουλιά.
Ένα άγριο κλεισμένο σε κλουβί, είναι ένα πουλί με επιβαρυμένη ψυχολογία. Οι αντιδράσεις του είναι απρόβλεπτες. Επίσης ο παράγοντας στρες στα πουλιά προκαλεί ορμονική απορρύθμιση με πολυποίκιλες εκφράσεις.
Τα κληρονομούμενα ένστικτα είναι πανίσχυρα σε όλα τα πλάσματα αλλά μπορεί να μην υπάρχει κάποτε το κατάλληλο έδαφος έκφρασης, αναλόγως των συνθηκών.
 
Τα κληρονομούμενα ένστικτα είναι πανίσχυρα σε όλα τα πλάσματα αλλά μπορεί να μην υπάρχει κάποτε το κατάλληλο έδαφος έκφρασης, αναλόγως των συνθηκών.

Ευχαριστω.
 
Καποιος που αναζητα ενα θηλυκο απο σωστη "κλουβισια" εκτροφη το θελει για αμμεσα και σιγουρα σχετικα αποτελεσματα αναπαραγωγης, χωρις μεγαλο κοπο και ρισκο, αυτο εχει ενα κοστος αν δεν διαφωνειται.
Δεν κατάλαβα... ίσως δεν ρώτησα και σωστά.
Γράφεις
Εννοω θηλυκη απο σωστη εκτροφη, οχι απο παραμανα.
Ποια είναι η σωστή η εκτροφή και γιατί η παραμάνα χαρακτηρίζεται λάθος;
Και πάνω απ'' όλα... επηρεάζεται η τιμή τους;

Γιαννη εγω ειμαι αυτο που λεμε wanna be εκτροφεας μιας και περιμενω τα νεα πουλακια να ερθουν κατοπιν επαφων που εχω κανει αποκλειστικα με μελη του Petbirds.
Θα περιμένω τότε μόλις ολοκληρωθεί η εμπειρία σου να καταθέσεις την τελική πρόταση... Πιστεύω πως θα αλλάξεις στο τέλος άποψη γιατί
οι τιμες που εγω εχω δει ειναι λιγο πανω-λιγο κατω απο τα 50 ευρω το καθε πουλακι
Το λίγο πάνω το βλέπω συχνά, το λίγο κάτω ποτέ... Θα με ενδιέφερε όμως να μάθω περισσότερα σχετικά.
Εχει υπαρξει και μελος που μου ειπε πως το κανει απο χομπυ και τα πουλια τα χαριζει και δεν τα πουλαει και πραγματικα ειναι προς τιμην του οχι για το οικονομικο του πραγματος αλλα για την νοοτροπια και το πως βλεπει τις καρδερινες (νομιζω ξερεις που αναφερομαι).
Και γω σε παιδιά σαν τον @johnrider τον @adreas αναφέρομαι...
Εκτροφείς καθαρά από τρέλα...
Επειδη ειμαι της λογικης που αναφερεις πιο πανω Γιαννη, οταν με το καλο βγαλω κι εγω πουλια στο μυαλο μου εχω ενα πλανο ανταλλαγων αντι πωλησεων.
Ανταλλαγης πουλιων μεταξυ μελων εδω στο Petbirds αλλα και ιδεων, πρακτικων για την προωθηση της εκτροφης του ειδους.
Δεν ξερω αν αυτο ακουγεται ρομαντικο αλλα ετσι το σκεφτομαι
Μεγαλώνει η ομάδα... καλώς ήρθες
 
Δεν κατάλαβα... ίσως δεν ρώτησα και σωστά.
Γράφεις

Ποια είναι η σωστή η εκτροφή και γιατί η παραμάνα χαρακτηρίζεται λάθος;
Και πάνω απ'' όλα... επηρεάζεται η τιμή τους;

Σωστη εκτροφη ειναι ζευγαρι ιθαγενων
Η παραμανα ειναι επιλογη, δεν ειναι λαθος.
 
Back
Top