Γενικά Ποια ρατσα παραδεισιων να διαλεξω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
γεια σας! Θελω να παρω παραδισεια και ειμαι αναμεσα στα ζεβρακια, τα οποια απ οτι καταλαβα τα προτιμαν οι περισσοτεροι, και στα πιγκουινακια, για τα οποια δεν βρηκα πολλες πληροφοριες περα απ αυτες που μου εδωσαν διαφορα μελη του φορουμ.
λοιπον θελω καποιο που να κελαηδαει ή τελος παντως να μην ειναι μουγκο, να κανει και λιγη φασαρια😛 και να μπορει να εξοικειωθει με τον ανθρωπο σχετικα ευκολα
κυριως ομως με ενδιαφερει το κελαηδισμα, αν και δεν ειναι κανενα απ τα δυο ωδικο πτηνο
λοιπον τι μου προτεινετε;:)
 
Να 'μαστε πάλι! Τα παραδείσια δεν θεωρούνται ωδικά πουλιά. Είναι διακοσμητικά πουλιά, λόγω των όμορφων χρωμάτων τους. Λίγο φασαριόζικα είδη, είναι τα ζεμπράκια τα πιγκουινάκια και λιγότερο φασαριόζικα είναι οι κοινωνικοί σπίνοι. Άλλα είδη είναι πιο ήσυχα και έχουν πιο ήσυχη φωνή. Εγώ θα σου πρότεινα πιγκουινάκια, γιατί όμορφα, ανθεκτικά και μπορείς εύκολα να τα ημερέψεις!
 
Οι παπαγαλοι 😀.. Ολα φανταζομαι κελαηδουν.. Αλλα ειπαμε πιγκουινακια..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
και κατι ακομαα λετε να παρω ζευγαρι ή μονο ενα;
 
Εγω πιστευω οτι μια παρεα πρεπει να την εχει.. Αλλα φυσικα αυτα καποια φαση θα κανουν αυγα.. Εχεις σκοπο να τα ζευγαρωσεις;
 
ναι θα ηθελα αν και δεν προλαβαινω φετος:/
 
παιδια κανονισα να παρω αυριο το πρωι απο εναν εκτροφεα εδω κοντα ενα ζευγαρι μωρα γκρι!:D θα βαλω φωτογραφιες! 🙂
 
Μπράβο με το καλό, να τον ρωτήσεις μην είναι αδέλφια
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Ξερουν τι κανουν στα pet shop.. Να σου τα εδιναν και υγιεστατα να πω ενταξει.. Περασε καποια φαση φωτο
 
ετσι οπως τα λες! αυτα που ειδα σημερα ηταν σε κακο χαλι, πεντε μαζι και μερα μεσημερι κοιμοντουσαν ορθια, φαινοταν πραγματικα ταλαιπωρημενα και αρρωστα☹
και ναι εννοειται πως θα ανεβασω:)
 
λοιπον πηρα ενα ζευγαρι τελικα! αλλα δεν μπορω και παλι να ανεβασω φωτογραφιες, λεει οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο😡
 
σε ευχαριστω πολυ!:D και κανω τη φωτο σμικρινση αλλα δεν μου αποθηκευεται><
 
Back
Top