Γενικά Ποιες οι διαφορές των δυο φύλων στα lovebirds;

Καλυτερα απο ποια αποψη; Το δαχτυλιδι μονο βοηθαει.. Αυτος εινια και ο ρόλος του!
 
τα μπατζι κ τα λαβ υπαρχει περιπτωση να τα παιρνουν κ απο ιδιωτες, χομπιστες, δεν εχεις να χασεις τπτ αν ρωτησεις, μπορει να ξερει να σου πει, μπορει κ οχι, μπορει βεβαια να σου πει κ αλλα αντι αλλων, αλλα αν βρεθεις αυριο, μεθαυριο εκει κανε μια ερωτηση... κατα την ταπεινη μου παντα αποψη
 
Να το βγάλεις; Ποιος σου το ειπε αυτο;δε βγαινουν τα δαχτυλιδια...


Σωστα. Γιατι να βγει το δαχτυλιδι-ταυτοτητα του πουλιου; Το δαχτυλιδι το αφαιρουμε(καλυτερα να το κανει καποιος ειδικος) μονο οταν υπαρχει προβλημα(πχ καποια φλεγμονη)
 
Αλεξαντρε με ποιο τροπο αφαιρεις τα δαχτυλιδια απο τα πουλακια σου;
 
Κοιτάξτε, στα καναρίνια που έχουνε πλαστικά δέν τα έβγαλα, αλλά σε έναν άλλο μικρούλη που μου χάρισαν, είχε μεταλλικά δαχτυλίδια και στα δύο πόδια, τα οποία ανοίγουν... Οπότε σ'αυτόν το έβγαλα. Στα άλλα δέ νομίζω πως υπάρχει τρόπος να τα βγάλω χωρίς να πονέσουν, οπότε τα αφήνω στην ησυχία τους
 
Τα δαχτυλιδια χωρίζονται σε ανοιχτου και κλειστου τυπου...
Τα ανοιχτου μπαινουν οποτε θελουμε να ξεχωρησουμε καποιο πουλι απο τα υπολοιπα(αρσενικο-θυληκο) και βγαινουν οποτε θελουμε...
Τα κλειστου (μην το επιχειρησεις ποτε να τα βγαλεις).. Μπαίνουν σε ηλικια 6-7 ημερων του πουλιου και ειναι η ταυτοτητα του... Εχει την χωρα προελευσης, τον κωδικο του εκτροφεα, τον αυξοντα αριθμο του πουλιου και την ημερομηνια γεννησης. Για να ξέρεις τι πουλι παιρνεις...
 
Back
Top