Ασθένειες Ποιον κτηνίατρο από τους δύο να διαλέξω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Eugene21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
προσωπικα για το καναρινακι που εχω συνεργαζομαι με το διαγνωστικο κεντρο της κομοτηνης , χρυσουλα δραμπιδου , στελνω κουτσουλιες για εξεταση και εχω αμεσα αποτελεσματα , καλημερα και καλη χρονια
Βασίλη, εξαρτάται τι θέλει κανείς και σε τι αποσκοπεί...υπάρχουν οι κλινικές εξετάσεις που διενεργούνται από τα Μικροβιολογικά Εργαστήρια και υπάρχει και η κλινική εξέταση που γίνεται από τον γιατρό, ο οποίος σε υποψία ευρήματος προτείνει κλινικές εξετάσεις. Εδώ έχουμε ένα πουλάκι σαφέστατα ασθενές, του οποίου έγινε ήδη η διάγνωση, και λαμβάνει θεραπεία.
 
Καλησπέρα σε όλους σας!!!! Η επανεξέταση για μεγαβακτηρια των κουτσουλιων έγινε μετά από 5 μέρες εφόσον τελείωσε η αγωγή... το αποτέλεσμα αρνητικό.
" Φυσιολογική η κόπρανολογική! Όλα καλά! Αν θέλετε προληπτικά Χορηγηστε προβιοτικά για 1 εβδομάδα!"

Ζήτησα προβιοτικα σε σκόνη μιας και το νερό που πίνουν είναι απειροελαχιστο και μου προτείνει landmark ή necton


Από αναζήτηση στο διαδίκτυο βρίσκω :



Μήπως κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ένα από τα δύο να μου προτείνει πιο να πάρω καλύτερα?


Για επανεξέταση μετά από κάποιες μέρες δεν μου πρότεινε, αλλά μου είπε να κάνω έλεγχο μια φορά το εξάμηνο

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊
 
Back
Top