Αναπαραγωγή Ποιον μηνα να βαλω καρδερινες με καναρες για αναπαραγωγη;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marinis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
καλημερα στην ομαδα... Εχω βαλει ζευγαρι καρδερινα με καναρα εδω κ ενα μηνα με χωρισμα τις τελεφταιες μερες η καρδερινα κελαιδαει κ κραζει συνεχεια αφτο το τζτζτζτζτζτζτζ αλλα μυτη ποδια δεν εχουν ασπρισει καλα... Να σημενει κατι αφτο τοτζτζτζτζτζτ που κραζει συνεχεια;
 
Τζτζτ είναι επίθεση προς την καναρα είναι πολύ νωρίς για την καρδερίνα..
 
το κανει συνεχεια ακομα κ οταν η καναρα ειναι απεναντι κ οχι κοντα γι αφτο κ ρωτησα... Κ επειδη αφτες τις μερες αρχισε να κελαιδαει γιατι ειχε κοψει να φωναζει απο την μερα που τα εβαλα σε ζευγαρωστρα...
 
θα το κοιταξω αλλα ειναι λιγο δυσκολο να βαλω καμερα για βιντεο στο μερος που τα εχω δεν βολευει μαλλον αλλα θα προσπαθησω...
 
Δεν ανεβάζεις κάποιο vιdeo να ακούσουμε όλοι τον ήχο αυτό?
Είναι ''επιθετικός προσδιορισμός'' δάσκαλε :).. Δεν είναι έτοιμη ακόμα η καρδερίνα. Σωστά απάντησε ο Παναγιώτης.
 
Δηλαδή το video δεν θα βοηθήσει να μάθουν και να ακούσουν όσοι δεν ξέρουν αυτόν τον ήχο;
Και τι σημαίνει η έκφραση "επιθετικός προσδιορισμός";
 
Θα αργήσει πολύ η καρδερίνα σε σχέση με την καναρα Ν ετοιμαστεί για αναπαραγωγή,
ΥΓ. Φέτος που έχω κάμερες θα ανεβάσω την ενόχληση ενός αρσενικού καναρινιου μου όταν πιάνω τα μικρά μέσα από την φωλια.. Το τζτζτ κάνει και αυτός..
 
Σημαίνει ότι είναι νευριασμένη και σε φάση επίθεσης... Είναι παρόμοια με των καναρινιών Γιάννη.. Δεν βγάζουμε video τα καναρίνιαόταν ''τσακώνονται'' γι αυτό εγραψα ότι δεν χρειάζεται video.. Αλλά το απέσυρα γιατί κα΄ποιος μπορεί να θέλει να ακούσει το μάλωμα.
 
Back
Top