Διατροφή Ποιο μείγμα σπόρων δίνετε στα καναρίνια σας;

Ποιο μείγμα σπόρων δίνετε στα καναρίνια σας;

  • Manitoba Canary Best Premium

    Ψήφοι: 1 33,3%
  • Manitoba T3 Platino

    Ψήφοι: 1 33,3%
  • Deli Nature Birdelicious Canaries

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Versele Laga Prestige Premium Canaries

    Ψήφοι: 1 33,3%
  • Versele Laga Prestige Canaries

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Deli Nature 80

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Evia Parrots Canaries Mix

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Vadigran Canaries Original

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Witte Molen Country Canary

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Pico Extra Premium Canarini

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Easyyem Premium Canaries

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Σύνολο ψηφισάντων
    3
Αυτή είναι η Versele Laga Prestige Canaries:

https://petgo.gr/wp-content/uploads/2022/04/prestige-canaries-1kg.jpg
Αυτή είναι η Versele Laga Prestige Premium Canaries:

Είναι καλή αυτή?γιατί μάλλον αυτή μ πήρε ο άντρας μου σε χύμα με πολύχρωμα σπόρια.
 
@kostellou Elen ποια ακριβως πηρε γιατι η μια περειχει vam σιγουρα και δεν ξερω κατα ποσο πωλειται χυμα.Επισης το χυμα πολλες φορες ειναι ενα θεμα απο μονο του.Εκτος αν μπροστα σου ανοιξει σακι και σου δωσει την ποσοτητα που θες
 
@kostellou Elen ποια ακριβως πηρε γιατι η μια περειχει vam σιγουρα και δεν ξερω κατα ποσο πωλειται χυμα.Επισης το χυμα πολλες φορες ειναι ενα θεμα απο μονο του.Εκτος αν μπροστα σου ανοιξει σακι και σου δωσει την ποσοτητα που θες
Δεν ξέρω πιο μείγμα πήρε ως πρωτάρηδες που είμαστε,τα σακιά αυτός τα έχει κλειστά αλλά έχει μόνο versele laga αυτή με τα 2 καναρινια ένα κίτρινο ένα κόκκινο.
 
@kostellou Elen αν σκεφτουμε οτι μαλλον ο ιδιος σου ειπε και την αμμο που σκοτωνει τις ψειρες ..τοτε ισως να κανεις και μια ερευνα αγορας διαδικτυακα πριν την επομενη αγορα. η premium βγαινει και σε 800 γραμμαρια συσκευασια..γιατι να την αγορασεις χυμα? και η απλη λογικα βγαινει σε αναλογο βαρος .
 
@kostellou Elen αν σκεφτουμε οτι μαλλον ο ιδιος σου ειπε και την αμμο που σκοτωνει τις ψειρες ..τοτε ισως να κανεις και μια ερευνα αγορας διαδικτυακα πριν την επομενη αγορα. η premium βγαινει και σε 800 γραμμαρια συσκευασια..γιατι να την αγορασεις χυμα? και η απλη λογικα βγαινει σε αναλογο βαρος .
Σαν πρώτη φορά πήραμε χύμα λόγω απειρίας.την επόμενη όμως θα πάρω συσκευασμένη.οσο για την άμμο δεν μου είπε ότι την σκοτώνει την ψείρα αλλά ότι δεν επιβιώνει.τελος πάντων...
 
Από Manitoba canary best premium άλλαξα σε pico extra premium canarini ,οι λόγοι είναι ότι η pico περιέχει περίλα την οποία δεν έχει η Manitoba και αναγκάζουν να την βάζω έξτρα , αν και η pico δεν έχει chia δεν με ενοχλεί καθόλου διότι τα πουλιά μου έχουν πρόσβαση σε chia μαζί με άλλους super σπόρους, επίσης η pico περιέχει και ρίγανη πράγμα θετικό, υπάρχει αποδοχή στο 100% από τα πουλιά μου και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!!
 
Φέτος δεν έβαλα κανναβούρι και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πιο ήρεμα καναρίνια, θηλυκά που τάιζαν ξεκούραστα και ασταμάτητα με μηδέν απώλειες, Αρσενικά με ήρεμη και καθαρή φωνή χωρίς επιθετικότητα. Μικρά που μεγάλωσαν και βγήκαν στο κλαρί σε πιο σύντομο χρόνο. Μένει να δω την πτερροροια για να αποφασίσω αν το κόψω για πάντα. Το κανναβούρι το έβγαλα φέτος μετά από συμβουλή του κυρίου Χρήστου του καρδερινά. Ευχαριστώ κύριε Χρήστο.
 
Back
Top