Ασθένειες Πολλά ζωύφια κάτω από τη σίτα προστασίας του κλουβιού

Υπονοεις οτι λεω ψεματα;
Αν δεν πουλάς ανταγωνιστικό προϊόν δεν έχεις λόγο να πεις ψέματα...
Αλλά τώρα ότι και να πεις εσύ και ότι να πω κι εγώ δεν έχει καμιά σημασία...
[automerge]1575231698[/automerge]
Ειμαι σιγουρος γτ αυτος που εχει το καταστημα ειναι ο αδερφος. Μου

Αυτό ξεδιαλύνει τα πράγματα, μιλάει ο αδελφός σου με τον προμηθευτή και πάει αλλού το πράγμα...
 
Προφανως και δν πουλαω ανταγωνιστικο προιον, απλα ρωτησα μηπως εχει παρατηρησει καποιος το ιδιο...
 
Βεβαίως μπλέκουν αλλού...
Όπως ότι θα μάθει ο προμηθευτής ότι εμπορεύεται χύμα προϊόν από κλειστή συσκευασία...
Και ότι πιθανόν υπάρχει συμφέρον από την προώθηση ή όχι ανταγωνιστικού προϊόντος...
 
Ρε φιλε ημαρτον τι σχεση εχουν ολα αυτα με την ερωτηση που εκανα;
 
Ρε φίλε το πήρες χύμα από τον αδελφό σου που το εμπορεύεται και ρωτάς εμάς να σου πούμε τι;
Ο αδελφός σου που το πουλάει δεν ξέρει να σου πει αν πρόκειται για το ίδιο προϊόν ή αν άλλαξε κάτι στην σύνθεσή του;
[automerge]1575232391[/automerge]
Λέμε αυτή τη στιγμή είναι ότι καλύτερο για εμάς τους καναρινάδες χωρίς να είναι επικίνδυνο για τα ίδια τα πουλιά...
[automerge]1575232747[/automerge]
... Τωρα εχω ψεκασει 3 φορες μεσα στην ιδια βδομαδα και καθε μερα βρισκω ψειρες ζωντανες...

Εδώ δεν κάνεις σωστά ούτε την προβλεπόμενη από τις οδηγίες χρήση...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πηρα χυμα αλλα την ρβαλα απο το μπουκαλι μπροστα μου
@billoss1 μια λογική εξήγηση θα ήταν ότι δεν ανακινήσατε καλά το φάρμακο στην μεγάλη συσκευασία πρίν το βάλετε στην συσκευασία που πήρες εσύ για να χρησιμοποιήσεις.
Μια άλλη πιθανή εξήγηση θα ήταν ότι δεν έλουσες τα πάντα αρκετά καλά (κλουβιά, πουλιά, ταΐστρες, πατήθρες) και έτσι κάποιες ψείρες γλίτωσαν.
 
Υπονοεις οτι λεω ψεματα;
Δεν εννοεί αυτό ο φίλος TZANNSPY.
Εννοεί μάλλον ότι από την στιγμή που δεν είσαι σίγουρος για το τι αγόρασες, δεν μπορεί να βγουν ασφαλή συμπεράσματα
 
@billoss1 μια λογική εξήγηση θα ήταν ότι δεν ανακινήσατε καλά το φάρμακο στην μεγάλη συσκευασία πρίν το βάλετε στην συσκευασία που πήρες εσύ για να χρησιμοποιήσεις.
Μια άλλη πιθανή εξήγηση θα ήταν ότι δεν έλουσες τα πάντα αρκετά καλά (κλουβιά, πουλιά, ταΐστρες, πατήθρες) και έτσι κάποιες ψείρες γλίτωσαν.
Μπορει απλα νομιζα οτι εφοσον στεγνωσει εχει ακομη επιρροη στις ψειρες που θα περασουν απο την ψεκασμενη επιφανεια...
 
Μπορει απλα νομιζα οτι εφοσον στεγνωσει εχει ακομη επιρροη στις ψειρες που θα περασουν απο την ψεκασμενη επιφανεια...
Από ότι έχω διαβάσει εδώ στο Forum αυτό δεν ισχύει και για αυτό το λόγο το φάρμακο δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί προληπτικά
Θα σου πρότεινα να εξετάσεις τις συνθήκες της εκτροφής για να βρεις τι ευνοεί την ανάπτυξη της ψείρας.
[automerge]1575235604[/automerge]
@billoss1 δες το παρακάτω που αφορά την χρήση του elector
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σε ποια τιμη το πηρες τελικα Χρυσανθη;
Συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα ετρεχα τρελα τις τελευταιες μερες. Λοιπον, επειδη οικονομικα ειμαι στριμωγμενη αυτο το διαστημα πηρα απο birdmarket που εχει 10ml απο το elector στα 15 €. Παντως δουλεια εκανε και για 1 κλουβι που εχω ηταν αρκετη ποσοτητα. Ψεκασα τα παντα και μου εχει περισσεψει κιολας. Με την πρωτη ευκαιρια ομως θα αγορασω κανονικη συσκευασια.
 
Γεια σε όλους! Επανέρχομαι στο θέμα για να ρωτήσω κάτι. "Χαλάει" το elector? 'Εχω αραιωμένο elector εδώ και 1,5 μήνα στο μπουκάλι. Μπορώ να το χρησιμοποιήσω ή χάνει τις ιδιότητές του μετά απο κάποιο διάστημα (αραιωμένο);
 
Back
Top