Γενικά Ποσα χρονια ζουν τα καναρίνια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης teosclub
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

teosclub

PB New Member
Εγγραφή
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
18
Πόλη
Αρτέμιδα
μια ερωτηση στην παρεα αν ξερετε ποσα χρονια ζουνε τα καναρινια και τα αρσενικα για ποσα χρονια ειναι σε κατασταση ζευγαρομαατος
 
εγω εχω καναρινι που ειναι σιγουρα 12-14 χρονων και ειναι αστερι! Τωρα εχω ακουσει για 17 χρονια δε ξερω αν ισχυει θα σου απαντησω σε 4 χρονια ή νωριτερα😛
 
Ένα που μας άφησε χρόνια κάτω από την επίβλεψη της μητέρας μου... Με την παλιά κλασσική μέθοδο διατροφής - κελαηδίνη, φρυγανιά, μήλο, μαρούλι, αυγοτροφή (αυτή τη χείριστη που πουλάνε τα πετς ) και καθημερινή υγιεινή και καθαριότητα,. Πέθανε πλήρες ημερών στα 17 του χρόνια.
Άνετα ζευγαρώνουν μέχρι τα 11. Για περισσότερο δεν έτυχε ν'ακούσω.
 
Tα αρσενικα ειναι γονιμα μεχρι μεγαλης ηλικιας, κατω απο τις ιδανικες συνθηκες ζουνε κατα μεσο ορο 12 χρονια
 
Ένα που μας άφησε χρόνια κάτω από την επίβλεψη της μητέρας μου... Με την παλιά κλασσική μέθοδο διατροφής - κελαηδίνη, φρυγανιά, μήλο, μαρούλι, αυγοτροφή (αυτή τη χείριστη που πουλάνε τα πετς ) και καθημερινή υγιεινή και καθαριότητα,. Πέθανε πλήρες ημερών στα 17 του χρόνια.
Άνετα ζευγαρώνουν μέχρι τα 11. Για περισσότερο δεν έτυχε ν'ακούσω.

εγω που τον εβαλα το γερακο μου περυσι, με μια θηλυκια, τη βατευε καθημερινα και πολακις. Μετα απο 11 ασπορα αυγα κατεθεσα τα οπλα.😀😛
 

Συνημμένα

  • 2014-02-17 20.19.34.webp
    2014-02-17 20.19.34.webp
    20 KB · Προβολές: 62
  • 2014-02-17 20.19.30.webp
    2014-02-17 20.19.30.webp
    16,5 KB · Προβολές: 60
Πολύ όμορφα και τα δύο! Θα ήταν καλύτερα αν μπορούσες να έβαζες αυτές τις φώτο εδώ: Παρουσιάσεις Πουλιών
Θες να τα ζευγαρώσεις; :)
καλησπερα αλικη θα τις βαλω εκει τις φωτο και ναι θελω να τα ζευγαρωσω και να κανω σιγα σιγα οργανωμενη εκτροφη κλπ.
 
Back
Top