Φροντίδα Ποσο ψηλα πρεπει να κρεμαμε το κλουβι;

steliosagk

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουν 2009
Μηνύματα
103
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημερα...

Εχει σημασια ποσο ψηλα κρεμαμε το κλουβι;

Εγω ας πουμε το εχω στερεωσει στα καγκελα προς τη μεσα μερια του μπαλκονιου. Ειναι καλα;
 
Απ' ότι λένε οι πιο γνώστες, καλύτερα να είναι πάνω από το ύψος των ματιών.
mgerom είπε:
Τα πουλιά γενικότερα, αισθάνονται πολύ καλύτερα αν είναι σε ύψος
αρκετά πάνω απο την γραμμή των ματιών μας.
;)
Εκεί που το έβαλες νομίζω ότι θα έχει πιο πολλές επισκέψεις από σπουργίτια και άλλα αδέσποτα. Και προσοχή να μην υπάρχει πρόσβαση σε γάτες στο μπαλκόνι σου. Αλλιώς πάνω από τα δύο μέτρα.
 
Μενω στο 2ο... άρα δεν υπαρχει θεμα με τις γατες.
μμμ... Πανω απο τα ματια μας, ε;
για να δω τι μπορω να κανω...
 
οπώς βλέπω στο προφίλ σου έχεις καναρίνι.. Οποτε πιστεύ όσο πιο ψιλά τόσο πιο καλά.. Αλλα σε περιπτωση παπγάλου... Πρέπει να είναι σε σημειο κατω απο το ύψος των ματιών μας. Για να είμαστε εμεισ ανώτεροι.. Πντα το ιεραρχικο πουλί καθεται πιο πάνω απο τ άλλα.. Οπότε αν τον βάλεις πιο ψιλα απο εσενα υποτίθεται οτι αυτός είνια ανωτερος σου...
 
Φιλαράκο εγώ τα έχω στο υψος που τα βλεπο και τα χαιρωμαι. Τώρα για των φύλλο που θέλει να είναι ανώτερος από ένα (φίλο) δεν το σχολιάζω αλώστε οι ΦΙΛΟΙ μας υπήρχαν πολύ πριν από εμάς
 
Ίσως τα καναρίνια αισθάνονται άρχοντες ψηλά και κελαηδάνε. Ας χαίρεται έτσι κι ας νομίζει ότι είναι ανώτερό μου, καθόλου δε με πειράζει.
 
ησαπ δε καταλαβα τι εννοείς και αν ειρωνευεσαι το μηνυμα μου, στο ποστ μου ανεφερα περι ανωτεροτητασ στουσ παπαγάλουσ που αυτό κατα τη διαρκεια τησ εκκπαιδευσης θα σου φανει πουλυ χρήσιομο.. Αλλίως είνια καποιος ανώτερος να σου δ΄'ινιε εντολες και αλλίως καποιος κατωτερος... Πιστεψε με για τους παπγάλους αυτο κάνει τη διαφορα... Τον ανωτερο τον σεβονται...
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Συγνώμη

😕 Τώρα που το ξανά διάβασα έχεις δίκιο λάθος συντακτικό σου ζήτω συγνώμη φίλε μου 😉
 
Back
Top