Αναπαραγωγή Ποτε ειναι η εποχη για αναπαραγωγη στα καναρινια;

Εγγραφή
2 Ιαν 2015
Μηνύματα
189
Πόλη
Λευκάδα
ποτε ειναι η εποχη για αναπαραγωγη για τα καναρινια γιατι εχω ζευγαρια τα οποια τα εβαλα τα χριστουγεννα και τσακωνονται! Α και η καναρινα δεν εφαρμοζει το χτισιμο της φωλιας. Δεν ειναι καταλληλη εποχη τωρα;
 
Πως εκυρεφεις χωρίς να κερεις τέτοιες ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΏΣΕΙΣ. ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ δεν υα αναπαράγουμε...
Φιλικά. Γιαννης
 
ποτε ειναι η εποχη για αναπαραγωγη για τα καναρινια γιατι εχω ζευγαρια τα οποια τα εβαλα τα χριστουγεννα και τσακωνονται! Α και η καναρινα δεν εφαρμοζει το χτισιμο της φωλιας. Δεν ειναι καταλληλη εποχη τωρα;
Αν διαβάσεις αυτό που σου απάντησε ο @mgerom θα σου λυθούν οι περισσότερες απορίες...
Θα βρείς εδώ απαντήσεις για πολλά ερωτηματικά σου.
Ζευγάρωμα καναρινιών | PetBirds
Εδώ ακριβώς... Πάτα επάνω στο σύνδεσμο...
Αν τώρα συνεχίσεις να έχεις απορίες μπορείς να τις παραθέσεις και όποιος ξέρει θα σου απαντήσει...
 
μεσα στο σπιτι δεν τα εχω, στο σπιτι τα εχω μονο να κοιμιθουν και τιποτε αλλο γενικα τα εχω στο μπαλκονι το μεγαλο που εχω 15 πουλακια!
 
Γιάννη στο φόρουμ αναπαραγωγή καναρινιών έχει άπειρα θέματα που αν διάβασεις θα σε βοηθήσουν πολύ σε βασικά θέματα, όπως είναι η περίοδος αναπαραγωγής, μέχρι και πιο εξειδικευμενα θέματα! Αν δεν καλυφθεις εδώ είμαστε για οποία σου απορία!
Καλή ανάγνωση!

μεσα στο σπιτι δεν τα εχω, στο σπιτι τα εχω μονο να κοιμιθουν και τιποτε αλλο γενικα τα εχω στο μπαλκονι το μεγαλο που εχω 15 πουλακια!
Το μέσα έξω σκοτώνει τα καναρίνια μας! Πάνω που κοιμούνται τι καλά μέσα.στη ζεστουλα, τα πετάς πρωί πρωί στο ψυγείο; Το λιγότερο που θα σου πάθουν είναι να κρυωσουν! Τα πιο αδυνατα μπορεί και να ταξιδέψουν! Έχε τα τα κακόμοιρα μέσα στο σπίτι και από την άνοιξη τα βγάζεις μόνιμα έξω!
 
Άλλο εκτροφεας άλλο χομπιστας άλλο εκτροφή κ άλλο σχεδόν εκτροφή.. Δεν δικαιολογειται εκτροφεας χωρίς βασικές γνώσεις, ψάξου στο φορουμ θα βρεις πολλές πληροφορίες, το μέσα έξω τα σκοτώνει τα πουλάκια... Να φανταστώ ότι Νομίζεις ότι σε κρίνω απλά λέω το τι πρέπει ν γίνει για να είσαι <Εκτροφεας>. Δεν έχεις βασικές γνώσεις πάνω στο θέμα εκτροφή καναρίνιων...
 
Back
Top