Ασθένειες Πρήξιμο στο στο μικρο δάχτυλο του Μπάτζι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mihalis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μιχάλη πως πάει το ποδαράκι της για πες μας! Είδες καθόλου βελτίωση με την κρέμα;
 
Της εχω βαλει 4 φορες, σημερα δεν την προλαβα πριν κουρνιασει γιατι ελειπα ολη την μερα... Το πρωι που την ειδα λιγο παρατηρησα οτι εχει υποχωρησει η κοκκινιλα απο το πρηξιμοκαι απο κατω η πληγη ηταν καθαρη σαν να εχει αρχισει να επουλωνεται δηλαδη, αυριο που θα ασχοληθω αρκετα θα σας πω περισσοτερα για να δω και τι θα κανω στην συνεχεια!
 
Ετσι ειναι τα ποδια της αυτην τη στιγμη μετα απο 5 μερες που της εβαλα αλοιφη! Σαν νεκρο κομματι δερμα το οποιο δεν προσπαθησα να αφαιρεσωκαι απο κατω εχει λακουβιτσα, καθαρη ομως! Τα δυο μικρα δαχτυλα και απο το δεξι και απο το αριστερο, συνεχιζει να μην τα χρησιμοποιει.

DSC_0071.webp DSC_0072.webp
 
Οχι.. Να βαλω;
Όχι, ρώτησα αν έβαζες να σου πω να την σταματήσεις. Τι βάζεις; Σ' αυτή την φάση θα έλεγα να χρησιμοποιήσεις μίαν επουλωτική όπως την novaquasol με βιταμίνη Α.
 
Δεν εβαλα κατι σημερα, εβαζα την αλοιφη που μου ειχε πει η Ευα για 5 μερες. Συνεχιζω η να βαλω την novaquasol?
 
Δεν εβαλα κατι σημερα, εβαζα την αλοιφη που μου ειχε πει η Ευα για 5 μερες. Συνεχιζω η να βαλω την novaquasol?
Κάνε ότι έκανες ως τώρα με τη novaquasol A... Είναι πολύ καλή και φτηνή.
 
Σαν νεκρο κομματι δερμα
Φαίνεται όντως κάτι αν και δεν μπορώ να διακρίνω τι ακριβώς είναι. Αν είναι νεκρό δέρμα ή τέλος πάντων ξένο σώμα, δεν θα κλείσει η πληγή και αν μείνει έτσι θα μολυνθεί. Πρέπει να γίνει καθαρισμός και πρέπει να το κάνει γιατρός. Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να το δει κάποιος με σχετική εμπειρία.
 
Μηπως να το τραβηξω να φυγει; Απο ενα σημειο κρεμεται μονο! Βεβαια η λυση του γιατρου ειναι πιο σιγουρη φυσικα..
 
Μιχάλη, δεν μπορώ να σου το προτείνω αυτό. Μπορεί να φύγει, μπορεί να μείνει κάποιο μικρό κομμάτι μέσα που θα είναι το ίδιο στην ουσία, μπορεί να φύγει μεγαλύτερο κομμάτι τραβώντας.
 
Μιχάλη πως είναι το ποδαράκι της μικρής;
Βλέπεις βελτίωση;
Πήρες τη novaquasol a;
Ναι της βαζω καθημερινα 3 μερες τωρα,... Πληγη δε εχει, αλλα στο συγκεκριμενο σημειο ειναι πρησμενο η διογκωμενο καπως και το δερμα ειναι ξηρο!
 
Ναι της βαζω καθημερινα 3 μερες τωρα,... Πληγη δε εχει, αλλα στο συγκεκριμενο σημειο ειναι πρησμενο η διογκωμενο καπως και το δερμα ειναι ξηρο!
Μπορείς να μας το δείξεις;
 
Εγώ Μιχάλη θα την έβαζα καθημερινά να κάνει μπάνιο και θα συνέχιζα την κρέμα.. Αν δεν έβλεπα βελτίωση τότε αναγκαστικά θα αγόραζα αυτό το ζελέ της ornitalia.
 
Back
Top