Γενικά Πριν 3 ώρες πήρα κοκατίλ πάλι

Επισης σε σχεση με το πρωτο που ειχα δείχνει πιο ''δυνατο'' πχ πηδα απο την ταϊστα στο οριζοντιο σχοινι η πιανει την ποτιστρα με το ραμφος και σκαρφαλωνει πραγματα δλδ που το πρωτο δεν θυμαμαι να ειχα δει ( και τοσο νωρις )

2.webp
 
Εχει φαει μεχρι στιγμης απο φρουτα λιγο συκο λιγο μηλο, μαιντανο και ανηθο πιο πολυ παει προς ανηθο με το που κρεμαω στο κλουβι δινει μαχη, σε 5 λεπτα μυριζει ολο το δωματιο ανηθο. 😄

2.webp
 
Καλησπέρα μα το χαίρεσαι πετ σοπ στην Πρέβεζα πιο εννοείς; Είμαι από Λευκάδα τυχαίνει να έχω κ εγώ κοκατιλ, πρόσεχε το λίγο το πουλάκι γιατί το τελευταίο διάστημα έγινε ένα μπάσιμο σε πολλά πετ σοπ με κοκατιλ εγώ δν ψωνίζω από πετ αλλά δν κατηγορώ κιολας όποτε έχει λίγο το νο σου αν έχεις κ άλλο πουλάκι μην τα φέρεις κοντά
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Προσπάθησε να μην έχεις το ενα κλουβί ψηλα και το άλλο χαμηλά.
😱 Μην αφήνεις το κλουβί πάνω στο κάγκελο. Αγχώθηκα και μόνο που το είδα

Το κλουβι εφαπτοταν πολυ καλα, στο βιντεο φαινεται καπως βεβαια. (δεν υπηρχε περιπτωση να πεσει - κουνηθει ουτε με σεισμο. ) Το υψος ηταν το πρωτο που σκεφτηκα και εγω καθως γινεται άνιση η γνωριμία δεν υπηρχε ομως αλλη λυση και αφου θα αφηνα τη μπεττυ μονο για κανα 40λεπτο ηταν μια λυση αναγκης. Οταν την πηγα και ακουσε το ενα το αλλο εγινε της μπεττυς :D ( για 5 λεπτα καλουσε το ενα φωναζε το αλλο. )

Γιαννη17 ο ρικο ειναι ενα αρσενικο 5 ετων το οποιο το εχει ενας φιλος μου στο πατρικο.
 
Να τα χαίρεσαι και τα δύο, όμορφα πουλιά είναι.

Να σαι καλα, ο ρικο ειναι αγριο δεν πλησιαζει χερι καθολου και στο ιστορικο του εχει και μια ( καλη ) δαγκωνια. Η μπεττυ μαλλον ειναι ημερη με αφηνει ηδη και την χαιδευω στο ποδι οχι ομως κεφαλι ακομη.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Εδω και καμια βδομάδα γύρισα πάλι σπίτι μου, αρχισα την βγαζω εξω απο το κλουβι, πολυ ανετη στο πέταγμα, ξαναμπαινει μεσα στο κλουβι μονη! Αλλιως παω με πατηθρα ανεβαινει πανω και την παω στο πορτακι ( στο χέρι μου δεν καθεται ακομη, ισως ειναι νωρις ισως και να παιζει ρολο ο χαρακτηρας του πτηνου - θα δειξει ) φωνακλου οσο δε πάει, πριν ημουν σε αλλο δωματιο που εχω ενα σταθερο PC και μολις πηγα σαλόνι και με είδε τσίτωσε φωναξε λίγο και μετα αν σφυρουσα επαναλαμβανε με κραυγη ( φωναζει δυνατα το ατιμο ) οποτε δεν το συνέχισα, απο τροφη βραστο αυγο και σαυτο το οποιο το τρωει και δοκιμασα χθες και λίγο ροδακινο. Ειναι πραγματικα αστειο οποτε του βαζω κατι καινουριο κοιταζει αν το βλεπω και αν δε βλεπω τοτε δοκιμαζει. Αυτα μεχρι στιγμης.
 
Μακρινό και τρεμάμενο ξέρω, αλλα αν πλησιάσω με το τηλέφωνο σημαδεύοντας την σταματά ότι κάνει.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top